EMO Hannover

 

EMO Hannover, Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen metal işleme ve makine aletleri sektörü fuarıdır. EMO Hannover fuarı, 22-27 Eylül 2025 tarihlerinde Hannover Messe fuar alanında düzenlenecektir. İlk kez Paris’te 1975 yılında kurulan fuarın isminde yer alan “EMO”nun açılımı “Exposition Mondiale de la Machine Outil” olup Fransızcada “Takım Tezgâhları için Dünya Sergisi” anlamına gelmektedir. Fuar 2 yılda bir Hannover ve Milano’da dönüşümlü olarak düzenlenmektedir.

Fuar, Alman Takım Tezgâhı Üreticileri Birliği (VDW) tarafından organize edilmektedir ve metal işleme endüstrisinin dört bir yanından katılımcıları bir araya getirmektedir. Takım tezgâhları ve metal işleme endüstrisi, Almanya için hayati bir bileşen ve önemli bir ihracat sektörüdür. EMO Hannover, bu sektörde faaliyet gösteren şirketleri ve profesyonelleri bir araya getirerek deneyim paylaşımı, iş birliği ve yeni müşteri edinme fırsatları sunmaktadır.

 

EMO Hannover: İmalat Endüstrisine Yönelik Global Bir Buluşma Noktası

EMO Hannover; metal işleme, makine mühendisliği, otomasyon ve benzeri alanlarda faaliyet gösteren firmaların bir araya geldiği ve sektördeki yenilikleri sergilediği bir fuardır. Metal işleme ve makine aletleriyle yakından ilgili olan pek çok sektör firması ve ziyaretçisi de bu fuarda yer bulabilir. Örneğin otomotiv üreticileri ya da çalışanları bu fuarda tanıtılan otomasyon çözümlerini, metal işleme makinelerini keşfedebilir. Ya da yazılım firmaları bu fuarda CAD / CAM destekli metal işleme teknolojilerini inceleyebilir. Metal işleme teknolojileri, özellikle enerji ve savunma sanayileri için de kritik öneme sahiptir. Bu sektörlerde faaliyet gösteren firmalar, fuarı ziyaret ederek sektörel ihtiyaçlarına uygun çözümleri keşfedebilir.

EMO Hannover fuarının ayrıldığı 4 tema ise şu şekildedir:

Bağlanabilirliğin Geleceği Alanı: Endüstri 4.0'ın ön planda olduğu bir dönemde, makineler arası iletişimi, veri paylaşımını ve dijital entegrasyonu vurgulayarak iş birliği ve verimliliği artırmayı hedefler.

Katmanlı Üretim Alanı: 3D baskı ve katmanlı üretim teknolojilerine odaklanarak, özellikle karmaşık parçaların üretiminde esnek ve etkili çözümleri gündeme getirir.

Açık Alan Cobot Alanı: Endüstriyel robotlarla insan iş birliğini vurgulayarak güvenli, esnek ve verimli üretim süreçlerine odaklanır.

Üretim Alanında Sürdürülebilirliğin Geleceği: Bu tema, metal işleme endüstrisinin çevresel sorumluluklarını vurgulayarak gelecekteki sürdürülebilir üretim modellerini destekler.

 

EMO Hannover Fuarı Verileri

EMO Hannover fuarı 2023 verileri,

 

EMO Milano 2021 verileri,

 

EMO Hannover 2019 verileri,

 

EMO Hannover Fuarı Katılımcı Listesi

EMO Hannover 2025 fuarının katılımcı listesi henüz açıklanmamıştır. EMO Hannover fuarı en son 18-23 Eylül 2023 tarihlerinde düzenlenmiştir ve Türkiye’den 61 firmanın katılımı gözlenmiştir. Türkiye’nin en çok ticari anlaşmalar yaptığı ülkelerin başında gelen Almanya, metal işleme sektörü için de oldukça önemli bir partnerdir. Bu nedenle EMO Hannover’da ilgili sektör liderleriyle buluşmak ve iş birlikleri kurmak için katılımcı listesine adını yazdırmanız çok faydalı bir sonuç verebilir.

En son düzenlenen EMO Hannover 2023 fuarı katılımcı listesine ulaşmak için tıklayınız.

 

EMO Hannover 2025’te En Kazançlı Üretimler ve En Yeni İş Birlikleri İçin DixiFuar ile İletişime Geçin!

EMO Hannover 2025 fuarında yer almak için DixiFuar ile iletişime geçin. Size özel ayarlanabilen esnek bir anlayışla geliştirilen fuar turlarına ulaşın. Uçak, otel ve transfer dahil hizmetleri içeren fuar turları ile metal işleme endüstrisinin kalbi ve dünyanın en önemli üretim fuarlarından EMO Hannover’da yer alma fırsatını yakalayın!

 

EMO Hannover Fuarı Hakkında Bilgiler

22-27 Eylül 2025 tarihlerinde düzenlenecek olan EMO Hannover fuarında yer almak için DixiFuar'ın tur paketlerinden yararlanın.

Fuar Adı İngilizce EMO Hannover
Fuar Adı Türkçe EMO Hannover
Tarihler 22-27 Eylül 2025
Ülke  Almanya
Şehir Hannover
Fuar Alanı Hannover Messegelande
Fuar Alanı Adresi Messegelände, 30521 Hannover, Almanya 
Fuar Web Sitesi Tıklayın
Fuar İletişim e-mail Tıklayın
Organizatör VDW e.V.
Organizatör e-mail  vdw@vdw.de
Sektörler  Makine Aletleri ve Metal İşleme Endüstrisi
Ürün Grupları

Zımpara Aletleri, Depolama ve Nakliye Otomasyonu, Çubuk-Profil ve Boru işleme Makineleri, Delme Makineleri, Kalıplar ve Bileşenleri, Kesici Takımlar, Çapak Alma Makineleri, Dijital üretim / Endüstri 4.0 / IIoT, Elektroerozif ve Elektrokimyasal İşleme, Atık Bertarafı için Ekipman, Ölçüm ve Gösterge Makineleri, Dişli Kesme ve Finisaj Makineleri, Taşlama Makineleri, El Tipi Aletler, Isıl İşlem Makineleri, Honlama-Lepleme ve Parlatma Makineleri, Hidrolik ve Pnömatik, Endüstriyel Robotlar, Yağlama ve Soğutma, Eğitim Amaçlı Makine Aletleri, İşaretleme ve Gravür, Cıvata- Somun-Vida ve Perçin Üretimi için Makineler, Paralel Kinematik Makineler, Presleme Makineleri, Kalite Kontrol, Testere ve Kesme Makineleri, Vidalama ve Diş Açma Makineleri, Sac Metal Kesme ve Delme, Ürtim Geliştirme Yazılımları, Alet Taşlama, Torna Tezgahları, Tel Şekillendirme, Kaynak ve Gaz Kesme Makineleri, CAD / CAM

Fuar Metrekare Bilgisi  180.000 m²
Son Fuar Katılımcı Sayısı 1.850
Son Fuar Ziyaretçi Sayısı 92.000
Düzenlenme Sıklığı 2 Yılda Bir
Fuar Giriş Ücretleri

Henüz Belli Değil

Fuarın Şehre Mesafesi 15,4 km
Fuar Sosyal Medya Sayfaları Facebook
Instagram
Youtube
Linkedin
Sektöre Ait Birlik ve Odalar ÇEBİD (Çelik Boru İmalatçıları Derneği), YİSAD (Yassı Çelik İhracat ve Sanayicileri Derneği), TÇÜD (Türkiye Çelik Üreticileri Derneği), ÇİB (Çelik İhracatçıları Birliği)
Sektöre Ait Dergiler Metal Dünyası Dergisi, Demir Çelik Store


 

EMO Hannover Fuarı Hakkında Sık Sorulan Sorular

 

EMO Hannover 2025 fuarı katılımcı listesine nasıl ulaşabilirim?

En son gerçekleştirilen EMO Hannover 2023 fuarı katılımcı listesine ulaşmak için tıklayınız.

EMO Hannover 2025 fuarı ne zaman gerçekleşecek?

EMO Hannover fuarı 22-27 Eylül 2025 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

2025 EMO Hannover fuarı nerede gerçekleşecek?

Demir, çelik üretim alanında lider fuarlardan olan EMO Hannover 2025, Hannover Messe’de gerçekleşecektir.

EMO Hannover fuar alanına nasıl ulaşım sağlayabilirim?

EMO Hannover fuar alanına havalanından ulaşmak için 5 numaralı tramvay hattını kullanmalı ve ana tren istasyonuna gitmelisiniz. Ardından 8 veya 18 numaralı metro hattı ile yaklaşık 18 dakikada fuar alanına ulaşabilirsiniz. Bunun dışında fuar alanına ulaşım; araba, taksi gibi vasıtalarla da oldukça kolaydır.

EMO Hannover fuarına yürüyüş mesafesindeki oteller nelerdir?

Pro Messe, Ramada by Wyndham Hannover, Best Western Premier Parkhotel Kronsberg, Hotel Opal, MEDIAN Hotel Hannover Messe ve Radisson Blu Hotel Hannover seçenekleri fuar alanına yakın mesafede yer alan otellerdir.

EMO 2025 Hannover fuar biletini nasıl temin edebilirim?

EMO Hannover 2025 fuar biletleri henüz satışa sunulmamıştır. Güncel bilgilerden haberdar olmak için fuarın ziyaretçi biletleri sayfasını buradan takip edebilirsiniz.

EMO Hannover fuarı milli katılım listesinde var mı?

EMO Hannover fuarı, milli katılım listesinde yer almamaktadır.

EMO Hannover 2025 fuarında stant kiralamak için ne yapmalıyım?

EMO Hannover 2025 fuarında stant kiralama işlemleri henüz başlamamıştır. Ancak EMO Hannover 2025 stant kiralama talebiniz için burayı takip edebilir ve güncellemelere hâkim olabilirsiniz.

 

  Ad Soyad Firma Adı
  Telefon
  E-posta
  Mesajınız

işaretlenmiş alanların girilmesi zorunludur.
     
Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor