Fuar Teşvikleri

 

Yurt Dışı Fuar Desteği

Ticaret Bakanlığı, yurt dışı ile ticaret yapan firmaların kendilerini geliştirmelerini ve yurt dışına açılmalarını teşvik etmektedir. Ticaret Bakanlığı'nın verdiği teşviklerin arasında fuara katılan firmaların yararlanabileceği Yurt Dışı Fuar Desteği öne çıkmaktadır. Her yıl Bakanlık tarafından belirlenen ve web sayfasından duyurulan fuarlarda ve oranlarda metrekare bazlı teşvik alınmaktadır. Metrekare bazında belirlenen fuar teşvik tutarı ve oranının içerisinde fuar standı alan kirası, nakliye, stant ve ulaşım ile ilgili giderleri bulunmaktadır.

Yurt Dışı Fuar Desteği ile ilgili daha fazla bilgi için Ticaret Bakanlığı Teşvik Çağrı Merkezi'ne 0850 808 04 04 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Her türlü sorunuz için fuarihr@ticaret.gov.tr adresine mail gönderebilir veya İhracatçı Birlikleri'ndeki Yurt Dışı Fuar Desteği ile ilgili kişilerin listesinden bulup ulaşabilirsiniz. Ticaret Bakanlığı'nın fuarlar ile ilgili sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz. 

 

Gerekli Evraklar

 

Yurt Dışı Pazar Araştırma Desteği

Yurt Dışı Pazar Araştırma Desteği, Ticaret Bakanlığı tarafından uluslararası pazarlara açılmayı veya yeni bir pazar edinmeyi planlayan firmalar için hazırlanmıştır. Şirketlerin yurt dışı seyahatlerini kolaylaştırmak amacı ile konaklama, uçak ve araç kiralama masraflarının % 70'i geri ödenmektedir. Teşvikten yararlanmanın temel koşullarından biri Limited veya A.Ş. şirket olmaktır. Diğer en önemli koşul ihracat amaçlı pazar araştırmasının yapılmasıdır. 

Ticaret Bakanlığı Teşvik Çağrı Merkezi'ne 0850 808 04 04 numaralı telefondan ulaşarak Yurt Dışı Pazar Araştırma Desteği hakkında sormak istediklerinizi sorabilirsiniz. fuarihr@ticaret.gov.tr adresinden mail ile bilgi alabilir veya ekteki listeden bağlı bulunduğunuz ihracatçı birliğindeki ilgili kişilere danışabilirsiniz. Yurt Dışı Pazar Araştırma Desteği ile ilgili Ticaret Bakanlığı'nın sayfasına  gitmek için buraya tıklayınız.

 

Gerekli Evraklar

 

Bilgilendirme:

Dixifuar.com DİXİTRAVEL TURİZM SEYAHAT ACENTASI (TÜRSAB Belge No 8943) ürünüdür. Teşvik Danışmanlığı adı altında sizden bir ücret talep etmemektedir. Fuar Teşvikleri sayfası sadece bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Güncel bilgileri Ticaret Bakanlığı'nın ilgili sayfalarından veya KOLAYDESTEK adresinden kontrol etmenizi rica ederiz. 

 

  Ad Soyad Firma Adı
  Telefon
  E-posta
  Mesajınız

işaretlenmiş alanların girilmesi zorunludur.
     
Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor