Fruit Logistica

 

Fruit Logistica, dünyanın önde gelen meyve ve sebze ticareti fuarıdır. Her yıl Berlin, Almanya'da düzenlenir ve sektörün tüm paydaşlarını bir araya getirir.  Avrupa’nın bu sektördeki en büyük fuarı Fruit Logistica Berlin’in gelecek etkinliği ise 05- 07 Şubat 2025 tarihlerinde Messegelande Berlin Fuar Alanı'nda düzenlenecektir.

Messe Berlin tarafından organize edilen Fruit Logistica, ilk kuruluş tarihi olan 1993 senesinden beri önde gelen ticaret fuarları arasında yer almaktadır. Fuar; meyve ve sebze üreticileri, ihracatçılar, ithalatçılar, toptancılar, perakendeciler, lojistik şirketleri, paketleme ve işleme tesisleri, teknoloji sağlayıcıları ve daha birçok sektör temsilcisini ağırlamaya hazırlanmaktadır.

 

Tazeliğini Koruyan Tek Fuar: Fruit Logistica

Pek çok yenilikle tanışmak için küresel bir platform olan Fruit Logistica Berlin, sektörde öne çıkan uluslararası firmalarla dağıtım ağını geliştirmek isteyenleri, üreticilerle satıcıları, yatırımcılarla gelişmiş fikirleri buluşturuyor. Taze, kurutulmuş ya da dondurulmuş meyve ve sebzelerle bir şekilde bağlantılı tüm işletmelerin ajandasında yer alan bu etkinlik kilit karar alıcılar için mükemmel bir iletişim ağı sağlıyor.

Sektörde yapılan son yeniliklerin paylaşıldığı, ürünlerin ve hizmetlerin tanıtıldığı Fruit Logistica Berlin, 4 ana ürün grubuna ayrılıyor: taze ürünler, teknik sistemler, lojistik ve hizmetler. Taze ürünlerde her tür sebze ve meyveler; teknik sistemlerde tohumlar, yetiştirme ekipmanları, toplama, ayırma, işleme, tartma ve paketleme makineleri, sera ve depolama üniteleri; lojistikte nakliye şirketleri, nakliye, barkod sistemleri; hizmetlerde gıda güvenliği, kalite kontrol belgelendirme, reklam, satış, basın, medya, sigorta hizmetleri bulunuyor.

Sektörde var olan ve var olmaya devam etmek isteyen her işletmenin mutlaka bulunması gereken organizasyon Fruit Logistica Berlin, yıllardır büyük küresel iş bağlantılarına ve yeni ihracat kapılarına anahtar oluyor. Türkiye’nin milli katılımı desteklediği fuara Türkiye’den her yıl çok sayıda işletme katılımcı ve ziyaretçi oluyor.

 

Sayılarla Fruit Logistica Berlin Fuarı

2022 etkinliğinde,

 

Fuarın 2020 etkinliğinde,

 

2019 etkinliğinde ise,

 

Fruit Logistica Katılımcı Listesi

05-07 Şubat 2025 tarihleri arasında yapılacak olan Fruit Logistica Fuarı büyük bir ilgi görmektedir.  En son 2024 yılında düzenlenen fuara 2 bin 633 katılımcı ilgi göstermiştir.

Fruit Logistica 2024 katılımcı listesi için tıklayınız.

 

Fruit Logistica Berlin Fuarı için Seyahat Programınızı DixiFuar ile Planlayın!

Meyve sebze yetiştiricisi, perakendeci, toptancı; paketleme, ambar ya da nakliye hizmet sağlayıcısı veya ithalat-ihracat işi ile uğraşan biriyseniz Fruit Logistica Berlin fuarına katılmak için birden fazla nedeniniz var demektir. Avrupa’nın sektördeki en büyük ve en kapsamlı fuarına seyahat planınızı geç kalmadan yapmak için DixiFuar ile iletişime geçebilirsiniz. Size ve bütçenize en uygun fuar tur paketlerini farklı avantajlarla DixiFuar’da bulabilirsiniz.

 

Fruit Logistica Fuarı Hakkında Bilgiler

Fruit Logistica Berlin 03 - 05 Şubat 2021 Berlin Messegelande Fuar Turları için Dixifuar.com

Fuar Adı İngilizce Fruit Logistica Berlin
Fuar Adı Türkçe Uluslararası Sebze ve Meyve Fuarı
Tarihler 05 - 07 Şubat 2025
Ülke  Almanya
Şehir Berlin
Fuar Alanı Messe Berlin
Fuar Alanı Adresi Messegelände Berlin ExpoCenter City Messedamm 22 14055 Berlin
Fuar Web Sitesi   Tıklayın
Fuar İletişim e-mail fruitlogistica@messe-berlin.de
Organizatör Messe Berlin GmbH
Organizatör e-mail  central@messe-berlin.de
Sektörler Yaş Meyve ve Sebze
Ürün Grupları Taze Meyve ve Sebzeler, Mantarlar, Patatesler, Kuru Yemiş, Kuru Meyve, Taze Hazır Ürünler, Taze Otlar, Baharatlar, Çiçekler ve Bitkiler, Organik Ürünler, Dondurulmuş Meyve ve Sebzeler, Tohumlar, Yetiştirme Ekipmanları, Olgunlaştırma Ekipmanları, Paketleme ve Ayıklama Makineleri, İşleme Teknolojisi ve Makineleri, Tartı Sistemleri, Seralar ve Sera Teknolojisi, Nakliye, Meyve Terminalleri, Taşımacılık Hizmetleri, Soğuk Hava Depoları, Gıda Güvenliği Kontrolü
Fuar Metrekare Bilgisi  142.578 metrekare
Son Fuar Katılımcı Sayısı 2.610
Son Fuar ziyaretçi Sayısı 63.470
Düzenlenme Sıklığı Her yıl
Fuar Giriş Ücretleri Kasım 2023'te satışa çıkacaktır
Fuar Alanının Şehre Mesafesi 11,8 km
Fuar Sosyal Medya Sayfaları Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Sektöre Ait Birlik ve Odalar UYMSİB (Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği), UMSMİB (Uludağ Meyve Sebze Mamülleri İhracatçıları Birliği), YMS (Türkiye Yaş Meyve Sebze İhracatçı Birlikleri)
Sektöre Ait Dergiler Fresh Turkey Magazine

 

Fruit Logistica Fuarı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 

Fruit Logistica nedir?

Fruit Logistica her sene Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen Uluslararası Taze Meyve ve Sebze fuarıdır. Fuar taze meyve ve sebze sektörünün önemli uluslararası aktörlerini bir araya getirdiği için Türk şirketler açısından ihracat potansiyelini geliştirme olanakları sunmaktadır.

Fruit Logistica Katılımcı Listesine nasıl ulaşırım?

Taze Meyve Sebze ve Paketleme Sektöründe Avrupa’nın en büyük fuarının katılımcı listesine ulaşmak için tıklayınız.

Fruit Logistica ne zaman gerçekleşecek?

05 - 07 Şubat 2025 tarihleri arasında  Venue, Berlin Messe’de gerçekleşecektir.

Fruit Logistica nerede gerçekleşiyor?

Fuar, Almanya'nın Berlin şehrinde bulunan Berlin Messe fuar merkezinde gerçekleşecektir.

Fruit Logistica fuar alanına nasıl ulaşım sağlanır?

Havalimanından S-Bahn trenine (Airport Express) veya bölgesel trenlere binerek Berlin Merkez İstasyonu'na gidebilirsiniz. Buradan S3, S5 veya S7 S-Bahn hatlarına aktarma yapabilir ve fuar alanının yakınında bulunan Messe Süd veya Messe Nord/ICC istasyonlarında inebilirsiniz. Şehir merkezinden U-Bahn hattı U2 veya U12 ile fuar alanına yakın olan Kaiserdamm veya Theodor-Heuss-Platz istasyonlarına gidebilirsiniz.

Fruit Logistica fuara yürüyüş mesafesindeki oteller nelerdir?

İbis Berlin Messe, Hotel Messe, Ringhotel Seehof Berlin, Motel und Restaurant Avus otelleri yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Fruit Logistica fuar biletini nasıl temin edebilirim?

Bilet bilgilerini takip edebileceğiniz sayfaya ulaşmak için tıklayınız.

Fruit Logistica Milli Katılım listesinde yer alıyor mu?

Milli katılım listesinde yer almaktadır.

Fruit Logistica stant kiralamak için ne yapmalıyım?

Stant kiralamak ve ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

  Ad Soyad Firma Adı
  Telefon
  E-posta
  Mesajınız

işaretlenmiş alanların girilmesi zorunludur.
     
Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor