Domotex Hannover

 

Domotex 2024 fuarı, 11-14 Ocak 2024 tarihlerinde Hannover Messe’de düzenlenecek olan halı, kilim, yer döşeme ve döşeme teknolojileri alanında önde gelen bir ticaret fuarıdır. İlk kez 1989 yılında düzenlenen fuar, düzenlendiği her yıl halı sektörünün önde gelen markalarını, tasarımcılarını ve üreticilerini bir araya getirmektedir. Fuarda sergilenen ürünler arasında el dokuma, makine dokuma, baskı ve kilim gibi farklı tekniklerle üretilen halılar, yer döşemeleri, zemin kaplamaları, döşeme malzemeleri ve aksesuarları yer almaktadır.

Domotex Hannover fuarı, sektörün yeniliklerini takip eden ve tasarım trendlerini belirleyen kişilerin ilgi odağı haline gelmiştir. Fuarda düzenlenen seminerler, atölye çalışmaları ve diğer etkinlikler de sektöre yön veren bilgi ve deneyim paylaşımı için önemli bir platform oluşturmaktadır. Ayrıca Domotex fuarı, dünyada önde gelen firmaların yanı sıra birçok start-up ve girişimciyi de bir araya getirmekte geleceğin halı tasarımlarına yön veren yenilikçi fikirleri keşfetme imkânı sunmaktadır.

 

Domotex Hannover Fuarı Tur Paketleri

 

Uluslararası Halı ve Zemin Kaplama Fuarı Domotex Hannover, 11-14 Ocak 2024 tarihlerinde Hannover Messegelande fuar alanında yapılacak. 3 gecelik 769 Euro’dan başlayan tur planlamaları için Dixifuar ile iletişime geçin.

3 Gece Programı - THY - İstanbul

THY ile İstanbul Yeni Havalimanı'ndan kalkış

Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

3*4* otellerde 3 gece konaklama

769 EUR'dan itibaren

Detay

11-14 Ocak 2024 tarihlerinde gerçekleşecek olan Domotex Hannover fuarı, Uluslararası Halı ve Zemin Kaplama sektörünün en önemli ihracatçılarını bir araya getiriyor. Uygun fiyatlı tur planlamaları için Dixifuar ile iletişime geçin.

5 Gece Programı - THY - İstanbul

THY ile İstanbul'dan gidiş dönüş uçak biletleri

Havalimanı-otel arası transferler dahil

3*4*5* otellerde 5 gece konaklama

929 EUR'dan itibaren

Detay

 

Halının Dokusundaki Estetiği ve Yeniliği Domotex’te Keşfedin

Halılar, yüzyıllardır insanlar için en temel ihtiyaçlardan biri olan zemin kaplamalarıdır. Ancak halıların sadece ihtiyaçtan ibaret olduğu düşüncesi artık geride kalmıştır. Halılar, evlerimizde ve iş yerlerimizde kullanılan estetik, konforlu ve sıcak bir dekorasyon unsuru haline gelmiştir. Bu nedenle dünya çapındaki halı üreticileri, tasarımcıları ve tedarikçileri; sektördeki yenilikleri ve trendleri yakından takip etmektedirler. Bu arayışın en önemli duraklarından biri de Domotex 2024 fuarıdır.

Dünyanın bu duraksız değişiminde pek çok sektör de beklenen ihtiyaçlara ve ilgiye cevap verebilmek için kendini sürekli yenilemeye çalışır. Bunlardan biri olan halı üreticileri ve tasarımcıları; her zaman daha yaratıcı, daha modern ve daha estetik dokular yaratmak için çalışırlar. Modern tasarımların yanında geleneksel parçaların da her zaman ilgi çektiği halı sektöründe, ilham alınabilecek en iyi adres, Domotex fuarıdır. Fuarda, dünyanın önde gelen halı üreticileri ve tasarımcıları, ürünlerini sergilemekle birlikte geleceğe dair planlarını da paylaşmaktadır. Yenilikçi teknolojilerin kullanımı, dijitalleşme, özelleştirme ve üretimde çevre dostu materyallerin kullanımı gibi konular, fuarın önde gelen tartışma konuları arasında yer almaktadır.

Domotex Hannover 2024 fuarı, ürün gamı ve ziyaretçi profili açısından oldukça geniş bir yelpazede hizmet vermektedir. Halılar, zemin kaplamaları, parke, ahşap ve diğer döşeme malzemeleri fuarın ana ürün gruplarını oluşturmaktadır. Bunların yanı sıra makine, tekstil hammadde ve yardımcı malzemeler, lojistik, yazılım ve diğer ilgili sektörler de fuar kapsamında yer almaktadır.

2024 Domotex fuarında, birçok ilginç yenilik yer alacak. Yeni teknolojiler, sürdürülebilir malzemeler ve tasarımlar, fuarın merkezinde olacak. Halıların dokusundaki estetiği keşfetmek, sektörün önde gelen firmaları ve tasarımcılarıyla tanışmak, son trendleri takip etmek için Domotex 2024 fuarı kaçırılmayacak bir fırsattır.

 

Domotex Hannover Fuarı Verileri

Domotex 2019 verileri,

 • Domotex 2019 fuarı, 1.407 katılımcıyı ağırladı.
 • Katılımcıların 1.278’i yurt dışından gelirken 129’u Almanya’dan katılmaktaydı.
 • 96.362 metrekareden oluşan fuar alanının 81.430 metrekarelik alanında yurt dışından gelen katılımcıların stantları yer aldı.
 • Toplamda 31.107 ziyaretçinin ziyaret ettiği fuarda 20.686 ziyaretçi Almanya dışındaki ülkelerden katılım sağladı.

 

Domotex 2020 verileri,

 • 33.728 ziyaretçinin bulunduğu fuar alanı 103.337 metrekareden oluşuyordu.
 • Fuardaki alanının 85.393 metrekaresinde uluslararası katılımcıların stantı vardı.
 • 1.421 katılımcının yer aldığı fuarda 1.269 katılımcı yurt dışından geldi.
 • 33.728 ziyaretçi halı sektörünün son trendlerini ve teknolojilerini inceleme fırsatı buldu.

 

Domotex 2023 verileri,

 • Pandemi nedeniyle 2 yıl ertelenen fuar, 2023 senesinde Hannover’da tekrar düzenlenmeye başladı.
 • Yaklaşık 20.000 ziyaretçi sayısı ile önceki yıllara göre düşüş yaşansa da önemli bir katılım yaşandı.
 • Ziyaretçinin yaklaşık %70’i yurt dışından geldi.
 • Ziyaretçileri %45’ i Avrupa Birliği ülkelerinden, %21’i Asya’dan, %11’i Amerika’dan ve geri kalanı Afrika ile Avustralya’dan katılım sağladı.
 • Fuardaki sekiz salonda 730’dan fazla katılımcı, trendleri keşfetme ve yeni iş bağlantıları kurma fırsatı buldu.

 

Halı Sektörünün En Önemli Buluşma Noktası Domotex’e DixiFuar ile Ulaşın

Domotex fuarı, halı sektörünün geleceğine ışık tutan bir platform olarak önemini korumaktadır. Halının dokusundaki estetiği ve yeniliği keşfetmek, ev dekorasyonunuza yeni bir soluk getirmek için Domotex 2024 fuarına katılın. Fuarda yer alacak yenilikleri yakından takip edin ve sektörün önde gelen isimleriyle tanışarak ilham alın. Halı sektöründeki gelişmeleri keşfetmek ve zarif dokuların keyfini çıkarmak için DixiFuar’ın uygun seyahat planlarından yararlanın.

 

Domotex Fuarı Hakkında Bilgiler

Domotex Hannover fuarı, halı sektöründe dünyadaki en önemli fuar olma özelliğini taşıyor.

 

 Fuar Adı İngilizce Domotex Hannover
 Fuar Adı Türkçe Uluslararası Halı ve Zemin Kaplama Fuarı
 Tarihler 11-14 Ocak 2024
 Ülke  Almanya
 Şehir Hannover
 Fuar Alanı Hannover Messegelande
 Fuar Alanı Adresi Messegelände, 30521 Hannover, Almanya
 Fuar Web Sitesi Tıklayın
 Fuar İletişim e-mail info@messe.de
 Organizatör Deutsche Messe AG 
 Organizatör e-mail  info@messe.de
 Sektörler  Halı Sektörü
 Ürün Grupları Halılar, Kilimler, Dokuma Halılar, El Yapımı Halı ve Kilimler, Parke ve Masif Ahşap Döşeme, Tekstil Zemin Kaplamaları, Halı Altı Malzemeleri, Vinil Zeminler, Linolyum Zeminler, Ahşap Zemin Kaplamaları, Doğal Taş Zeminler, PVC Zemin Kaplamaları, Metal Zeminler, Cam Zeminler, Epoksi Zeminler, Seramik Zeminler, Taş Zemin Kaplamaları, Taftingler, Elyaflar, İplikler ve Tekstil Ürünleri, Paspaslar ve Temizleme Sistemleri, Yapıştırıcılar, Mantar Zemin Kaplama, Zemin Kaplama Aksesuarları ve Ekipmanları, Dış Mekan Zemin Kaplaması, Süpürgelik Levhaları, Fayanslar, Duvar Kağıtları, Duvar Kaplamaları, Tekstil Makine ve Ekipmanları, Dijital Baskılar, Renk ve Desen Tasarımları
 Fuar Metrekare Bilgisi  -
 Son Fuar Katılımcı Sayısı 730+
 Son Fuar Ziyaretçi Sayısı 20.000+
 Düzenlenme Sıklığı İki Yılda Bir
 Fuar Giriş Ücretleri Henüz Belli Değil
 Fuarın Şehre Mesafesi 11,7 km
 Fuar Sosyal Medya Sayfaları Facebook
Twitter
Linkedin
 

 Instagram
Youtube
Pinterest
 
 Sektöre Ait Birlik ve Odalar IHIB (İstanbul Halı İhracatçıları Birliği), PHTYD (Profesyonel Halı Temizleyicileri Yardımlaşma Derneği) 
 Sektöre Ait Dergiler Arış Dergisi


 

Domotex Fuarı Hakkında Sık Sorulan Sorular

 

Domotex 2024 fuarı katılımcı listesine nasıl ulaşabilirim?

Domotex 2024 fuarı katılımcı listesi henüz açıklanmamıştır. Ancak en son gerçekleşene 2023 katılımcı listesine ulaşmak istiyorsanız tıklayınız.

Domotex 2024 fuarı ne zaman gerçekleşecek?

Domotex fuarı, 11-14 Ocak 2024 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

2024 Domotex nerede gerçekleşecek?

Halı sektörünün önde gelen fuarlarından Domotex 2024 fuarı, Hannover’da gerçekleşecektir.

Domotex Hannover fuar alanına nasıl ulaşım sağlayabilirim?

Hannover Havaalanı’ndan fuar alanına ulaşmak için 5 numaralı tramvay hattını kullanarak ana tren istasyonuna gidebilir, ardından 8 veya 18 numaralı metro hattı ile yaklaşık 18 dakikada fuar alanına ulaşabilirsiniz. Bunun dışında fuar alanına ulaşım araba, taksi gibi vasıtalarla da oldukça kolaydır.

2024 Domotex fuarına yürüyüş mesafesindeki oteller nelerdir?

Pro Messe, Ramada by Wyndham Hannover, Best Western Premier Parkhotel Kronsberg, Hotel Opal, MEDIAN Hotel Hannover Messe ve Radisson Blu Hotel Hannover seçenekleri fuar alanına yakın mesafede yer alan otellerdir.

Domotex 2024 fuar biletini nasıl temin edebilirim?

Fuar biletleri, 2024 sonbaharda erişime açılacaktır.

Domotex fuarı, milli katılım listesinde var mı?

Domotex fuarı, milli katılım listesinde yer almaktadır.

2024 Domotex fuarında stant kiralamak için ne yapmalıyım?

Domotex 2024 fuarında stant kiralamak ve ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

 

Bize Yazın

  Ad Soyad Firma Adı
  Telefon
  E-posta
  Mesajınız

işaretlenmiş alanların girilmesi zorunludur.