GITEX Global Dubai

 

Dünyanın en büyük ve en kapsayıcı bilgi ve iletişim teknolojileri fuarı olan GITEX Global, 2022’deki rekor kıran etkinliğinin ardından 14-18 Ekim 2024’te 44. etkinliği için Dubai’ye dönecek ve inovasyonun gücüyle iş dünyasını, ekonomiyi, toplumu ve kültürü yükseltmek için dünyanın en gelişmiş şirketlerini ve en iyi beyinlerini bir araya getirmeyi planlamaktadır.

GITEX Global-Körfez Bilgi Teknolojileri Fuarı, ilk olarak 1981 yılında düzenlenmiş ve o zamandan beri dünyanın en önemli teknoloji etkinliklerinden biri haline gelmiştir. Yıllar geçtikçe etkinlik boyut ve kapsam olarak büyüyerek dünyanın dört bir yanından en iyi teknoloji şirketlerini kendine çekmiştir.

 

Teknolojinin Ufku GITEX 2024’te Çiziliyor

GITEX Global 2024, büyük teknoloji ve telekomünikasyon şirketlerinden startuplara, hükümetlerden yatırımcılara, kodlayıcılardan geliştiricilere, akademiden gençlere kadar herkesi bir araya getiriyor.

Fuar, teknoloji dünyasındaki en son gelişmeleri sergilemek üzere tasarlanmış çok çeşitli sergiler ve etkinlikler sunmaktadır. Etkinlik; yapay zekâ, blok zinciri (blockchain), bulut bilişim, siber güvenlik, fintech ve akıllı şehirler gibi geniş bir konu yelpazesini kapsamaktadır.

İşte GITEX Dubai fuarında görmeyi bekleyebileceğiniz bazı konulara daha yakından bir bakış,

Yapay Zekâ (AI): GITEX Global’de, sohbet robotları ve sesli asistanlardan makine öğrenimi algoritmalarına kadar çok çeşitli yapay zekâ tabanlı çözümler ve teknolojiler görmeyi bekleyebilirsiniz.

Blok Zinciri (Blockchain): Blok Zinciri; güvenlik, şeffaflık ve güven hakkındaki düşüncelerimizi değiştiren devrim niteliğinde bir teknolojidir. GITEX Global’de, merkezi olmayan uygulamalardan kripto para birimine ve akıllı sözleşmelere kadar blok zinciri teknolojisindeki en son gelişmeleri keşfedebilirsiniz.

Bulut Teknolojisi: GITEX Global’de hibrit ve çoklu bulut çözümleri, bulut güvenliği ve veri analitiği dahil olmak üzere bulut teknolojisindeki en son gelişmeler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sanal ve Artırılmış Gerçeklik (VR/AR): GITEX Global’de 360 derece videolar ve holografik ekranlardan tıbbi simülasyonlara ve sanal showroomlara kadar en yeni VR/AR teknolojilerini ve uygulamalarını keşfedebilirsiniz.

Nesnelerin İnterneti (IoT): Nesnelerin İnterneti (IoT), internete bağlı cihazların, sensörlerin ve diğer nesnelerin veri alışverişinde bulunmalarını ve birbirleriyle etkileşime girmelerini sağlayan bir ağdır. GITEX Global’de, akıllı evler ve şehirlerden endüstriyel otomasyon ve sağlık hizmetlerine kadar en yeni IoT teknolojilerini ve uygulamalarını görebilirsiniz.

 

GITEX Global Dubai Verileri

GITEX Global 2021 yılı verileri,

 

GITEX Global 2022 yılı verileri,

 

GITEX Global 2023 yılı verileri,

 

Teknolojinin Ufkuna Yapacağınız Yolculukta Rehberiniz DixiFuar Olsun

Teknoloji dünyasındaki en son trendlerle ilgilenen herkesin bir şeyler bulabileceği GITEX Global’e gitmek, kaçırılmaz fırsatlara erişmek için DixiFuar ile iletişime geçin ve size en uygun seyahat planlamasına erişin.

 

GITEX GLOBAL dubai 2022 verileri-infografik.jpg

 

GITEX Fuarı Hakkında Bilgiler

Gitex Global Dubai Fuarı 16-20 Ekim 2023 BAE-Dubai. Fuar turları hakkında bilgi almak için Dixifuar ile iletişime geçebilirsiniz.

Fuar Adı İngilizce Gulf Information and Telecommunication Technology Exhibition
Fuar Adı Türkçe Körfez Bilgi Teknolojileri Fuarı
Tarihler 14-18 Ekim 2024
Ülke  Birleşik Arap Emirlikleri
Şehir Dubai
Fuar Alanı Dubai World Trade Centre
Fuar Alanı Adresi Sheikh Zayed Rd - Trade Centre 2 – Dubai 
Fuar Web Sitesi Tıklayın
Fuar iletişim e-mail gitexmarketing@dwtc.com
Organizatör Dubai World Trade Centre
Organizatör E-mail  sales@dwtc.com
Sektörler  Bilgi ve İletişim Teknolojisi, Yazılım
Ürün Grupları Bilişim Teknolojileri, Yapay Zekâ Teknolojileri, Blok Zinciri (Blockchain) Teknolojileri, Ofis İletişimi, Ofis Otomasyon Sistemleri, Fotokopi Makineleri, Bilgisayar Donanımı, Yazılım, Yazıcılar, Veri Toplama Aparatları, Mobil Radyo, Uydu İletişim Teknolojisi, Banka Teknolojisi, Dijital Pazarlama, Robotik, Dijital Teknik, BT Hizmetleri, Siber Güvenlik, Depolama Ortamları, Eğitim Yardımcıları, Telekomünikasyon, Bilgi İşlem Tesisatları, Net Work Sistemleri, İnternet, Multimedya, Tüketici Elektroniği, IoT (Nesnelerin İnterneti), Metaverse
Fuar Metrekare bilgisi  15,000+ metrekare
Son fuar katılımcı sayısı 5000+
Son fuar ziyaretçi sayısı 100.000+
Düzenlenme sıklığı Her Yıl
Fuar giriş ücretleri Belli Değil
Fuar alanının şehre mesafesi 3 km
Fuar Sosyal Medya sayfaları

Facebook
Twitter
Instagram
Youtube
Linkedin

Sektöre ait birlik ve odalar

MOBİSAD (Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği), TBD (Türkiye Bilişim Derneği), TÜBİDER (Bilişim Sektörü Derneği), TÜBİFED (Bilişim Dernekleri Federasyonu), TÜBİTAK BİLGEM (Bilişim Teknolojileri Enstitüsü), ÇUBİTED (Çukurova Bilişim Teknolojileri Araştırma ve Eğitim Derneği), TTB (Yazılım Test ve Kalite Derneği)

Sektöre ait dergiler CHIP Dergi, TÜBİTAK BİLGEM Teknoloji dergisi, Türkiye Bilişim Dergisi (TBD), POPULAR SCIENCE, Bilim ve Teknik, MetaZihin Dergisi, ST Robot Yatırımları Dergisi 

 

GITEX Global 2024 Fuarı Hakkında Sık Sorulan Sorular

 

GITEX Global fuarı 2024 katılımcı listesine nasıl ulaşabilirim?

En son gerçekleştirilen GITEX Global Dubai 2023 fuarının katılımcı listesine ulaşmak için tıklayınız.

GITEX Dubai 2024 fuarı ne zaman gerçekleşecek?

Teknolojinin liderlerinden biri olan GITEX Dubai 2024 fuarı, 14-18 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecektir.

GITEX Global 2024 fuarı nerede gerçekleşecek?

MENA Bölgesinin en önemli teknoloji fuarı GITEX Global 2024, Dubai’de gerçekleşecektir.

GITEX Global fuar alanına nasıl ulaşım sağlayabilirim?

Dubai World Trade Centre’ye metro ve taksi ile ulaşım olduğu gibi bazı otellerden DixiFuar’ın katılımcı ve ziyaretçilere özel fuar transferleri bulunmaktadır.

GITEX Global fuarına yürüyüş mesafesindeki oteller nelerdir?

Ibis Dubai World Trade Center ve Novotel World Trade Center fuar alanında yer almaktadır. Sheraton Grand DubaiCrowne Plaza DubaiThe H Hotel Dubai, Nassima Towers, Ascot Park Place gibi oteller de kısa bir yürüyüş mesafesindedir.

GITEX Global 2024 fuar biletini nasıl temin edebilirim?

FGITEX GLobal Dubai 2024 fuarının ziyaretçi kayıtları ilerleyen dönemlerde açıklanacaktır.

GITEX Global fuarı milli katılım listesinde var mı?

Milli katılım listesinde yer almamaktadır.

GITEX Global fuarında stant kiralamak için ne yapmalıyım?

Stant kiralamak ve ayrıtılı bilgi edinmek için tıklayınız.

 

Bize Yazın

  Ad Soyad Firma Adı
  Telefon
  E-posta
  Mesajınız

işaretlenmiş alanların girilmesi zorunludur.

Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor