İstanbul Dünya Ticaret Merkezi

 

  Adres : Yeşilköy Mah. Atatürk Cad. Hol 1 Blok No:5/2, İç Kapı No:1, Bakırköy, 34149 İstanbul/TÜRKİYE 

  Kullanım Alanı : 500.000 m²  

  Yapım Yılı : 1999

  Otopark Alanı : 2.500

  Şehre Merkezi Noktalarına Uzaklığı : İstanbul Tarihi Yarımada 15,3 km / İstanbul Havalimanı 41,4 km / Bakırköy 3,5 km / Ataköy Marina 9,2 km

  Yakın Toplu Ulaşım Araçları: 

Bakırköy Deniz Otobüsleri -12 km/15 dakika

Ataköy-Şirinevler Metrobüs Durağı - 4.7 km / 10 dakika

Ataköy-Şirinevler Metrobüs Durağı - 4.7 km / 10 dakika

Ataköy-Şirinevler Metrobüs Durağı - 4.7 km / 10 dakika

 

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi
İstanbul Fuar Merkezi, her yıl 100'ün üstünde fuara ev sahipliği yapmaktadır.
İstanbul Fuar Merkezi'nin sergi salonları teknolojik imkanlarla donatılmıştır ve ziyaretçilerine en iyi fuar deneyimini sunar.
İstanbul Fuar Merkezi, her daim fuar sektörünün kalbinde yer alan bir kuruluştur.

 

 

 

 

 

 

 

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi Hakkında

 

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi (İDTM), 1980 yılından beri merkezi New York’ta bulunan Dünya Ticaret Merkezleri Birliği’ne üyedir. Dünya Ticaret Merkezleri Birliği’nin kuruluş amacı dünya üzerinde yayılmış olan Dünya Ticaret Merkezleri ile uluslararası ticaretin geliştirilmesi ve ülkeler arasında ticari entegrasyonun sağlanmasıdır. Özel 'World Trade Center' ve 'WTC' markalı mülkler ve ticari hizmet kuruluşları 90'dan fazla ülkede bulunmaktadır ve iş ihtiyaçlarınızı çözmek için entegre, karşılıklı kaynaklar sunan 15 bin WTC uzmanı tarafından desteklenmektedir.

1999 yılında inşa edilen İstanbul Dünya Ticaret Merkezi, Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri olan İstanbul’dadır. Bu merkez ticaret alanında yaptıkları ve yapacakları ile şehri dünyanın fuar merkezlerinden biri haline getirmeyi hedeflemektedir. Bugün 100’ü aşkın fuara ev sahipliği yapmaktadır. Fuarın bugüne dek olan tüm faaliyetleri dünya ile ticari entegrasyonu hızlandıran ve özellikle Türk fuarcılık sektörünün gelişimine yüksek bir ivme kazandıran önemli bir işlev taşımaktadır. Etkileyici tesisleri ve stratejik konumu nedeniyle İstanbul Dünya Ticaret Merkezi, şehrin günlük ekonomik yaşamında önemli bir rol oynamaktadır. İstanbul’un sahip olduğu stratejik konumu ile lojistik açısından önemli bir fuar merkezidir. Bu sayede lojistik ve taşımacılık hizmetlerine yönelik altyapıya sahiptir.

Bu merkez ulusal ve uluslararası fuarlar, sergiler ve kongreler düzenlemek için kullanılan çok amaçlı bir iş sahasıdır. Esnek altyapı ve çözüm olanakları ile farkı temalardaki etkinlikleri düzenleme konusunda çok iyi bir mekandır. İstanbul’un sahip olduğu stratejik konum, şehri lojistik açıdan önemli bir merkez haline getirmektedir. Bu nedenle bu şehirde düzenlenen fuarlar öne çıkmaktadır.

 

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi ve İstanbul Fuar Merkezi Özellikleri

 • Toplam 180 dönümlük araziye yayılmış bir iş merkezi
 • 500.000 m²’lik bir kompleks
 • Toplam 98.000 m² alana sahip 11 adet sergi salonu
 • 4.000 kişilik WOW Kongre Merkezi
 • 17 katlı 3 entegre iş kulesi
 • Birbirine geçişleri bulunan 3 adet çarşı katı
 • Her blokta 43 olmak üzere toplamda 130 dükkan
 • Her blokta 115 olmak üzere 346 ofis
 • “Avrupa Kalite Ödülleri” ve "En İyi Ofis Tasarımı" ödüllerine sahip WT Club Ofisleri
 • 1250 araç kapasiteli otopark merkez kiracıları için
 • 750 araç kapasiteli otopark iş merkezi misafirleri için
 • Ziyaretçi ve katılımcıların ihtiyaçlarını bulabilecekleri 18.000 m² AVM
 • Yüksek teknolojiye sahip otomasyon ve iklimlendirme sistemleriyle %100 temiz hava
 • Temizlik ve güvenlik hizmetleri
 • Yangın ihbar, söndürme ve duman tahliye sistemleri
 • 5 yıldızlı WOW İstanbul Oteli ve 4 yıldızlı Wow Airport Otel

 

İstanbul Fuar Merkezi, araçların park edebileceği otoparka da sahiptir.

 

 

 

 

İDTM ve İstanbul Fuar Merkezi Katılımcılarına Hangi Hazırlıkları Sunuyor?

Aynı zamanda:

 

Fuar Merkezi’nde Öne Çıkan Sektörler

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi her ay ulusal ve uluslararası fuarlara ev sahipliği yapmaktadır. Her yıl binlerce ziyaretçi ve katılımcı burada düzenlenen ticari etkinliklerde kendilerine yer edinmektedir. Bünyesinde yer alan İstanbul Fuar Merkezi’nde birçok farklı sektör fuar etkinliklerini düzenlemektedir. Fuar merkezinde öne çıkan sektörlerden birkaçı:

 

 

Dünyaca Bilinen İstanbul Fuar Merkezi Fuarları

 

Fuar Adı

Fuarın Sektörü

Fuarın Tarihi

Fuar Bilgisi

 AYMOD

 Deri ve Ayakkabı   28 Şubat - 02 Mart 2024  

 China Homelife Turkey

 Ev Tekstili, Tekstil   19- 21 Eylül 2024  

 Texhibition İstanbul

 Tekstil ve Aksesuar   06 - 08 Mart  2024  

 ISAF Security Fuarı

 Güvenlik Teknolojileri  10 - 13 Ekim 2024  

 Metal Expo 

 Demir, Çelik, Metal  11 - 14 Eylül 2024 Tıkla

 

 

İstanbul Fuar Merkezi'ne Nasıl Ulaşırım?

Metro ile: Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metro hattı ile “Dünya Ticaret Merkezi-İstanbul Fuar Merkezi” durağında inerek fuar alanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Marmaray ile: Fuar merkezine marmaray ulaşımı için Marmaray-Yenikapı Havalimanı Metro bağlantısını kullanarak “Dünya Ticaret Merkezi-İstanbul Fuar Merkezi” istasyonunda inebilirsiniz. Alternatif olarak Marmaray Yeşilyurt durağında inerek sonrası için taksi kullanabilirsiniz. Yeşilyurt durağına fuar alanını 5 dakikalık bir mesafededir.

Metrobüs ile: Metrobüs hattı ile ulaşım için, Ataköy-Şirinevler istasyonunda ulaştıktan sonra Havalimanı Metro Bağlantısını kullanarak “Dünya Ticaret Merkezi-İstanbul Fuar Merkezi” durağında inerek fuar merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Otobüs ile: Fuar alanına otobüs hattı ile ulaşmak için İETT otobüs bağlantısını kullanabilirsiniz. Sonrasında Atatürk Havalimanı Metrosu’na binerek “Dünya Ticaret Merkezi-İstanbul Fuar Merkezi” durağında inebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Havayolu ile: İstanbul Havalimanı’ndan gelmek isteyen katılımcı ve ziyaretçiler Havaist veya HVİST-10 otobüsleri ile Yenibosna-Kuleli durağına gelerek Havalimanı Metro bağlantısını kullanabilir. Fuar alanı durağında indikten sonra fuar alanına ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan gelen katılımcı ve ziyaretçiler ise Havabüs otobüsleriyle Taksim’e gelerek, Havalimanı Metrosunu kullanabilir veya metrobüs hattı aracılığıyla fuar alanına ulaşım sağlayabilir.

Taksi ya da özel araç ile: İstanbul Havalimanı ve fuar alanı arası yaklaşık olarak 45 kilometredir. Taksi ya da özel araç kullanacak olanlar için fuar alanına gelmek yaklaşık olarak 35 dakika kadar sürebilir.

Sabiha Gökçen Havalimanı ve fuar alanı arası yaklaşık 70 kilometre mesafededir. Trafik yoğunluğuna göre fuar alanına ulaşmak 1 saat kadar sürebilmektedir.

 

 

İstanbul Fuar Merkezi'ne Yakın Oteller

 

 Otel Adı

 Yıldız

 Fuara mesafe

 Ulaşım

 Fiyatlar

 Wow Airport Hotel 4* 700 M Yürüyerek Tıkla
 WOW İstanbul Hotel  5* 600 M Yürüyerek Tıkla
 Rox Hotel İstanbul 4* 4,5 KM Taksi Tıkla
 Bricks Hotel Istanbul  5* 4,4 KM Taksi Tıkla
 Gorrion Hotel Istanbul 5* 4,5 KM Taksi Tıkla
 Midmar Hotel   4* 3,5 KM Taksi Tıkla

 

 

Ticaret Merkezi İstanbul Ayrıca Bir Kültür Merkezi

Ulusal ve uluslararası ticaretin merkez şehirlerinden biri olan İstanbul, ticaret konusunda önemli bir şehir olduğu kadar kültürel açıdan da önemlidir. İşte İstanbul’un öne çıkan bazı özellikleri:

Gezi: Tarihi köklü şehirlerden biri olan İstanbul’da gezmek için birçok mekan vardır. Florya Atatürk Deniz Köşkü, Kız Kulesi, Ortaköy Cami, İstiklal Caddesi, Mısır Çarşısı, Dolmabahçe Sarayı, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Cami, Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı ve Anadolu Hisarı gibi tarihi yerleri gezip görülecek mekanlardan bazılarıdır. Tüm bunların yanı sıra İstanbul’da görülebilecek birden fazla doğal güzellik de bulunmaktadır.

Yeme-İçme: İstanbul şehrinin gezilecek yerlerinin sahip olduğu çeşitlilik mutfağı için de geçerlidir. Şehrin köklü tarihi yerel ve ulusal anlamda mutfağına da yansımıştır. Neredeyse her damak tadına uyan bir restoran bulmak mümkündür.

Konaklama: İstanbul’a iş ve gezi için çok fazla kişi gelmektedir. Her yıl binlerce insanı ağırlayan bu şehirde konaklamak için yer bulma sorunu yaşamazsınız. Hızlı bir şekilde gelişen şehirlerin başında gelen İstanbul’da her konaklama ihtiyacına yönelik farklı seçenekler bulunmaktadır.

 

İstanbul Fuar Merkezi Fuar Alanı Planı

İstanbul Fuar Merkezi'nin bulunduğu konum şehrin toplu ulaşım araçlarıyla kolay erişilebilen bir bölgesinde yer alır.

 

 

İstanbul Fuar Merkezi İletişim ve Adres Bilgisi

Yeşilköy Mah. Atatürk Cad. No: 5/5, Bakırköy, 34149 İstanbul, TÜRKİYE

Tel: (0212) 468 52 00

E-mail: info@idtm.com.tr 

 

 

Bize Yazın

  Ad Soyad Firma Adı
  Telefon
  E-posta
  Mesajınız

işaretlenmiş alanların girilmesi zorunludur.

Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor