WoodTech İstanbul

 

WoodTech Fuarı, Türkiye’nin ekonomik ve kültürel anlamda en zengin şehri olan İstanbul’da düzenlenecektir. Fuarın dünyanın en önemli şehirleri arasında görülen İstanbul şehrinde düzenlenecek olması, Woodtech’i daha ilgi çekici kılmaktadır. Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri Fuarı 12-16 Ekim 2024 tarihleri arasında, İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 37. kez ilgilileri ile buluşacaktır.

Ağaç işleme makine sektörünün Avrasya’daki en büyük ve profesyonel fuarı olan WoodTech Fuarı için uzman firma ve isimler şimdiden yerini almış bulunmaktadır. Geçen yıla göre oldukça iyi ve etkili bir büyüme yaşayan fuar, bu yıl sergi alanını genişleterek 10 salona birden çıkarmıştır. Sektörün bugün ve yarın için olan tüm ihtiyaçlarına cevap verecek ürünlerin tamamı bu fuarda sergilenmektedir.

Woodtech, ahşap ve orman ürünlerinin nasıl işlenmesi gerektiğine dair sanayi aletlerinin üretici ve ziyaretçilere sunulduğu etkili bir fuar olarak öne çıkmaktadır. Yalnızca ahşap üreticileri veya makineleri için değil, fuar kapsamında mobilya ürünleri ve malzemeleri de ziyaretçiler için sergilenmektedir. Woodtech’e katılım sağlayan katılımcılar sektörün bütün lider firma ve markalarının makinelerini bir arada görme imkanına sahip olabilmektedir. Güçlü ve profesyonel firmaların üretimleri için kullandıkları makineleri çalışırken görerek daha fazla fikir sahibi olunabilir. Bu sayede farklı firmaların ürünleri ile olan kıyaslama daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bu da sizleri sektörde bir adım daha öne taşımaktadır.

 

Avrasya’nın En Büyük Sektör Fuarı: WoodTech

WoodTech Fuarı firmaların yeni teknolojilerini uluslararası alanda tanıtabilmeleri için iyi bir fırsattır. Ahşap, orman ürünleri ve teknolojileri sektörü içerisinde katılımcı ve ziyaretçilerine çoklu yararlar sunan ticari bir etkinlik olma niteliği taşımaktadır. Mobilya üreticilerinin fuarı ziyaret etmeleri önemlidir ve bunun yanı sıra sektördeki gelişmelerin de yakından izlenebilmesi olanaklı bir hale gelmektedir. Sektörün tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte olması WoodTech Fuarı’nı kendi alanında ilgi odağı haline getirmektedir. Avrasya bölgesinin en büyük fuarı olarak öne çıktığı için yurtdışındaki firmaların ilgisini çekmektedir.

Öğrenciler ve akademisyenler Woodtech Fuarı’na hiçbir ön kayıt yapmadan geçerliliği olan bir öğrenci kimliği ya da belgesi, akademisyen kimliği ya da belgesi ile ücretsiz şekilde giriş yapabilmektedir.

 

WoodTech İstanbul Fuar Verileri

WoodTech İstanbul Fuar 2021 verileri,

 

WoodTech İstanbul Fuar 2022 verileri,

 

WoodTech İstanbul Fuarı Katılımcı Listesi

WoodTech Fuarı’nın asıl amacı Türkiye’nin ihracatına aralıksız bir şekilde katkı sağlayabilmektir. Fuar verilerine bakıldığında ticari bir etkinlik olarak WoodTech’in bu konuda çok iyi ilerlediği açıktır.

Her yıl geniş bir ürün yelpazesi ile sektörün ziyaretine açılan Woodtech Fuarı’na, özellikle mobilya üreticileri ağırlıklı olarak katılım sağlamaktadır.  59 bin 609 ziyaretçinin %72’si mobilya üretimi için malzeme ve parça, aksesuar ürün gruplarına ilgi göstermiştir. Ziyaretçilerin %57’si müdür/direktör, %30’u ise firma sahibi/ortağı/kurucusudur.

WoodTech Fuarı 2022 yılında en çok ziyaretçiyi İran, Rusya, Bulgaristan, Irak, Cezayir, Fas, Azerbaycan, Tunus, Makedonya, Mısır, İsrail, Ürdün, Libya, Özbekistan, Sırbistan, Suudi Arabistan, Lübnan, Arnavutluk Romanya ve Gürcistan ülkelerinden aldı. Woodtec Fuarı 2022 yılına göre %35 oranında bir büyüme göstererek sektörün ilgi merkezinde yerini almıştır. 2022 WoodTech Fuarı’na ağırlıklı olarak mobilya üreticileri, yapı sektörü, mimarlık, mühendislik, dekorasyon, endüstriyel tasarım, ahşap orman ürünleri endüstrisi ve kapı/pencere üreticileri gibi sektörler katılım göstermiştir.

2022 yılında gerçekleştirilen WoodTech İstanbul Fuarı’na 30 ülkeden 681 firma katılım sağlamıştır. Katılımcıların %97’i fuardan memnun bir şekilde ayrıldı. %96’sı ise 2023 yılında yapılacak olan fuara tekrar katılacaklarını belirtti.

WoodTech İstanbul Fuarı 2023 katılımcı listesine ulaşmak için tıklayınız.

 

WoodTech Fuar’ının Yapıldığı Fuar Alanı’na Nasıl Ulaşırım?

WoodTech Fuarı’nın düzenlendiği fuar alanına ulaşım sağlamak için birden fazla seçenek mevcuttur. Fuar alanına özel aracınızla kolay bir şekilde gidebilirsiniz ya da alana giden çeşitli toplu ulaşım araçlarını tercih edebilirsiniz.

Özel Araç ile:

Özel araç ile gelecek olanlar için TEM otoyolu, Mahmut Bey gişelerine giriş yaptıktan sonra Bahçeşehir – Avcılar çıkışına doğru gitmeleri gerekmektedir. Avcılar yönüne doğru gittikten sonra 2 km sonra Büyükçekmece tabelasının olduğu yöne doğru E-5 karayolu ile giderek fuar alanına ulaşılabilir.

Havayolları ile:

Fuar İstanbul Havalimanı’na 40 dakikalık bir mesafede yer almaktadır. İstanbul Havalimanı’ndan Havaist 7 ya da 7A numaralı servise binerek TÜYAP Fuar Merkezi durağına ulaşabilirsiniz.

Otobüs, Metrobüs ve Demiryolu ile:

Woodtech Fuarı’nın düzenlendiği TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’ne 303, 304, 400, 401, 401T, 402, 403, 404, 448 numaralı İETT otobüsleri ile ulaşabilirsiniz. Metrobüs kullanmak isterseniz Anadolu Yakasından Söğütlüçeşme -Avcılar 34AS, ardından Beylikdüzü 34BZ hattına aktarma yaparak, Avrupa yakasından ise Zincirlikuyu – Beylikdüzü 34BZ hatları ile son durakta inerek Tüyap’a ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul genelinde 150 km’lik bir hat uzunluğunda hizmet veren raylı sistem içinde aşağıdaki hatları kullanarak metrobüse aktarma yapabilirsiniz:

 

Dixifuar ile Sektördeki Ağınızı Genişletin

Ahşap, orman ürünleri ve teknolojileri sektöründe olan bir firma olarak sahip olduğunuz yeni ürünleri Woodtech gibi etkili bir fuar etkinliğinde tanıtarak, uluslararası alıcılar bulabilirsiniz. Yeni nesil teknolojilerin etkili bir biçimde tanıtıldığı bu fuarda özellikle üreticiler yeni iş bağlantıları kurmak için önemli avantajlar elde edebilmektedir.

WoodTech İstanbul Fuarı katılımcılarına bir adım önde olma fırsatı yaratmaktadır. Bu fırsatı değerlendirmek isteyen firmalar DixiFuar tur planlamalarına göz atarak, kendilerine uygun olan tur paketlerinden biri ile fuara katılım sağlayabilir. Woodtech Fuarı için seyahat planlamanızı ulaşım, konaklama ve transfer gibi avantajlı hizmetler ile DixiFuar tur programları ile gerçekleştirin.

 

WoodTech İstanbul Fuarı Hakkında Bilgiler

WoodTech İstanbul Fuarı 12-16 Ekim 2024 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek.

Fuar Adı İngilizce Woodtech İstanbul
Fuar Adı Türkçe Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri
Tarihler 12-16 Ekim 2024
Ülke  Türkiye
Şehir İstanbul
Fuar Alanı TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi
Fuar Alanı Adresi Cumhuriyet Mahallesi, Eski Hadımköy Yolu Caddesi 9/1, 34500 Büyükçekmece/İstanbul
Fuar Web Sitesi Tıklayın
Fuar İletişim e-mail info@reedtuyap.com.tr
Organizatör Reed TÜYAP Fuarcılık A.Ş.
Organizatör e-mail  info@reedtuyap.com.tr
Sektörler  Ahşap, Orman Ürünleri ve Teknolojileri Sektörü
Ürün Grupları Mobilya Boyama, Kapı Boyama, Kapak Boyama, Metal Boyama, Mobilya Üretimi için Malzemeler, Dolap&Ofis ve Modüler Mobilya için Yarı Mamül Ürünler, Yüzey İşleme ve Kaplama Ürünleri, Yüzey İşleme İçin Makineler, Fitingler ve Yapı Parçaları, Yerleşik Parçalar, Mobilya Üretimi ve Enteriyör İşleri için Elektrik Donatım, Mobilya Üretiminde Makineler ve Aletler, Deri Mobilya, Döşemelik Kumaşlar, Döşeme Malzemeleri, Yatak ve Yatak İmalatı, Döşeme Sanayi İşleme Makine, Tavanlar, Duvar Kaplamaları, Pencere ve Aksesuarları, Parke ve Ahşap Zeminler, Döşeme ve Aksesuarları, Kapılar ve Aksesuarları, İç Döşemeler için Bitmiş Parçalar, Mobil Mekanlar
Fuar Metrekare Bilgisi  145.000 m²
Son Fuar Katılımcı Sayısı 804
Son Fuar Ziyaretçi Sayısı 77.627
Düzenlenme Sıklığı Her Yıl
Fuar Giriş Ücretleri 250 TL
Fuarın Şehre Mesafesi 3,7 km
Fuar Sosyal Medya Sayfaları Linkedin
İnstagram
Youtube
Facebook
Sektöre Ait Birlik ve Odalar İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği, Türkiye Orman Ürünleri Sanayicileri ve İş Adamları Derneği, MOSFED (Mobilya Dernekleri Federasyonu), MOBSAD (Mobilya Sanayi İş Adamları Derneği), OMSİAD (Ofis Mobilyaları Sanayi ve İş Adamları Derneği)
Sektöre Ait Dergiler Mobilya ve Ahşap Malzeme Araştırmaları Dergisi (MAMAD), Ormancılık Araştırma Dergisi, Orman Ürünleri Ahşap Araştırma, Teknoloji, Tasarım ve Dekorasyon Dergisi, Orman Fakültesi Dergisi, AİMSAD


 

WoodTech İstanbul Fuarı Hakkında Sık Sorulan Sorular

 

WoodTech İstanbul Fuarı katılımcı listesine nasıl ulaşabilirim?

En son gerçekleştirilen Woodtech İstanbul Fuarı 2023 katılımcı listesi için tıklayın.

WoodTech İstanbul Fuarı ne zaman gerçekleşecek?

Woodtech İstanbul Fuarı 12-16 Ekim 2024 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

WoodTech 2024 nerede gerçekleşecek?

Woodtech İstanbul Fuarı Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecektir.

WoodTech İstanbul fuar alanına nasıl ulaşım sağlayabilirim?

Fuar alanı merkezi bir konuma sahip olduğu için farklı ulaşım seçenekleri mevcuttur. Tren, tramvay ve otobüs gibi seçenekler vardır. Ayrıca özel aracınız ya da taksiyi de seçenekleriniz arasına alabilirsiniz.

WoodTech İstanbul Fuarı’na yakın mesafesindeki oteller hangileridir?

TÜYAP Palas, Kaya İstanbul Fair & Convention, Ramada by Wyndham Beylikdüzü, Hilton Garden Inn İstanbul Beylikdüzü, Mard-inn Hotel ve World Point Hotel gibi oteller fuar alanına yakın mesafede yer almaktadır.

WoodTech İstanbul 2024 fuar biletini nasıl temin edebilirim?

Woodtech İstanbul 2024 fuar bileti henüz satışa sunulmamıştır.

WoodTech İstanbul Fuarı milli katılım listesinde var mı?

Hayır, milli katılım listesinde yer almamaktadır.

WoodTech İstanbul 2024 Fuarı’nda stant kiralamak için ne yapmalıyım?

Woodtech İstanbul Fuarı için stant kayıtları henüz başlamamıştır. 

 

  Ad Soyad Firma Adı
  Telefon
  E-posta
  Mesajınız

işaretlenmiş alanların girilmesi zorunludur.
     
Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor