Denizcilik ve Su Sporları Fuarları

Bu kategoride fuar turu bulunamamıştır.
Güncel tur programları hakkında detaylı bilgi almak için 0216 504 16 80 telefon numarasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Denizcilik ve Su Sporları Sektörü

 

Denizcilik ve su sporları sektörü, deniz taşımacılığı ve ürünlerinin üretimi ile su sporları ve etkinliklerini içine alan bir sektördür. Aynı zamanda deniz üzerinde faaliyette olan gemilerin inşa, işletme ve bakımı da sektör içerisine girmektedir ve deniz ürünlerinin üretilmesi ve pazarlanması ile de ayrıca ilgilenmektedir.

Su sporları sektörü, su kullanımıyla ilgili olan etkinliklerin tamamını içine almaktadır. Bu faaliyetler okyanus, deniz, göl, gölet, nehir, kanal ve havuzlarda yapılan sportif faaliyetlerdir. Su sporu sektörünün varlığı yalnızca eğlence amaçlı değildir, insanların denizi sevmesini, denizcilik bilgisi edinmesini ve deniz kültürünü yaratmasını sağlamaktadır. Bu sektör ayrıca turizm sektörünü de büyük oranda beslemektedir. Denizcilik ve su sporları sektörü, insanların deniz keşfini ve zevk almasını sağlamaktadır.

 

Denizcilik ve Su Sporları Sektör Raporu

Denizcilik ve su sporları sektörü, geniş bir alanda faaliyet göstermesi ile dikkat çekmektedir. Özellikle denizcilik alanında yaşanan gelişmeler ülke ekonomilerini direkt olarak etkilemektedir. Denizcilik küresel ekonomi için büyük bir önem taşımaktadır. 2014 yılına göre küresel ticaretin neredeyse %80’i deniz yolu ile taşınmaktadır. 2009 yılında küresel ekonomide yaşanan yavaşlama nedeniyle deniz ticareti sadece 3,8 oranında artış göstermiştir. UNCTAD Deniz Taşımacılığı Raporu 2021 yılında kadın çalışanların istihdamında artış yaşanmıştır. Avrupa’da %42, Asya’da %52’lik bir oranla kadın istihdamı sağlanmıştır.

Su sporları işletmeleri 1990 yıllarından sonra gelişen bir meslek türüdür. Meslek katettiği gelişme ile birlikte güçlü bir sektör haline gelmiştir. İMEAK Deniz Ticaret Odası, 2012 yılı Deniz Sektörü Raporu’na göre; Türkiye’de özellikle otel ve tatil köylerinde aktif olan su sporları işletme sayıları 700’e kadar ulaşmıştır. Yine aynı yıl içerisinde, yapılan su sporlarının yaklaşık olarak 150 milyon dolar gelir getirdiği tahmin edilmektedir.

 

Denizcilik ve Su Sporları Sektörü Fuarları Nelerdir?

Boot Düsseldorf Fuarı: Boot Düsseldorf, Almanya’nın Düsseldorf şehrinde yapılan ve uluslararası platformda önem verilen bir denizcilik endüstrisi fuarıdır. Her yıl düzenlenen ve denizcilik sektörünün ilgi gören Boot Düsseldorf Fuarı, bu yıl 20­28 Ocak 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. Birçok ülkenin dikkatini çeken bu fuarda sektör yeniliklerini yakından takip edebilirsiniz.

IME Fuarı: IME Fuarı Uluslararası Denizcilik Fuarı’dır. Endonezya’nın başkenti Cakarta’da, 17 – 19 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilir. Ticari fuarın düzenlendiği şehir Endonezya’nın en kalabalık şehridir. IME Fuarı, Endonezya'daki tüm denizcilik camiasının yeni teknolojileri, yenilikleri, çözümleri keşfetmesi, iş yapması, mevcut ilişkilerini güçlendirmesi ve yenilerini kurması için mükemmel bir platformdur. 3 gün boyunca devam eden bu etkinlik ağ oluşturma ve ticari fırsatlardan haberdar olmak için avantaj sağlamaktadır.

CM China Maritime Beijing Fuarı: CM China Maritime Fuarı, deniz teknolojisi için uluslararası bir teknoloji ve ekipman fuarıdır. Yılda bir defa Çin’in Pekin şehrinde gerçekleşen bu etkinlik, 25-27 Mart 2024 tarihlerinde düzenlenecektir. Sektör değişim ve gelişimlerini öğrenmek için bu fuara katılım göstermek önemlidir.

INMEX China Fuarı: Inmex Fuarı 2005 yılından beri her iki senede bir düzenlenen, Uluslararası Denizcilik Fuarı’dır. Çin’in Guangzhou şehrinde yapılmaktadır. Yerel ve uluslararası katılımcı ve ziyaretçiler tarafından ilgi gören ticaret fuarı, özellikle Asya’daki denizcilik sektörü için ideal bir iş ağı platformudur. Fuar bu yıl 26-28 Temmuz 2023 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

Denizcilik ve Su Sporları Sektörü Fuarına Hangi Sektör Firmaları Katılabilir?

Denizcilik ve su sporları sektörü ülkelerin ekonomileri ve toplumların deniz bilinci için çok önemli ve etkilidir. Gemi yapımı, inşası ve teknolojik gelişmelerini içeren sanayi faaliyetlerini; okyanus, deniz, göl, gölet, nehir, kanal ve havuzlarda gerçekleştirilen spor faaliyetlerini kapsamaktadır. Sektör ürünleri aynı zamanda yatırım amaçlı da kullanılmaktadır. Birden fazla sektörle bağlantılıdır. Bu nedenle farklı sektörler denizcilik ve su sporları sektörü alanında yapılan fuarlara katılım sağlayabilir. Sanayi sektörü, teknoloji sektörümühendislik sektörü, spor ve spor malzemeleri gibi sektörler bu fuarlara katılabilir.

Denizcilik ve su sporları sektöründeyseniz ya da bu sektöre ilişkili girişimleriniz var ise; bu fuarlara katılarak sektör hakkındaki gelişmeleri yakından takip edebilir, uluslararası pazarda yer edinebilir ve pazarlama fırsatları yakalayabilirsiniz. DixiFuar gitmek istediğiniz fuarların tüm planlamalarını sizler için en iyi şekilde yapar. Denizcilik ve su sporları sektöründe güncel kalmak ve bu alandaki girişimlerinizi ileri taşımak, bu fuarlarla çok daha mümkün!

Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor