Spor ve Spor Malzemeleri Fuarları

Bu kategoride fuar turu bulunamamıştır.
Güncel tur programları hakkında detaylı bilgi almak için 0216 504 16 80 telefon numarasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Spor ve Spor Malzemeleri Sektörü

 

Spor ve spor malzemeleri sektörü, spor faaliyetlerine ve spor ürünlerine odaklanan bir sektördür. 20. yüzyıl son çeyrekten beri spor pazarı ekonomik bir faaliyet alanı olarak oldukça güçlü bir boyut kazanmıştır. Spor tüketiminin yaygınlaşması ve popüler olması gibi nedenler ile spor dünya ölçeğinde hızlı bir şekilde endüstrileşmiştir.

Spor ürünleri sadece sporla ilgilenen insanların tükettiği bir mal değildir. Bu ürünler günlük hayat içerisinde de çok fazla kullanılmaktadır. Şehir yaşamında insanların rahat olabilmek için en fazla tercih ettiği ürünlerin başında gelmektedir. Böylece bu alanda yaratılan bir trend de mevcuttur. Buna göre bu sektörün, daha büyük bir sektör haline geleceği çok açık bir şekilde öngörülmektedir.

 

Spor ve Spor Malzemeleri Sektör Raporu

Spor ve spor malzemeleri sektörünün gelişmesinde bu sektörde pazarlamanın önemli hale gelmesi, spor eğitiminin artması ve sporun küresel bir pazar haline gelmesi gibi faktörler etkili olmuştur. Spor sektörünün sahip olduğu genel ciro oldukça yüksektir.

Spor sektörü medya sektörü içerisinde de çok fazla tüketilmektedir. Spor programları en çok izlenen programlar arasındadır. 2003 yılından 55 milyar kişi Formula 1 izlemiştir.

2009 yılı futbol küresel geliri 28 milyar dolar kadar olmuştur. Futbol Avrupa’da 22 milyar dolarlık bir iş ilanı olarak görülmektedir.

2014 yılında 550 bin üzerinde yabancı turist Türkiye’ye sportif amaçla gelmiştir ve 900 milyon doları üzerinde bir harcama yapmıştır.  Bu yılda spor turizmi 180 milyar dolar seviyesine ulaşmıştır.

2014 FIFA Kongresi’nde onaylanan 5 milyar dolarlık başlangıç bütçesi, 2015-2018 yılları arasında %28 artış yaşamıştır ve 6.421 milyar dolara ulaşmıştır.

 

Spor ve Spor Malzemeleri Sektör Fuarları Nelerdir?

Spor ürünlerinde olan çeşitliliğin artması, bu sektörün gelişimini doğrudan etkilemektedir. Sporla ilgili daha fazla ürün ve hizmetler tüketicilere sunulmaktadır. Gelişime açık olan bu sektörün fuarlarına katılım sağlamak, firmaları pazar alanında canlı tutmaktadır.

ISPO Munich Fuarı: ISPO Munich Fuarı, Uluslararası Spor ve Spor Malzemeleri Fuarı’dır. Bu fuar spor sektöründe bilinen ve ilgi gören bir fuardır. Almanya’nın Münih şehrinde her yıl düzenlenir. Bu fuara katılarak iş ağınızı genişletebilir ve uluslararası iş bağlantıları kurabilirsiniz.

ISPO Shanghai Fuarı: ISPO Shanghai Fuarı, Çin Şanghay’da yapılmaktadır. Şanghay Yeni Uluslararası Fuar Merkezi'nde düzenlenen bu etkinlik her yıl bir defa gerçekleşmektedir. Fuarın birçok bölümü vardır. Bu fuarda sektöre dair güncel trend ve gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Dubai Muscle Show Fuarı: Birleşik Arap Emirlikleri Dubai’de düzenlenen Dubai Muscle Show Fuarı, Orta Doğu'nun Öncü Fitness ve Vücut Geliştirme Şovu dışında da ilgi çekmektedir. Bu fuara her yıl binlerce ziyaretçi de gelmektedir. Etkinlik içerisinde çeşitli birçok spor ürününe erişim sağlanabilir.

FSB Fuarı: FSB Fuarı, Spor ve Egzersiz için Uluslararası Ticaret Fuarı’dır. Her iki yılda bir düzenlenen bu fuar etkinliği, Almanya Köln’de yapılmaktadır. Köln’deki bu etkinliğe spor sektöründe olan tüm iş insanları katılım sağlayarak büyük avantajlar elde edebilir.

Asia Outdoor Fuarı: Asia Outdoor Fuarı, Çin’nin Nankin şehrinde yapılmaktadır. Bu etkinlikte spor ürünlerine dair birçok ürün bulabilirsiniz. Fuar Nankin Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenmektedir.

 

Spor ve Spor Malzemeleri Sektör Fuarına Hangi Sektör Firmaları Katılabilir?

Spor, sektörde yaşanan gelişmeler sayesinde dünyaya yayılmıştır. Bu gelişim sektöre küresel anlamda yaklaşılması gerektiğini göstermiştir. Teknolojik gelişmelerle beraber spor ve spor malzemeleri sektörü, küresel pazar için önem kazanmaya devam etmektedir. Aynı zamanda iç içe geçmiş olduğu birçok farklı sektör de vardır. Moda sektörü, hizmet sektörü, tekstil gibi sektörler bunlardan bazılarıdır. Bu sektörler de spor ve spor malzemeleri fuarlarlarına katılım sağlayabilir.

Spor ve spor ürünleri sektöründeyseniz ya da bu sektöre ilişkili girişimleriniz var ise; bu fuarlara katılarak sektör hakkındaki gelişmeleri yakından takip edebilirsiniz. DixiFuar gitmek istediğiniz spor sektörü fuarlarının tüm planlamalarını sizler için en iyi şekilde yapar. Bu sektörde güncel kalmak ve bu alandaki girişimlerinizi ileri taşımak, bu fuarlarla çok daha mümkün!

Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor