Mipcom Cannes

 

Mipcom Cannes her yıl düzenlenen bir Uluslararası Ortak Yapım ve Eğlence İçerik Pazarı’dır. Sektör içerisinde oldukça fazla ilgi gören bu fuar, Fransa’nın Cannes şehrinde yapılır. Her yıl 4 gün boyunca devam eden Mipcom Cannes Fuarı, 21-25 Ekim 2024 tarihleri arasında, Cannes Palais des Festivals et des Congrès alanında gerçekleştirilecek. Fuarın yapıldığı mekân Fransa’da eğlence ve medya sektöründe oldukça ilgi gören bir mekândır ve aynı zamanda bu sektör içerisinde önde gelen iş mekânlarından biri olarak kabul edilir. Ekim ayı, eğlence ve medya sektörünün en çok beklenen ayıdır ve bu fuar kırmızı halının asıl yeri olarak ün salmış bir ülke olan, Fransa’nın Cannes şehrinde gerçekleştirilir. Fransa Mipcom Cannes Fuarı’nda bu ayı oldukça aktif bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

 

Eğlence ve Medya Sektörünün Kalbi Mipcom Cannes 2024’te Atıyor

Eğlence ve medya, insanların her zaman çok fazla ilgi duyduğu bir alan olmuştur. Gelişen teknoloji ile birlikte son zamanlarda ilginin oldukça arttığı bu sektör, dünyanın her yerinde olan meraklılarını Mipcom Cannes 2023’e bekliyor. Her kişi zevkine göre içeriğin mevcut olduğu bu fuar, sektör ilgililerini her yıl Palais des Festivals’de ağırlıyor. Mipcom 2024, birçok ülkeden karar vericiler için yeni yapımları ile yarışabilecekleri, uluslararası yapım ortaklıkları kurabilecekleri ve sektör için gelecek yılların kalkınma gündemini belirleyebilecekleri bir fuar olacak. Katılımcılar planlanan bu buluşma merkezinde, tüm türler ve platformlar için içerik üretir. Dünya ülkelerinden oldukça büyük bir katılım ve ilgi gören Mipcom Cannes Fuarı eğlence ve medya sektörü için çok iyi bir pazardır. Birden fazla destekleyici etkinliğe ve zengin bir programa sahip olan bu fuar, tam olarak bu sektör içindir. Her yıl düzenlenen Fransa Mipcom Cannes Fuarı sayesinde eğlence ve medya sektöründe olan birçok Türk firması, kendi ürettiği içerikleri uluslararası pazar alanında gösterme imkânına sahip oluyor. Mipcom Cannes 2022’ye Türkiye’den Kanal D, ATV, Acun Medya ve Turkish Radio and Television Corporation gibi önemli şirketler de katılım göstermiştir.

Mipcom Cannes’ın bünyesinde barındırdığı ve desteklediği bir etkinlik olan MIPJunior, dünyanın en büyük Çocuk İçeriği Gösterim Kütüphanesi olma unvanını taşıyor. Mipcom Cannes Fuarı bünyesinde gerçekleşen bu destekleyici etkinlik sayesinde yüz yüze ağ kurma, sunum, konferans ve içerik keşfi gibi faaliyetler hedeflenir. Fuar, bilgilendirici tartışmalar ve etkileşimli sunumların da yer aldığı zengin bir içeriğe sahiptir. Mipcom Cannes MIPJunior 2023 etkinliği ile yeni çocuk programlarının keşfine bir kapı açılır. Mipcom 2024 Cannes Fuarı fiziksel bir Pazar olmasının yanı sıra, aynı zamanda da dijital bir tamamlayıcıdır. 100’ün üzerinde ülkeden katılan karar vericilerin buluşma noktası Mipcom Cannes, bu yıl da katılımcı ve ziyaretçiler tarafından büyük bir ilgi görmeyi hedefliyor.

 

Mipcom Cannes Fuarı Verileri

Mipcom Cannes Fuarı 2019 verileri,

 

Mipcom Cannes Fuarı 2022 verileri,

 

Mipcom Cannes Fuarı 2023 tahmini verileri,

 

Uluslararası Medya ve Eğlence Fuarı’na DixiFuar Farkı ile Ulaşın

Her yıl düzenlenen Uluslararası Medya ve Eğlence Sektörü fuarı olan Mipcom Cannes ile birbirinden özgün ve yeni içerikleri keşfedin. Eğlence ve medya sektöründe yaşanan değişim ve gelişimleri takip etmek adına bu tür fuarlar oldukça önemlidir ve sizlere uluslararası pazarda olma imkânı sunar. Mipcom Cannes 2023’e katılmak için DixiFuar’ın sizin tercihlerinize uygun tasarladığı eşsiz seyahat planlarından yararlanın.

 

Mipcom Fuarı Hakkında Bilgiler

Medya sektörünün en önemli fuarlarından olan Mipcom Cannes Fuarı, 16-19 Ekim 2023 tarihlerinde, Cannes Palais des Festivals et des Congrès'de gerçekleştirilecek.

Fuar Adı İngilizce Mipcom Cannes
Fuar Adı Türkçe Uluslararası Medya ve Eğlence Fuarı
Tarihler 21-25 Ekim 2024
Ülke  Fransa
Şehir Cannes
Fuar Alanı Cannes Palais des Festivals et des Congrès 
Fuar Alanı Adresi

Palais des Festivals 1 Boulevard de la Croisette 06400 Cannes, France

Fuar Web Sitesi  Tıklayın
Fuar İletişim e-mail -
Organizatör  Reed MIDEM SAS
Organizatör E-mail  customerhelpdesk@reedmidem.com 
Sektörler 

Medya 

Ürün Grupları Fotoğrafçılık, Filmler, Görsel-İşitsel, Tüketici Elektroniği, Yayın ve Televizyon Teknolojisi. Dijital Medya ve Reklamcılık, Audio
Fuar Metrekare Bilgisi -
Son Fuar Katılımcı Sayısı  3.100
Son Fuar Ziyaretçi Sayısı  10.800
Düzenlenme Sıklığı  Her Yıl
Fuar Giriş Ücretleri  Belli Değil
Fuar Alanının Şehre Mesafesi  Şehir Merkezinde
Fuar Sosyal Medya Sayfaları Facebook
Twitter
Youtube
Linkedin
Sektöre Ait Birlik ve Odalar Medya ve İletişim Derneği, Sinema TV Sendikası, Yabancı Medya Derneği, Türk Arap Medya Derneği, MİADER, Kısa Film Yönetmenleri Derneği, Agah Uluslararası Sinema Derneği, FİYAB, İKSV (İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı)
Sektöre Ait Dergiler

Türkiye Film Araştırmaları Dergisi, Empire, Premiere, Altyazı, Hayal Perdesi, CINEASTE, Film Arası, Sinecine Dergisi, Cinedergi, 25. Kare, Bir+Bir, Gece Yarısı Sineması, Yerli Sinema, Total Film

 

 

Mipcom Cannes Fuarı Hakkında Sık Sorulan Sorular

 

Mipcom Cannes fuarı katılımcı listesine nasıl ulaşabilirim?

Eğlence ve medya sektöründe öne çıkan fuarlardan olan Mipcom Cannes’ın en son açıklanan 2023 katılımcı listesine ulaşmak için tıklayınız.

Mipcom Cannes Fuarı ne zaman gerçekleşecek?

Mipcom Cannes Fuarı, 21-25 Ekim 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Mipcom Cannes nerede gerçekleşecek?

Mipcom Cannes, Fransa’nın Cannes şehrinde gerçekleşecektir. 

Mipcom Cannes Fuar alanına nasıl ulaşım sağlayabilirim?

Cannes Palais des Festivals et des Congrès yapılan bu fuar alanına ulaşmak için toplu ulaşım araçlarını, kendi aracınızı ya da taksiyi kullanabilirsiniz.

Mipcom Cannes Fuarı’na yürüyüş mesafesindeki oteller nelerdir?

Hotel Cannes Croisette, Five Seas Hotel Cannes, Hotel Barriere Le Majestic Cannes, Hotel America ve Hotel Barriere Le Gray d’Albian Cannes gibi otellerden fuar alanına yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mipcom Cannes 2024 fuar biletini nasıl temin edebilirim?

21-25 Ekim 2024'te gerçekleşecek olan Mipcom Cannes fuar biletleri hakkında ayrıntılı bilgi ilerleyen dönemlerde açıklanacaktır. 

Mipcom Cannes Fuarı milli katılım listesinde var mı?

Mipcom Cannes Fransa, milli katılım listesinde yer almamaktadır.

Mipcom Cannes 2024 fuarında stant kiralamak için ne yapmalıyım?

Mipcom Cannes Fuar stantı hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

 

Bize Yazın

  Ad Soyad Firma Adı
  Telefon
  E-posta
  Mesajınız

işaretlenmiş alanların girilmesi zorunludur.

Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor