Metal Expo İstanbul

 

Metal Expo Fuarı, 11-14 Eylül 2024 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenecektir. Demir çelik sektörünün önemli buluşmalarından biri olan fuar, yalnızca yurt içinde değil, Orta Doğu ve Asya bölgelerinde de ilgi gören bir iş platformudur. Metal Expo, sektör öncüleri ve girişimcileri için önemli bir buluşma noktasıdır. 2024 yılında yapılacak Metal Expo bir başka önemli olayı daha temsil etmektedir. Fuarcılık alanında dünyanın en saygın kuruluşlarından olan UFI (The Global Association of the Exhibition Industry) Metal Expo'yu uluslararası bir fuar olarak tanırken bunun etkileri küresel anlamda daha fazla demir çelik marketine ulaşım anlamına gelmektedir.

Demir çelik sektörünün geleceğini belirleyen fuar, konferans ve seminerleri ile katılımcı ve ziyaretçilerine sektörel bilgi akışı sağlamaktadır. Bu yıl beşincisi düzenlenen fuar, konferans ve seminer konularını genişletmiştir. Metal Expo seminer ve konferans konularını merak edenler için 2022 yılında gerçekleştirilen seminer ve konferans takvimine buradan en son düzenlenen fuar seminer ve konferans takvimine ise buradan göz atabilirsiniz.

 

Demir Çelik Sektörünün Merkezi Metal Expo 2024

Demir çelik sektörü sadece Türkiye’de değil, Orta Doğu ve Asya bölgelerinde de ciddi bir büyüme göstermektedir. Metal Expo 2024 bu büyümenin farkında olarak fuar hazırlık ve içeriğini bu yönde gerçekleştirmektedir. Bu sayede Metal Expo sektörün temsilci fuarları arasına girmektedir. Fuarın küresel etkisi, dünyanın fuar otoritelerinden biri olan UFI tarafından uluslararası bir fuar olarak tanınmasıyla daha da artmıştır. Sektör içerisindeki değişim ve gelişim konularında ana rol oynayan fuar, katılımcı ve ticari ziyaretçileri bilgi anlamında besleme konusunda oldukça iyidir. Sahip olduğu iyi nitelikler sayesinde son 4 yılda 40 bin ticari ziyaretçi almıştır.

Metal Expo 2024 sektörün nabzını tutan, geleceği konusunda söz sahibi olan büyük çaplı bir organizasyondur. Etkisi büyük olan bu ticaret fuarı demir çelik sektörünün uluslararası arenada güçlü bir algı kazanmasına da katkı sağlamaktadır. Fuar içeriğinin yanı sıra konferans, seminer ve diğer etkinlikleri ile sektörel bilgi ihtiyacını en iyi şekilde karşılamaktadır. Türkiye'nin dünya ticaretine açılan kapısı İstanbul'da düzenlenen fuar, demir-çelik üretimi, imalat sanayi, üretim teknolojileri ve endüstriyel inovasyon alanlarında faaliyet gösteren profesyonelleri, şirketleri, araştırmacıları ve yatırımcıları bir araya getirmektedir.

 

Metal Expo Fuar Verileri

Metal Expo 2022 verileri,
 

 

Metal Expo 2021 verileri,
 

 

Metal Expo Fuarı Katılımcı Listesi

Metal Expo Fuarı; demir, çelik, alüminyum ve metal işleme alanlarında çok sayıda katılımcı ve ziyaretçiyi bir araya getiren, bölgenin önde gelen fuarlarından biridir. Demir çelik sektörünün en proaktif buluşması olan Metal Expo 2024, özel etkinlikleri ile kapsamını genişletmektedir.

Fuar düzenlendiği her yıl kendi sektöründe büyük bir ilgi görmektedir. Ulusal ve uluslararası katılımcılara en iyi şekilde ev sahipliği yapmaktadır. Metal Expo 2022’ye 1.119 katılımcı ve 10 binden fazla nitelikli ticari ziyaretçi gelmiştir.11-14 Eylül 2024 tarihleri arasında düzenlenecek Demir, Çelik, Metal Ürünleri ve Üretim Teknolojileri Fuarı’na ülke içinden ve dünyanın dört bir yanından büyük bir ilgi beklenmektedir. Metal Expo Fuarı 2024 katılımcı listesi henüz açıklanmamıştır. En son 2023 yılında düzenlenen fuara katılmış olan firmalara göz atarak, sektör için ne kadar önemli bir ticari etkinlik olduğunu görebilirsiniz. Metal Expo Fuarı 2023 katılımcı listesine buradan ulaşabilirsiniz.

 

DixiFuar ile Sektörün Geleceğini Güvenle Tadın!

Metal Expo Fuarı iç pazardan katılan tüm firmaları yeni ticaret olanakları ile tanıştırmaktadır. Bunun yanı sıra katılımcı ve ziyaretçilerine iç pazar dışına çıkarak, yurt dışındaki pazarlara da ulaşmasına imkan sağlamaktadır. Sektör alanında gerçekleştirilen fuarlara katılım sağlamak sizleri iş anlamında her zaman güçlü kılmaktadır. Bu fuarlar sayesinde yeni iş birlikleri kurma fırsatı yakalar, pazardaki konumunuzu güçlendirir, sektörün geleceğine dair olan bilgi akışını yakından takip eder ve rakip firma analizini yerinde yapabilirsiniz.

DixiFuar, Metal Expo Fuarı gibi bir iş platformunu kaçırmanızı istemez. Sektördeki geleceğinizi garanti altına almak, pazardaki alanınızı güçlendirmek ve yeni iş birliği fırsatları için DixiFuar’ın Metal Expo 2023 seyahat planlamaları ile hemen tanışın!

 

Metal Expo Fuarı Hakkında Bilgiler

Metal Expo Fuarı, 27-30 Eylül 2023 tarihleri arasında düzenlenir. Uluslararası pazarda öne çıkan bir fuardır. DixiFuar sitesinde fuara özel tur programı bulabilirsiniz.

 Fuar Adı İngilizce Metal Expo
 Fuar Adı Türkçe Demir, Çelik, Metal Ürünleri ve Üretim Teknolojileri Fuarı
 Tarihler 11-14 Eylül 2024 
 Ülke  Türkiye
 Şehir İstanbul 
 Fuar Alanı İstanbul Fuar Merkezi
 Fuar Alanı Adresi Yeşilköy Istanbul, Fuar Merkezi, 34149 Bakırköy/İstanbul
 Fuar Web Sitesi Tıklayın
 Fuar İletişim e-mail -
 Organizatör Sky Fuarcılık
 Organizatör e-mail  destek@skyfuar.com
 Sektörler  Alüminyum, Demir ve Çelik Sektörü
 Ürün Grupları Gemi Sacı, Boru ve Profil, Endüstriyel Fırınlar, Demir Çelik Üretim Makineleri, Kesme Makineleri, Sac İşlem Makineleri, Test Ölçüm Cihazları, Vinç ve Kaldırma Ekipmanları, Yüzey İşlem Makineleri, Çelik Üretim Makineleri, Çelik Üretimi, Paslanmaz Çelik, İnşaat Demiri & Çelik Üretimi, Otomotiv & Yan Sanayi, Paslanmaz Çelik, Metalik Boru ve Boru İmalat Makineleri, Metalik Borular için İşleme Makineleri, Metalik Boruların İşlenmesi için Araçlar, Yardımcı Malzemeler, Tüpler, Borular, Tüp Ürünleri ve Tüp Aksesuarları, Boru ve Boru Endüstrisi için Test Teknolojisi, Sensör ve Kalite Teknolojisi, Boru ve Boru Endüstrisi İçin Çevre Teknolojisi, Özel Alan Boru Hattı 
 Fuar Metrekare Bilgisi  96.000 m² 
 Son Fuar Katılımcı Sayısı 1,119
 Son Fuar Ziyaretçi Sayısı 10,016
 Düzenlenme Sıklığı Her Yıl
 Fuar Giriş Ücretleri Henüz Belli Değil
 Fuarın Şehre Mesafesi 4 km
 Fuar Sosyal Medya Sayfaları Youtube
Instagram
 Sektöre Ait Birlik ve Odalar SMART (Uluslararası Sac Metal, Hava, Demiryolu ve Ulaştırma İşçileri Birliği), SMACNA (Sac Metal ve İklimlendirme Müteahhitleri Ulusal Birliği
 Sektöre Ait Dergiler Metal Makine Dergisi, Metal Dünyası, Metalurji & Malzeme

 

 

Metal Expo Fuarı Hakkında Sık Sorulan Sorular

 

Metal Expo Fuarı 2024 katılımcı listesine nasıl ulaşabilirim?

Metal Expo Fuarı 2024 katılımcı listesi henüz açıklanmamıştır. En son büyük bir ilgi ile düzenlenen Metal Expo Fuarı 2023 katılımcı listesine ulaşmak için tıklayınız.

Metal Expo Fuarı ne zaman gerçekleşecek?

Metal Expo Fuarı 11-14 Eylül 2024 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Metal Expo 2024 nerede gerçekleşecek?

Metal Expo 2024, İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecektir.

Metal Expo Fuarı alanına nasıl ulaşım sağlayabilirim?

Fuar alanı merkezi bir konuma sahip olduğu için farklı ulaşım seçenekleri mevcuttur. Tren, tramvay ve otobüs gibi seçenekler vardır. Ayrıca özel aracınız ya da taksiyi de tercih edebilirsiniz. Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metro hattına binip Dünya Ticaret Merkezi-İstanbul Fuar Merkezi durağında inerek fuar alanına ulaşabilirsiniz.

Metal Expo İstanbul Fuarı’na yakın mesafesindeki oteller hangileridir?

Metal Expo Fuarı’na yakın mesafedeki oteller; WOW Airport ve WOW İstanbul oteli fuar alanının içerisinde yer almaktadır. Aynı zamanda Rox Hotel, Bricks Hotel İstanbul, Gorrion Hotel, Midmar Hotel gibi seçeneklere de göz atabilirsiniz. Araç ile fuar alanına oldukça yakın mesafede yer alan otellerdir.

Metal Expo 2024 Fuar biletini nasıl temin edebilirim?

Metal Expo 2024 Fuar biletini temin etmek için tıklayınız.

Metal Expo İstanbul Fuarı milli katılım listesinde var mı?

Hayır, milli katılım listesinde yer almamaktadır.

Metal Expo 2024 Fuarı’nda stant kiralamak için ne yapmalıyım?

Metal Expo Fuarı’nda stant kiralamak için tıklayınız.

Bize Yazın

  Ad Soyad Firma Adı
  Telefon
  E-posta
  Mesajınız

işaretlenmiş alanların girilmesi zorunludur.

Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor