IFAT Munich

 

IFAT Munich, dünyanın önde gelen su, kanalizasyon, atık ve hammadde yönetimi fuarıdır. IFAT Munich fuarı, 04-08 Mayıs 2026 tarihlerinde Messe München fuar alanında düzenlenecektir. Her iki yılda bir Almanya’nın Münih şehrinde düzenlenen bu fuar; çevre teknolojileri ve atık yönetimi sektöründen profesyonelleri, şirketleri, kamu kurumlarını ve uzmanlarını bir araya getirir.

IFAT fuarı; Türkiye, Hindistan, Çin, Güney Afrika ve Brezilya gibi farklı ülkelerde de düzenlenmektedir. IFAT; atık yönetimi, su ve atık su teknolojileri, geri dönüşüm, hava kirliliği kontrolü ve yenilenebilir enerji gibi çevre alanlarında son teknolojileri ve çözümleri sergileyen bir fuardır. IFAT Munich, uluslararası katılımcıları ve geniş kapsamlı sergisiyle çevre teknolojileri sektöründeki en yeni gelişmeleri keşfetmek, iş birliği fırsatları yaratmak ve sektördeki profesyoneller arasında bilgi alışverişi sağlamak için önemli bir duraktır.

 

Su, Atık ve Teknoloji: IFAT Munich 2026’da Yenilikçi Çözümler

IFAT Munich 2026; dünya genelinden sektör liderlerini, belediye temsilciliklerini, şirketleri, kamu kuruluşlarını bünyesinde ağırlayan önemli bir fuardır. IFAT Munich fuarının temel amacı, geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik yoluyla döngüsel ekonomiyi ilerletmektir. Fuar süresince tanıtılan tüm ürün grupları ve hizmetler, daha uzun ve verimli bir enerji akışına yöneliktir. Hammaddelerin doğru kullanımı, kaynakların verimliliği ile yaşam döngüsünü olabildiğince uzun ve sağlıklı kılmak; fuarın temel vizyonudur.

2026 IFAT Munich fuarında; enerji tasarruflu araçlardan akıllı toplama, yeni ayırma ve işleme yöntemlerine kadar geniş bir yelpazede çözümler sunulmaktadır. Fuarda; hangi stratejinin etkili olduğu, hangi süreçlerin hangi ihtiyaçlara uygun olduğu ve yapay zekâ tabanlı yazılım çözümleri gibi konularda bilgi alışverişi yapmak mümkündür.

IFAT Münih 2024 fuarının konu başlıkları arasında şunlar yer aldı:

 

IFAT Munich 2024 fuarının ayrıldığı alanlar ise şöyle:

Mavi Sahne: Bu alan; su yönetimi, suyun sürdürülebilir kullanımı ve iklim değişikliğine adaptasyonu gibi konuları ele alacaktır. Kanalizasyon şebekelerinin verimli bakımı, kaliteli suyun yeniden kullanımı ve hidrojenin iklim dostu üretimi gibi sorulara odaklanacaktır.

Turuncu Sahne: Döngüsel ekonomi, kaynak verimliliği, malzeme akış yönetimi, belediye teknolojisinde lojistik ve mobilite, atık yönetimi gibi konular vurgulanacaktır. Toplumdaki çöp atma alışkanlığının, döngüsel bir ekonomiye nasıl çevrilebileceği tartışılacaktır.

Yeşil Sahne: Bu alanda, katılımcılar tarafından çözümlere yönelik sunumlar ve ürünler sergilenecek.

Çözüm Turları: Rehberli çözüm turları ile fuarın kapsadığı konularda ihtiyacınıza en uygun bakışı sunan stantlara yönlendirileceksiniz. IFAT Munich 2022’de 21 çözüm turu sunulmuştur.

Gündem Alanları: Güncel konular, teknolojiler veya malzeme akışları hakkında değerli ve heyecan verici bilgiler sunacaktır.

Canlı Gösteriler ve Yarışmalar: Açık hava fuar alanında etkileyici canlı gösteriler ve yenilikçi çevre teknolojilerinin sergileneceği bir alandır. Ayrıca, heyecan verici yarışmalara ev sahipliği yapacaktır.

Start-up Alanı: Geleceğin iş birlikleri, kârlı üretim süreçleri ve inovasyonları deneyimleme fırsatı sunulacaktır.

Ortak Program: IFAT’ın sponsorları ve ortakları tarafından düzenlenen konferanslar ve diğer etkinliklere odaklanan bir alandır.

 

IFAT Munich Fuarı Verileri

IFAT Münih 2022 fuarı verileri,

 

IFAT Münih 2018 fuarı verileri,

 

IFAT Munich Fuarı Katılımcı Listesi

IFAT Münih 2026 fuarının katılımcı listesi henüz açıklanmamıştır. IFAT Münih geçtiğimiz etkinliğinde 3 bine yakın katılımcıyı ağırlamış ve bunların neredeyse %50’sini yurt dışı firmaları oluşturmuştur. Türkiye’den firmaların katılım sağladığı fuarda atık yönetimi, kanalizasyon sistemleri ve sürdürülebilir teknolojiler ile ilgili birçok hizmet tanıtıldı.

IFAT Münih 2024 fuarının katılımcı listesine ulaşmak için tıklayınız.

 

IFAT Munich Fuarında Yer Almak için DixiFuar’ın Fuar Turlarından Yararlanın!

Atık yönetimi ve kaynakların verimli kullanımı konusunda bir dünya markası olan IFAT fuarının Münih’teki bu etkinliğine katılmak size ve firmanıza prestij katacaktır. Enerji kullanımı, sulama teknolojileri, su depolamaları, atık yönetimi gibi konularla ilgileniyor ya da bir işletme yürütüyorsanız IFAT Munich 2026 fuarı, sizin için en iyi fırsatları sunabilecek fuardır. DixiFuar’ın uçak, otel, transfer dahil tur paketleri ile IFAT Münih 2026 fuarında yer almak için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek!

 

IFAT Munich Fuarı Hakkında Bilgiler

13-17 Mayıs 2024 tarihlerinde gerçekleşecek olan IFAT Munich fuarı, Messe Münih fuar alanında düzenlenecek ve çevre teknolojileri için birçok hizmet sunacaktır.

Fuar Adı İngilizce IFAT Munich - Water, Sewage, Waste and Raw Materials Management
Fuar Adı Türkçe IFAT Münih - Su, Kanalizasyon, Atık ve Hammadde Yönetimi Fuarı
Tarihler 04-08 Mayıs 2026
Ülke  Almanya
Şehir Münih
Fuar Alanı Messe Münih
Fuar Alanı Adresi Am Messesee 2 / 81829 München-Almanya 
Fuar Web Sitesi Tıklayın
Fuar İletişim e-mail Ziyaretçi iseniz: info@ifat.de / Katılımcı iseniz: tıklayınız
Organizatör Messe München GmbH
Organizatör e-mail  info@messe-muenchen.de
Sektörler  Atık Yönetimi ve Çevre Teknolojileri
Ürün Grupları

Hidrolik Mühendisliği ve Kuyu İnşaatı, Taşkın ve Kıyı Koruma, Sulama ve Drenaj Teknolojisi, Membran Süreçleri, Çamur ve Kalıntıların Arıtılması, Gaz üretimi ve Yeniden İşleme, Isı geri Kazanımı / Enerji Üretimi ve Tasarrufu, Su Temini ve Kanalizasyon Sistemleri, Pompalar ve Kaldırma Sistemleri, Borular, Şaftlar, Korozyon Koruması, İçme Suyu Depoları, Yağış Suyu, İletim Mühendisliği, Tesisat ve Aksesuarlar, Çöp Yönetimi ve Geri Dönüşüm, Kompostlama, Kaza Önleme ve Güvenlik, Biyogaz Tesisleri, Isıl İşlem, Substrat İşleme, Biyokütle Lojistiği, Sokak Temizliği, Yol Hizmetleri, Bina Yıkım İşlemleri, Toprağın ve Yer Altı Suyunun İyileştirilmesi, Baca Gazı Çıkarma, Hava Kirliliği Kontrolü, Zararlı Gaz Ayrışımı, Sıvı Gaz Ayrışımı, Katalitik Süreçler, Koku Tedavisi, Su-Geri Dönüşüm Laboratuvar Teknikleri, Yol Yapım ve Bakımında Sürdürülebilirlik

Fuar Metrekare Bilgisi  260.000 m²
Son Fuar Katılımcı Sayısı 2.984
Son Fuar Ziyaretçi Sayısı 119.000
Düzenlenme Sıklığı 2 Yılda Bir
Fuar Giriş Ücretleri

Henüz Belli Değil

Fuarın Şehre Mesafesi 10 km
Fuar Sosyal Medya Sayfaları Facebook
Instagram
Youtube
Linkedin
Sektöre Ait Birlik ve Odalar TAYÇED (Tüm Atık ve Çevre Yönetimi Derneği), ÇEVKO (Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı), TÜRÇEK (Türkiye Çevre Koruma Vakfı), AGED (Kâğıt Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği), TÜÇEM (Çevre Eğitim ve Atık Yönetimi Derneği)
Sektöre Ait Dergiler Enerji ve Çevre Dünyası Dergisi, Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi, Geri Dönüşüm Ekonomisi Dergisi 


 

IFAT Munich Fuarı Hakkında Sık Sorulan Sorular

 

IFAT Munich 2026 fuarı katılımcı listesine nasıl ulaşabilirim?

En son gerçekleştirilen IFAT Munich 2024 fuarı katılımcı listesine ulaşmak için tıklayınız.

IFAT Munich fuarı ne zaman gerçekleşecek?

IFAT Munich fuarı, 04-08 Mayıs 2026 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

2026 IFAT Munich nerede gerçekleşecek?

Su, kanalizasyon, atı ve hammadde yönetimi fuarı IFAT Münih, Messe Münih fuar alanında gerçekleşecektir.

IFAT Munich fuar alanına nasıl ulaşım sağlayabilirim?

Messe Münih fuar alanı iyi ulaşım bağlantılarına sahiptir. Şehir merkezinden U2 metrosu ile 20 dakikada ulaşabilirsiniz. Ya da şehir otobüsleri olan 139, 183, 190, 263, 264, N74 ve SEV U2 gibi hatları da kullanabilirsiniz. DixiFuar’ın müşterilerine özel transfer hizmetleri sunulmaktadır.

IFAT Munich fuarına yürüyüş mesafesindeki oteller nelerdir?

Holiday Inn Munich City Centre, fuar alanına araba ile 20 dk mesafede yer alan 4 yıldızlı lüks bir oteldir. Bunun yanında Novotel Muenchen Messe, Hotel Motel One München-Messe, H2 Hotel München Messe gibi seçenekler de fuar alanına oldukça yakın otellerdir.

2026 IFAT Munich fuar biletini nasıl temin edebilirim?

IFAT Munich 2026 fuarı bileti için buraya tıklayınız. İlgili sayfadan basın giriş bileti, kuponlu bilet ya da ziyaretçi bileti temin edebilirsiniz.

IFAT Munich fuarı milli katılım listesinde var mı?

IFAT Münih fuarı, milli katılım listesinde yer almamaktadır.

IFAT Munich 2026 fuarında stant kiralamak için ne yapmalıyım?

IFAT Münih 2026 fuarında stant kiralamak ve ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

 

  Ad Soyad Firma Adı
  Telefon
  E-posta
  Mesajınız

işaretlenmiş alanların girilmesi zorunludur.
     
Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor