GIFA Düsseldorf

 

GIFA Düsseldorf fuarı, dört yılda bir Almanya’nın Düsseldorf kentinde düzenlenen Uluslararası Döküm Ticaret ve İhtisas Fuarı’dır. GIFA Düsseldorf, 12-16 Haziran 2023 tarihleri arasında Messe Düsseldorf’ta döküm sektörünün liderlerini bir araya getirmeye hazırlanmaktadır. GIFA fuarı; döküm makineleri, döküm ekipmanları, döküm malzemeleri ve diğer ilgili ürünlerin yanı sıra döküm süreciyle ilgili tüm aşamaları kapsayan geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

GIFA, dünya döküm endüstrisi için en önemli fuarlardan biridir. İlk olarak 1956 yılında düzenlenen fuar, her seferinde daha da büyüyerek sektördeki öncü etkinliklerden biri haline gelmiştir. GIFA Düsseldorf 2023 fuarı, çok zengin bir ürün sergisine sahip olmasının yanı sıra birçok seminer, uluslararası kongre, sempozyum ve konferansa da ev sahipliği yapacaktır.

 

Döküm Sektörünün Dünya Pazarına Açılan Kapısı: GIFA

Dünya genelinde döküm sektörü, büyük bir ekonomik etki yaratmaktadır. Bu sektör, birçok ülkenin ihracat kalemi arasında yer alırken birçok ülkenin de ithalat ihtiyacını karşılamaktadır. Döküm sektörü, dünya genelinde yaklaşık 200 milyar dolar değerinde bir büyüklüğe sahiptir ve 2023’e gelindiğinde %8,3’lük bir büyüme oranı göstermiştir. İnşaat, otomotiv ya da savunma gibi sektörlerin yarattığı talepler doğrultusunda da büyümeye devam eden bu sektörün en büyük buluşma noktası ise GIFA Düsseldorf 2023 fuarıdır.

Döküm sektörü, demir çelik ve metal işleme sektörüyle de yakından ilgilidir. Bir sektörün çıktısının öbür sektöre girdi sağladığının bilincinde olan Messe Düsseldorf GmbH; bunun için GIFA, METEC, THERMPROCESS ve NEWCAST isimli dört adet fuarı aynı yer ve günlerde bir arada düzenlemektedir. The Bright World of Metals (Metallerin Parlak Dünyası) başlığıyla bir araya gelen bu dört etkinlik, metalürji ve döküm sektörleri için düzenlenen bir fuarlar serisidir. Her fuar farklı bir odak noktasına sahip olsa da tümü döküm, demir-çelik, alüminyum, bakır, çinko ve diğer metallerin üretimi ve işlenmesiyle ilgilidir.

GIFA Düsseldorf, döküm sektörü için düzenlenen en önemli fuarlardan biridir. THERMPROCESS, ısı işlemi sektörü için düzenlenirken; METEC demir, çelik ve diğer metallerin üretimi ve işlenmesi için düzenlenmektedir. NEWCAST ise özel yapım demir, çelik ve dökme demir üretimi için tasarlanmıştır.

Bu fuarların birbiriyle olan ilgisi, aynı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin, tedarikçilerin ve müşterilerin bir araya gelerek yeni teknolojileri, ürünleri ve hizmetleri keşfetmelerine ve iş birliği yapmalarına olanak sağlamaktır. 2023 GIFA Düsseldorf, dünya genelinde döküm sektöründeki en son yenilikleri sergilemekte ve sektördeki tüm paydaşlar için büyük bir fırsat sunmaktadır.

 

GIFA Düsseldorf Fuarı Verileri

GIFA 2019 verileri,

  • Toplamda 46 farklı ülkeden 980 katılımcının ağırlandığı fuarda, Almanya’dan 337 katılımcı ve Almanya dışındaki ülkelerden ise 643 katılımcı bulunuyordu.
  • 51.287 metrekareden oluşan fuar alanının 25.650 metrekarelik alanında Alman katılımcıların stantları bulunurken 25.637 metrekarelik alanında ise diğer ülkelere ait stantlar bulunuyordu.
  • Fuarda 127 ülkeden 45.597 ziyaretçi, sektöre dair son teknoloji ürünleri ve yenilikleri inceledi.
  • Ziyaretçilerin %66 gibi büyük bir çoğunluğunu Almanya dışından katılan ziyaretçiler oluturuyordu.
  • GIFA 2019 fuarını ziyaret edenler arasında en yüksek ziyaretçi sayısına sahip ilk 5 ülke sırasıyla Hindistan, İtalya, Çin, Japonya ve Türkiye olarak kaydedildi.
  • Fuarda 260 resmi yetkili gazeteci yer aldı.
  • Fuar sonunda yapılan ankette ziyaretçilerin %98’i fuardan memnun kaldığını belirtirken, %96’sı GIFA’yı başkalarına da önerebileceğini belirtti.

 

Dünyanın En Büyük Döküm Fuarı GIFA’ya DixiFuar Farkıyla Ulaşın

Dünya genelinde döküm sektörüne odaklanan en büyük fuarlardan biri olan GIFA Düsseldorf’a katılarak sektörün önde gelen firmaları ve uzmanları ile bir araya gelebilirsiniz. GIFA Düsseldorf fuarına yapacağınız yolculukta DixiFuar’ı tercih ederek hem uygun seyahat programlarımızdan yararlanabilir hem de sektördeki son gelişmeleri yerinde görebilirsiniz.

 

GIFA Fuarı Hakkında Bilgiler

GIFA Düsseldorf, 12-16 Haziran 2023 tarihlerinde döküm sektörünün liderlerini ve birçok ziyaretçi ağırlamaya hazırlanıyor. Uygun seyahat planlarından yararlanmak için Dixifuar ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Fuar Adı İngilizce GIFA - International Foundry Trade Fair with Technical Forum 
Fuar Adı Türkçe GIFA - Uluslararası Döküm Ticaret ve İhtisas Fuarı
Tarihler 12-16 Haziran 2023
Ülke  Almanya
Şehir Düsseldorf
Fuar Alanı Messe Düsseldorf
Fuar Alanı Adresi Stockumer Kirchstrasse 61, 40474 Düsseldorf, Almanya
Fuar Web Sitesi  Tıklayın
Fuar iletişim e-mail contact@gifa.de
Organizatör Messe Düsseldorf GmbH
Organizatör e-mail  Infoservice@messe-duesseldorf.de
Sektörler  Döküm Sektörü
Ürün Grupları Dökümhane Tesisleri ve Kurulumları, İnşaat, Mühendislik, Eritme Atölyesi, Refrakter Teknolojisi, Metalik Şarj Malzemeleri, Kalıplama ve Maça Yapımı, Kalıplama Kumları, Kalıplama Kum Hazırlama ve Kum Islahı, Kalıplama Yardımcıları, Geçitleme ve Besleme, Döküm Makineleri ve Dökme Ekipmanları, Döküm
Temizliği ve Bitirme İşlemleri, Yüzey İşlemleri, Kaynak ve Kesme, Isıl İşlem ve Kurutma Fırınları, Taşıma ve Depolama, Desen ve Kalıp Yapımı, Kontrol Sistemleri, Ölçüm ve Test Teknolojisi, Basınçlı Hava Teknolojisi, Çevre Koruma ve Atık Giderme, Endüstriyel Güvenlik ve Ergonomi, Bilgi İşleme, Katmanlı Üretim, Danışmanlık, Tasarım, Servis ve Mühendislik, Teknik Yayınlar, Teknik Süreli Yayınlar, Eğitimler
Fuar Metrekare Bilgisi 51.287 metrekare
Son Fuar Katılımcı Sayısı 980
Son Fuar Ziyaretçi Sayısı 45.597
Düzenlenme Sıklığı 4 Yılda Bir
Fuar Giriş Ücretleri

Online Yoldan Alınan 1 Günlük Bilet: 55 Euro

Fuar Alanından Alınan 1 Günlük Bilet: 70 Euro

 

Online Yoldan Alınan 5 Günlük Bilet: 108 Euro

Fuar Alanından Alınan 5 Günlük Bilet: 138 Euro

 

Kupon İndirimli 1 Günlük Bilet: 20 Euro

Fuarın Şehre Mesafesi 6 km
Fuar Sosyal Medya Sayfaları Facebook
Twitter
Youtube
Linkedin
Sektöre Ait Birlik ve Odalar TÜDÖKSAD (Türkiye Döküm sanyicileri Derneği), MAKFED (Makine İmalat Sanayi Dernekleri Federasyonu)
Sektöre Ait Dergiler

Uluslararası Metal Döküm Dergisi (ABD), Döküm Ticareti Dergisi (İngiltere), GIESSEREI (Almanya)

 

GIFA Fuarı Hakkında Sık Sorulan Sorular

 

GIFA Düsseldorf 2023 fuarı katılımcı listesine nasıl ulaşabilirim?

Döküm sektöründe lider GIFA fuarı 2023 katılımcı listesine ulaşmak için tıklayınız.

GIFA Düsseldorf 2023 fuarı ne zaman gerçekleşecek?

Döküm sektörünün en önemli fuarı GIFA fuarı, 12-16 Haziran 2023 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

GIFA 2023 Düsseldorf fuarı nerede gerçekleşecek?

Döküm sektörünün dünya çapında tanınan fuarı GIFA, Messe Düsseldorf’ta gerçekleşecektir.

GIFA 2023 fuar alanına nasıl ulaşım sağlayabilirim?

Fuar merkezine Düsseldorf ana istasyonundan otobüs veya trenle yaklaşık 25 dakikada ulaşabilirsiniz. U78 ve U79 metro hatları da fuar alanına ulaşım sağlayabileceğiniz hatlardır.

GIFA fuarına yürüyüş mesafesindeki oteller nelerdir?

Intercity Hotel Dusseldorf oteline otobüs aracılığıyla 6 km sonra ulaşabilir, Premier Inn Dusseldorf City Ost oteline ise tramvay ile 5,8 km sonra ulaşabilirsiniz. Lindner Congress Hotel Dusseldorf oteli, fuar alanına toplu taşıma ile 4,5 km uzaklıkta yer alır. Ruby Coco Hotel Dusseldorf ve Hyatt Regency Dusseldorf, Leonardo Boutique Hotel Düsseldorf otellerinden fuar alanına metro ile kolaylıkla erişebilirsiniz.

2023 GIFA fuar biletini nasıl temin edebilirim?

GIFA 2023 fuar biletinizi almak ve ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

GIFA Düsseldorf fuarı milli katılım listesinde var mı?

GIFA fuarı, milli katılım listesinde yer almamaktadır.

2023 GIFA Düsseldorf fuarında stant kiralamak için ne yapmalıyım?

En son düzenlenen 2019 GIFA fuarında yer almış katılımcılara özel hazırlanmış stant başvurusuna ulaşmak için tıklayınız.

GIFA fuarına ilk kez katılacak katılımcılara özel açılmış stant başvurusu için tıklayınız.

 

Bize Yazın

  Ad Soyad Firma Adı
  Telefon
  E-posta
  Mesajınız

işaretlenmiş alanların girilmesi zorunludur.