Glasstec Düsseldorf

 

Glasstec Düsseldorf, her iki yılda bir Almanya’nın Düsseldorf kentinde düzenlenen Uluslararası Cam Üretimi ve İşleme Fuarı’dır. 2018 etkinliğinin ardından pandemi nedeniyle 2020 yılında yapılacak olan etkinlik, daha ileri bir tarihe alınmış ancak o da pandemi nedeniyle iptal edilmiştir. En son etkinliği ise 2022’de yapılmıştır. Gelecek Glasstec Düsseldorf, 22-25 Ekim 2024 tarihlerinde Messe Düsseldorf fuar alanında düzenlenecek ve büyüyen cam sektörünün paydaşlarını bir araya getirecektir.

Glasstec fuarının ilk kez düzenlenmesi 1970 yılına dayanıyor. O zamandan beri fuar, sektöründe öncü bir etkinlik olarak kabul edilmektedir. Fuarın amacı; katılımcılarına en son cam teknolojileri, ürünleri ve uygulamaları hakkında bilgi sunmak ve sektördeki yenilikleri tanıtmaktır. Düzenlenen her fuar, öncekinden daha kapsamlı bir hale gelmekte ve Glasstec Düsseldorf 2024 etkinliği de gerçekleşeceği tarihe kadar ürün-hizmet yelpazesini genişletmektedir. Bunun yanında Glasstec 2024 Düsseldorf, sektörde karşılaşılan zorlukların ve gündemdeki konuların tartışılacağı büyük bir etkinlik olacaktır.

 

Glasstec 2024, Sektörde Her Açıdan Yeni Standartlar Belirliyor

Cam sektörü günümüz imalat sektöründe hayati bir rol oynamaktadır. Otomotivden elektroniğe, inşaattan mobilya sektörlerine kadar pek çok alanda cam ve cam ürünleri kullanılmaktadır. Camın doğal ve geri dönüştürülebilir olması onu hem üreticiler hem de kullanıcılar için tercih edilir kılmaktadır. Bu yüzden son yıllarda enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik konuları, Glasstec’in ana konularını oluşturmaktadır.

Glasstec Düsseldorf fuarının kapsamı oldukça geniştir. Fuar, çeşitli etkinlikler ve konferanslar da içermektedir. Cam sektörü teknolojileri, cam ürünleri, cam işleme makineleri ve ekipmanları, inşaat camı, güneş enerjisi camı, yenilenebilir enerji teknolojileri, enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik konuları, cam ambalaj ve cam geri dönüşümü gibi birçok alanda ürünler ve hizmetler sunulmaktadır.

2024 Glasstec Düsseldorf fuarında, cam sektörünün karşılaştığı pek çok zorluğa ilişkin konferanslar da düzenlenecektir. Bunlar; iklim değişikliği (İklim), kaynak kıtlığı (Kaynaklar), ilerleyen kentleşme (Kentleşme), daha fazla değer artırma ihtiyacı (Değer) ve cam malzemesinin insanların yaşam kalitesini artırmak için sunduğu fırsatlar (Refah) gibi küresel zorluklar çerçevesinde olacaktır. Üst düzey katılımcıların yanı sıra fuarın bünyesindeki bir inovasyon gösterisi olan “glass technology live” platformu da bu tartışmalara çözümler sunacaktır. Cam sektöründen yola çıkarak çok geniş bir içerik kapsamına ulaşan Glasstec Düsseldorf 2024 fuarına katılıp sektöre dair dinamikleri görebilir ve yeni standartların belirlenmesine tanıklık edebilirsiniz.

 

Glasstec Düsseldorf Fuarı Verileri

Glasstec Düsseldorf 2018 verileri,

 

Glasstec Düsseldorf 2022 verileri,

 

Cam Sektörünün Kalbine Yapacağınız Yolculukta DixiFuar Yanınızda

Cam sektörünün liderlerinden Glasstec Düsseldorf’a katılmak, katılımcılar ve ziyaretçiler için çok sayıda avantaj sunmaktadır. En son ürünleri, teknolojileri ve hizmetleri sergilemek; dünyanın dört bir yanından potansiyel müşteriler ve ortaklarla ağ kurmak, Glasstec Düsseldorf 2024’te mümkün. Siz de bu avantajların yanında yapacağınız yolculuktan da keyif almak için DixiFuar’ı tercih edin, uygun tur paketlerimizden ve profesyonel hizmetlerimizden yararlanın.

 

Glasstec Fuarı Hakkında Bilgiler

Cam sektörünün önde gelen fuarı Glasstec Düsseldorf, 22-25 Ekim tarihlerinde Messe Düsseldorf’da düzenlenecek.

Fuar Adı İngilizce Glasstec (International Trade Fair for Glass Production Processing Products)
Fuar Adı Türkçe Uluslararası Cam Üretimi ve İşleme Fuarı
Tarihler 22-25 Ekim 2024
Ülke  Almanya
Şehir Düsseldorf
Fuar Alanı Messe Düsseldorf 
Fuar Alanı Adresi Stockumer Kirchstrasse 61, 40474 Düsseldorf, Almanya
Fuar Web Sitesi  Tıklayın
Fuar iletişim e-mail info@messe-duesseldorf.de
Organizatör  Messe Düsseldorf GmbH
Organizatör E-mail  infoservice@messe-duesseldorf.de
Sektörler  Cam
Ürün Grupları  Cam Eşyalar, Çevre Koruma Teknolojileri, İmalat Tekniği, Cam Üretim Teknolojisi, Cam İşleme ve Kaplama, Yedek ve Bakım Parçaları, Cam ve Cam İşleme Makineleri İçin Proses Kontrol Teknolojisi, İnşaat Sektörü ve Cephe Alanında Cam Uygulamaları, Güneş Enerjisi, Şeffaf Isı Yalıtımı, Ekran Camı ve Lazer Teknolojileri, Çok İşlevli Cephe Teknolojisi, Ölçüm ve Kontrol Teknolojisi
Fuar metrekare bilgisi 50.838 metrekare
Son fuar katılımcı sayısı  928
Son fuar ziyaretçi sayısı  29.278
Düzenlenme sıklığı  2 Yılda Bir
Fuar giriş ücretleri  Belli Değil
Fuar alanının şehre mesafesi  6 km
Fuar Sosyal Medya sayfaları Facebook
Twitter
Youtube
Blog
Sektöre ait birlik ve odalar FEVE (Avrupa Birliği Cam Ambalaj Üreticileri Derneği), ÇCSİB (Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği), SERHAM (Seramik Cam ve Çimento Hammadde Üreticileri Derneği)
Sektöre ait dergiler İnovatif Kimya Dergisi, Pencere Cephe Dergisi, Şişecam Dergisi

 

Glasstec Düsseldorf Fuarı Hakkında Sık Sorulan Sorular

 

Glasstec Düsseldorf 2024  fuarı katılımcı listesine nasıl ulaşabilirim?

Glasstec Düsseldorf 2024 fuarının katılımcı listesine ulaşmak için tıklayınız.

Glasstec Düsseldorf fuarı ne zaman gerçekleşecek?

Glasstec Düsseldorf fuarı, 22-25 Ekim 2024 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

2024 Glasstec fuarı nerede gerçekleşecek?

Cam sektörünün önde gelen fuarı Glasstec, Almanya’nın Düsseldorf kentinde gerçekleşecektir.

2024 Glasstec Düsseldorf fuarı alanına nasıl ulaşım sağlayabilirim?

Messe Düsseldorf’a gelişmiş metro ağı, tramvay, otobüs ya da özel aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Glasstec Düsseldorf fuarına yürüyüş mesafesindeki oteller nelerdir?

Lindner Congress Hotel Dusseldorf oteli, fuar alanına toplu taşıma ile 4,5 km uzaklıktadır. Intercity Hotel Dusseldorf oteline otobüs ile 6 km sonra ulaşabilir, Premier Inn Dusseldorf City Ost oteline ise tramvay ile 5,8 km sonra ulaşabilirsiniz. Leonardo Boutique Hotel Düsseldorf, Ruby Coco Hotel Dusseldorf ve Hyatt Regency Dusseldorf otellerinden ise fuar alanına metro ile kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

Glasstec 2024 Düsseldorf fuar biletini nasıl temin edebilirim?

Glasstec 2024 fuar biletleri henüz satışa sunulmamıştır. Bunun yanında fuara ön kayıt yaptırabileceğiniz form için tıklayınız.

Glasstec Düsseldorf milli katılım listesinde var mı?

Milli katılım listesinde yer almamaktadır.

Glasstec Düsseldorf 2024 fuarında stant kiralamak için ne yapmalıyım?

Glasstec Düsseldorf 2024 fuarının stant başvuruları, Haziran 2023’te başlayacaktır. Stant ölçülerine göre tutar hesaplamalarına ve ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

 

Bize Yazın

  Ad Soyad Firma Adı
  Telefon
  E-posta
  Mesajınız

işaretlenmiş alanların girilmesi zorunludur.

Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor