Vitrum Milano

 

VITRUM Milano, iki yılda bir düzenlenen ve cam endüstrisine odaklanan bir ticaret fuarıdır. En son 5-8 Eylül 2023 tarihlerinde düzenlenen fuar, 2025 yılında İtalya’nın Milano kentinde tekrar düzenlenecektir. VITRUM Milano 2025, sektörün önde gelen etkinliklerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Milano’nun gözde fuar alanı Fiera Milano Rho’da düzenlenecek olan VITRUM 2025; büyüyen cam endüstrisindeki üreticiler için yeni fırsatlar yaratarak günümüz tüketicilerinin taleplerini karşılayan yenilikçi ve sürdürülebilir ürünler üretmelerine olanak sağlamayı planlamaktadır. Etkinlikte cam işleme, kaplama ve dekorasyona yönelik en son yenilikler, makineler ve ekipmanlar sergilenecektir.

Aynı tarihlerde ve aynı yerde, plastik ve kauçuk endüstrisi için en büyük uluslararası ticaret fuarlarından biri olan ve sadece üç yılda bir yapılan Plast Milano 2026 fuarına da katılabilir, bu sektörün de dinamiklerini keşfedebilirsiniz.

 

Cam Sektörünün Çok Yönlü ve Yenilikçi Özellikleri Bu Fuarda

Cam endüstrisi, günümüz imalat sektöründe hayati bir rol oynamaktadır. Cam; inşaat, otomotiv, elektronik ve mobilya dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde kullanılan çok yönlü bir malzemedir.

ResearchAndMarkets.com tarafından hazırlanan bir rapora göre, küresel cam endüstrisi, 2020 yılında 234,3 milyar dolar değerindeydi ve tahmin döneminde %5,1’lik bir YBBO (Yıllık Bileşik Büyüme Oranı) ile büyüyerek 2026 yılına kadar 319,6 milyar dolara ulaşması beklenmektedir. Böylesine hızla büyüyen bir sektörde rol almak, geleceğe atılan sağlam bir adım olacaktır. Bu nedenle VITRUM Milano 2025; sektördeki çalışanlar, uzmanlar ve her türlü paydaş için eşsiz bir fırsat sunmaktadır.

VITRUM 2025’in sürdürülebilirlik ve çevre dostu uygulamalara odaklanması; üreticilerin ve tüketicilerin çevre dostu ürünlere yönelik artan talebine cevap vermektedir. Büyüyen ve gelişen dünyada, çevreye verilmesi gereken önemin ne kadar fazla olduğunun bilincinde olan sektör uzmanları, VITRUM Milano’nun sunacağı teknolojilere ve ürünlere şahit olmaktan büyük keyif alacaktır.

Bunun yanında VITRUM 2025’te en iyi teknolojileri ödüllendirmek ve geleceğe yatırım sağlamak için bir ödül töreni de düzenlenecektir.

Ödül kategorileri şu şekilde belirlenmiştir:

 

Her kategoride en çok oy alan katılımcı, bir sonraki VITRUM Milano fuarında kullanmak üzere 10.000 Euro kazanacaktır. Cam endüstrisinin sahip olduğu potansiyeli daha da genişletmek isteyen VITRUM Milano 2023; sektör çalışanları, uzmanlar, tedarikçiler ve geliştiriciler için hazırlıklarına devam ediyor.

 

Vitrum Milano Fuarı Verileri

VITRUM Milano 2017 yılı verileri,

 

VITRUM Milano 2019 yılı verileri,

 

VITRUM Milano 2021 yılı verileri,

 

Cam Sektörünün Yeniliklerini VITRUM Milano’da, DixiFuar ile Keşfedin

VITRUM Milano 2025, dünyanın dört bir yanından profesyonelleri bir araya getirmeye ve cam sektörünün yeniliklerini tanıtmaya hazırlanmaktadır. Cam sektöründeki ürün ve hizmetlerin küresel bir kitleye sergilenmesi, en son trendler ve teknolojiler hakkında bilgi edinmek için eşsiz fırsatlar sunan 2025 VITRUM Milano Fuarı'na katılmak, DixiFuar ile çok kolay bir hale geliyor. Size uygun ve esnek özelliklerden oluşan seyahat planlarından yararlanmak istiyorsanız DixiFuar her zaman yanınızda.

 

VITRUM Fuarı Hakkında Bilgiler

Vitrum Milano, 5-8 Eylül tarihlerinde İtalya’nın Milano kentinde düzenlenecek. Fuar turları hakkında bilgi almak için Dixifuar ile iletişime geçebilirsiniz.

Fuar Adı İngilizce VITRUM
Fuar Adı Türkçe Uluslararası Cam Endüstrisi Fuarı
Tarihler 2025
Ülke  Italya
Şehir Milano
Fuar Alanı Fiera Milano Rho 
Fuar Alanı Adresi Strada Statale Sempione, 28, 20017 Rho MI 
Fuar Web Sitesi Tıklayın
Fuar iletişim e-mail vitrum@vitrum-milano.it
Organizatör Vitrum Srl
Organizatör E-mail  info@vitrumsrl.com
Sektörler  Cam
Ürün Grupları Cam İşleme Makineleri, Cam Ekipman ve Aletleri, Ev Dekorasyonu, Düz Cam, İçi Boş Cam, Fenestrasyon, Güneş Enerjisi, Otomotiv, Baskı ve Kaplama, Cam Kesme Makineleri, Kenar Makineleri, Laminasyon Makineleri, Delme Makineleri ve Cam Dekorasyon Teknolojileri, Cam işleme Yazılımı ve Araçları, Cam Levhalar, Cam Kaplamalar ve Yapıştırıcılar
Fuar Metrekare bilgisi  22.450 metrekare
Son fuar katılımcı sayısı 250
Son fuar ziyaretçi sayısı 6.150
Düzenlenme sıklığı 2 Yılda Bir
Fuar giriş ücretleri Belli Değil
Fuar alanının şehre mesafesi 15,4 km
Fuar Sosyal Medya sayfaları

Facebook
Twitter
Instagram
Youtube
Linkedin

Sektöre ait birlik ve odalar

ÇCSİB  (Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği), SERHAM (Seramik Cam ve Çimento Hammadde Üreticileri Derneği), FEVE (Avrupa Birliği Cam Ambalaj Üreticileri Derneği)

Sektöre ait dergiler Şişecam Dergisi, İnovatif Kimya Dergisi, Pencere Cephe Dergisi 

 

Vitrum Milano Fuarı Hakkında Sık Sorulan Sorular

 

VITRUM Milano fuarı katılımcı listesine nasıl ulaşabilirim?

VITRUM Milano 2025 katılımcı listesi henüz açıklanmadı. Vitrum Milano Fuarı 2023 katılımcı listesine ulaşmak için tıklayınız.

VITRUM Milano fuarı ne zaman gerçekleşecek?

VITRUM Milano, 2025 yılında gerçekleştirilecek.

VITRUM 2025 nerede gerçekleşecek?

Cam sektörünün liderlerinden olan fuar, İtalya’nın Milano kentinde düzenlenecektir.

VITRUM Milano 2025 fuar alanına nasıl ulaşım sağlayabilirim?

Fuarın düzenleneceği Fiera Milano Rho’ya ulaşmak için toplu ulaşım araçlarını, kendi aracınızı veya taksiyi kullanabilirsiniz.

VITRUM Milano fuarına yürüyüş mesafesindeki oteller nelerdir?

BEHOME Fiera, 5G Tower Hotel, Relais Villarosa, Hotel NH Milano Fiera gibi otellerden fuar alanına yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

VITRUM 2025 Milano fuar biletini nasıl temin edebilirim?

Fuarın bilet bilgileri güncellendiğinde bilgi verilecektir.

VITRUM Milano milli katılım listesinde var mı?

Milli katılım listesinde yer almamaktadır.

VITRUM Milano 2025’te stant kiralamak için ne yapmalıyım?

Stant kiralamak amacıyla ön kayıt formuna ulaşmak için tıklayınız.

Bize Yazın

  Ad Soyad Firma Adı
  Telefon
  E-posta
  Mesajınız

işaretlenmiş alanların girilmesi zorunludur.

Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor