Construmat Barcelona

 

Construmat Barcelona fuarı, dünya genelinde yapı ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmaların buluştuğu ve sektörel yeniliklerin sergilendiği bir fuar olarak öne çıkmaktadır.  Construmat Barcelona fuarı, 21-23 Mayıs 2024 tarihleri arasında şehrin gözde fuar alanı Fira Barcelona Gran Via’da düzenlenecektir. Modern inşaat yöntemleri, iç tasarım ve dekorasyon gibi pek çok alanda ürün ve yeniliklerin sergileneceği fuar, yüzlerce katılımcı ve binlerce ziyaretçisini ağırlamak için gün sayıyor.

Avrupa’nın en büyük 3. yapı ve inşaat fuarı olan Construmat, ilk olarak 1979 yılında Barselona'da düzenlenmiştir. Her iki yılda bir gerçekleştirilen fuarın, 2023’ten itibaren her sene yapılmasına karar kılınmıştır. Construmat fuarı, dünya çapındaki en büyük inşaat fuarlarından biri olarak kabul edilmektedir ve her sene sektörün şekillenmesinde pay sahibi olmaya devam etmektedir.

 

Geleceğe Yön Veren Yapı ve İnşaat Sektörünün Buluşma Noktası: Construmat Barcelona

Construmat Barcelona fuarı, inşaat sektöründeki yenilikleri ve sürdürülebilirlik yaklaşımını bir araya getiren, uluslararası bir etkinliktir. Fuarda, inşaat sektörünün geleceğine ışık tutacak son teknolojiler, yenilikler ve çözümler sunulmaktadır. Construmat 2024’te sektörün çevresel etkisinin en aza indirilmesi, kaynakların daha verimli kullanımı, IoT kullanımı, geri kazanım ve yeniden kullanım sistemleri, nadir elementlerin ve kritik hammaddelerin korunması gibi konulara ağırlık verilecektir.

2024 Construmat fuarında inşaat sektörünün tüm paydaşları bir araya gelerek sürdürülebilirliği ve çevre dostu uygulamaları ön plana çıkaracak çözümlerini paylaşacaktır. Yenilikçi teknolojiler, malzemeler ve sistemler; çevre dostu bir yaklaşımla sunulacak ve bu sayede inşaat sektörünün, doğal kaynakları korurken aynı zamanda çevre kirliliğini de en aza indirebileceği senaryolar tanıtılacaktır. Geri dönüşüm ve yeniden kullanım sistemleri de Construmat fuarında önemli bir yer tutacaktır. Bu sistemler sayesinde atıkların en aza indirilmesi, hammaddelerin verimli kullanımı ve kaynakların korunması hedeflenmektedir.

Construmat 2024 Barcelona fuarında, inşaat sektöründeki dijitalleşme trendleri de öne çıkmaktadır Fuar kapsamında yapılacak paneller, seminerler ve sunumlar sayesinde sektör profesyonelleri; IoT, yapay zekâ ve veri analizi gibi teknolojilerin inşaat sektöründeki kullanımı hakkında yeni fikirler edinebilecekler.

Construmat 2024 Barcelona fuarı, inşaat sektöründe dijitalleşme, sürdürülebilirlik ve çevre konularında öncü olmak isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat sunmaktadır. Fuarda yer alacak ürün ve hizmetler sayesinde inşaat sektöründeki yenilikleri takip edebilir, sektör profesyonelleri ve uzmanlarıyla bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunabilir, geleceğin inşaat teknolojilerini yakından tanıyabilirsiniz.

 

Construmat Barcelona Fuarı Verileri

Construmat 2017 verileri, 

  • Fuarda 301 katılımcı sektörle ilgili ürünlerini ve yenilikleri tanıttı. Bu sayının 231’ini yurt içinden gelen katılımcılar oluştururken 70’ini yurt dışından gelen katılımcılar oluşturmaktaydı.
  • Fuar alanının 10.639 metrekarelik bir kısmında katılımcıların stantları yer aldı ve 8.757 metrekarelik alanında yurt içinden katılımcılar yer alırken, 1.882 metrekarelik bir alanda ise yurt dışından gelen katılımcıların stantları bulunuyordu.
  • 25.049 ziyaretçi fuar alanında bulundu ve bu sayının 1.946’sı yurt dışından gelen ziyaretçilerden oluşmaktaydı.

 

Construmat 2019 verileri,

  • 34.000 metrekareden oluşan fuar alanında toplamda 54.000 gibi büyük bir sayıda ziyaretçi yer aldı.
  • 426 katılımcı, sektörün yeniliklerini tanıttı.

 

Construmat 2021 verileri,

  • Fuar, 35.000 metrekareden büyük bir alanda gerçekleştirildi.
  • Dünyanın önde gelen yapı ve inşaat fuarı Construmat, 2021 yılında 20 ülkeden 450 katılımcıyı ve 95 ülkeden 54.000 ziyaretçiyi buluşturdu.

 

Sektörün Geleceğine Giden Yolda Rehberiniz DixiFuar Olsun

Yapı ve inşaat sektöründe dijitalleşme, sürdürülebilirlik ve yenilikçi yapı malzemeleri gibi konularda en son trendleri keşfetmek ve fikir alışverişlerinizle işinizi bir adım öteye taşımak için Construmat Barcelona 2024 fuarı sizi bekliyor. Sektörün dinamiğine hakim olmak ve dünyaca ünlü bu fuara katılmak için DixiFuar yanınızda. Uygun seyahat programlarından ve tecrübelerimizden faydalanmak için hemen iletişime geçin.

 

Construmat Fuarı Hakkında Bilgiler

Construmat Barcelona Fuarı yapı ve inşaat sektörünün öne çıkan, önemli bir fuarıdır.

 Fuar Adı İngilizce Construmat
 Fuar Adı Türkçe Uluslararası Yapı ve İnşaat Fuarı
 Tarihler 21-23 Mayıs 2024
 Ülke  İspanya
 Şehir Barselona
 Fuar Alanı Fira Barcelona Gran Via
 Fuar Alanı Adresi Av. Joan Carles I, 64 08908 L'Hospitalet de Llobregat Barcelona
 Fuar Web Sitesi Tıklayın
 Fuar İletişim e-mail info@firabarcelona.com 
 Organizatör Fira Barcelona
 Organizatör e-mail  infofira@firabarcelona.com
 Sektörler  Yapı ve İnşaat
 Ürün Grupları

Makine, Alet ve Ekipmanlar, Endüstri̇yel İnşaat, Duvarlar, Yapılar, Cepheler ve Çatılar, Yalıtım, Su Yalıtımı, Kaplamalar ve Boyalar, Şehircilik, Peyzaj ve Dış Mekân

Proje ve İş Için BIM (Yapı Bilgi Modellemesi) ve ICT (Bilgi ve İletişim Teknolojileri), Sahada Mesleki Risk Önleme, Koruma ve Güvenlik, Profesyonel Hizmetler (Mimarlık, Mühendislik, İç Tasarım, Danışmanlık vs.), Döşeme ve Kaplamalar, Banyolar, Mutfaklar, Aydınlatma, Mobilya, İkli̇mlendi̇rme ve Havalandırma, IOT (Nesnelerin İnterneti) ve Ev Otomasyonu, Asansörler, Muhafazalar, Ahşap, Metal ve Pvc Marangozluk, Çilingir ve Metal İşleri,Cam, Güneş Koruması

 Fuar Metrekare Bilgisi  35.000 metrekare 
 Son Fuar Katılımcı Sayısı 300 +
 Son Fuar Ziyaretçi Sayısı 54.000 +
 Düzenlenme Sıklığı İki Yılda Bir
 Fuar Giriş Ücretleri

Online Satın Alınan Bilet: 24 € 

Fuar Alanından Alınan Bilet: 30 €
 Fuarın Şehre Mesafesi 2,4 km.
 Fuar Sosyal Medya Sayfaları Facebook
Twitter
Linkedin

Youtube
 Sektöre Ait Birlik ve Odalar TMMOB (Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği), TMB (Türkiye Müteahhitler Birliği), İMSAD (İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği), TİMDER (Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği), İNDER (İstanbul İnşaatçılar Derneği)
 Sektöre Ait Dergiler İnşaat Dünyası, Şantiye Dergisi, Yapı İnşaat Dergisi, EkoYapı Dergisi, Yapı Magazin


 

Construmat Fuarı Hakkında Sık Sorulan Sorular

 

Construmat 2024 fuarı katılımcı listesine nasıl ulaşabilirim?

Yapı ve inşaat sektörünün yenilikçi yüzünü yansıtacak Construmat 2023 fuarı katılımcı listesine ulaşmak için tıklayınız. Construmat 2024 katılımcı listesi ise henüz açıklanmamıştır.

Construmat Barcelona fuarı ne zaman gerçekleşecek?

 Construmat Barcelona fuarı, 21-23 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Construmat 2024 Barcelona fuarı nerede gerçekleşecek?

Construmat fuarı, Barselona şehrindeki Fira Barcelona Gran Via fuar alanında gerçekleşecektir.

2024 Construmat Barcelona fuar alanına nasıl ulaşım sağlayabilirim?

Barcelona Uluslararası Havalimanı’ndan fuar alanına taksi veya özel araç ile yaklaşık 10-12 km mesafe sonra ulaşabilirsiniz. Bunun yanında metro ve otobüs seçenekleriniz de mevcuttur. Fuar alanı ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Construmat Barcelona 2024 fuarına yürüyüş mesafesindeki oteller nelerdir?

Renaissance Barcelona Fira Hotel, Hampton by Hilton Barcelona Fira Gran Via ve Hotel Porta Fira otelleri, fuar alanına oldukça yakın ve lüks otellerdir.

Construmat 2024 fuar biletini nasıl temin edebilirim?

Construmat 2024 fuarı bileti almak ve ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Construmat fuarı, milli katılım listesinde var mı?

Fuar, milli katılım listesinde yer almamaktadır.

Construmat 2024 Barcelona fuarında stant kiralamak için ne yapmalıyım?

Fuar alanında stant kiralamak için henüz form paylaşılmamıştır.

Bize Yazın

  Ad Soyad Firma Adı
  Telefon
  E-posta
  Mesajınız

işaretlenmiş alanların girilmesi zorunludur.