Techtextil Frankfurt

 

Teknik tekstil ve nonwoven ürünlerinin sergilendiği tekstil fuarı Techtextil, 21-24 Nisan 2026'da gerçekleşecektir. Teknik tekstil, dokusuz kumaşlar ve fonksiyonel tekstil ürünleri alanında dünyanın önde gelen bu ticaret fuarı, Messe Frankfurt tarafından organize edilmektedir. 1986 yılından beri iki yılda bir gerçekleştirilen organizasyon tüm ürün grupları ile birlikte uygulama alanlarına hitap eden geniş çaplı bir inovasyon platformu sunmaktadır.

Techtextil Frankfurt, tekstil ve esnek ürünlerin işlenmesi alanında öncü olan uluslararası ticaret fuarı Texprocess ile aynı gün ve aynı mekânda ziyaretçi kabul etmektedir. Techtextil Frankfurt, teknik tekstil sektörüne odaklanırken Texprocess ise tekstil üretim ve işleme teknolojilerine odaklanır. Bu şekilde, katılımcılar her iki fuarı da aynı zamanda ve aynı yerde ziyaret ederek hem teknik tekstil ürünleri hem de üretim süreçleri hakkında kapsamlı bir bakış elde edebilmektedirler.

 

Teknik Tekstilin Geliştiricisi Techtextil Frankfurt

Techtextil Frankfurt, estetikten ziyade teknik özellikleri için imal edilen tekstil kumaşlarını ve dokusuz kumaşlar olarak adlandırılan nonwoven ürünlerini görebileceğiniz, sektörde yapılan yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri yerinde takip edebileceğiniz büyük bir bilgi ve gelişim platformudur. Endüstri liderleriyle üreticileri, geliştiricilerle tasarımcıları, distribütörlerle son satıcıları buluşturan organizasyon size ve işletmelerinize önemli iş fırsatları sağlar.

Techtextil ürün grupları; teknik tekstil alanında tüm ürünler, fonksiyonel ürünler, tekstil teknolojileri, hammadde, iplik, yapıştırma malzemeleri, aksesuarlar, araştırma, planlama ve geliştirmede tüm aşamaları bir araya getiren teknik ekipmanlardır. Tarım, inşaat, savunma, güvenlik, spor, tıbbi, endüstriyel ve taşımacılık sektörleri teknik tekstilin uygulama alanlarıdır.

 

Sayılarla Techtextil Fuarı

Techtextile Frankfurt 2022 yılı verileri,

 

Techtextile Frankfurt 2019 verileri,

 

Techtextile Frankfurt 2017 verileri,

 

Techtextil Frankfurt Katılımcı Listesi

Her iki yılda bir düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından sektörün önde gelen katılımcılarını bir araya getiren fuar Techtextil Frankfurt 2026 katılımcı listesi henüz açıklanmamıştır. 2024 etkinliğinde bir araya gelen 2.918 katılımcı; teknik tekstil malzemeleri, işleme teknolojileri, yenilikçi ürünler ve hizmetleri tanıtmıştır. Katılımcıların %77’si yurt dışından gelirken bu oranın ilk üçünü kapsayan ülkelerden birisi de Türkiye olmuştur.

Techtextil Frankfurt fuarının en son düzenlenmiş etkinliği olan 2024 katılımcı listesine ulaşmak için tıklayınız.

 

Sürdürülebilir Fuar Turları DixiFuar Avantajları İle Elinizin Altında

Techtextil Frankfurt, daha işlevsel ve sürdürülebilir, son teknolojinin ürünü tekstilleri yakından görmeniz ve iş bağlantıları kurmanız için etkili bir organizasyondur. Texprocess ile eşzamanlı olarak düzenlenen bu organizasyonda yerinizi almak için DixiFuar ile iletişime geçin. Yurt dışı fuar turları ve her tür seyahatlerinizde etkili çözümler üreten DixiFuar her zaman yanınızda!

 

Texhtextil Fuarı Hakkında Bilgiler

Techtextil Frankfurt 23-26 Nisan 2024 Frankfurt Messe.En uygun fiyatlı turlar için hemen tıkla

Fuar Adı İngilizce Techtextil Frankfurt
Fuar Adı Türkçe Teknik Tekstil Fuarı
Tarihler 21-24 Nisan 2026
Ülke  Almanya
Şehir Frankfurt
Fuar Alanı Messe Frankfurt 
Fuar Alanı Adresi Ludwig-Erhard-Anlage 1 60327 Frankfurt am Main
Fuar Web Sitesi Tıklayın
Fuar İletişim e-mail techtextil@messefrankfurt.com
Organizatör Messe Frankfurt 
Organizatör e-mail  info@messefrankfurt.com
Sektörler Tekstil, Tekstil Teknolojileri
Ürün Grupları Nonwowen Kumaşlar, Dijital Baskı Teknolojisi, Tekstil İşleme, Tekstil Teknolojileri, Zırh, Tente Kumaşları, Çantalar, Panjur Sistemleri, Örgüler, Halılar, Kaplama Makineleri, Kompozitler, Kaplama Malzemeleri, Kılıflar, Lifler, Filtreler, Yangından Korunma Donanımları, Folyo, Isıya Dayanıklı Giysiler, Yalıtım, İç Sstarlar, deri ve suni membranlar, hafif kumaşlar, ağlar, dokusuz kumaşlar, Promosyon Malzemeleri, Çatılar, Halatlar, Güneş Sistemleri, Ses Bariyerleri, Kayışlar, Branda Kumaşları, Tekstil Bakım Ürünleri, Döşemelik Kumaşlar, Su Geçirmez Tabakalar
Fuar Metrekare Bilgisi   
Son Fuar Katılımcı Sayısı 2.918
Son Fuar Ziyaretçi Sayısı 62.970
Düzenlenme Sıklığı Her Yıl
Fuar Giriş Ücretleri Henüz Belli Değil
Fuarın Şehre Mesafesi 3,8 km
Fuar Sosyal Medya Sayfaları Facebook
Twitter
Instagram
Sektöre Ait Birlik ve Odalar TETSIAD (Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği), ITHIB (İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği), UIB Uludağ İhracatçılar Birliği), DENIB (Denizli İhracatçılar Birliği)
Sektöre Ait Dergiler International Home Textile Magazine, Sleeptech Online Magazine, Tekstil Bussiness, Tekstil Teknoloji, Homex

 

Techtextil Fuarı Hakkında Sık Sorulan Sorular

 

Techtextil Frankfurt katılımcı listesine nasıl ulaşabilirim?

Teknik tekstil ve nonwoven ürünlerinin sergilendiği tekstil fuarı Techtextil  Katılımcı Listesine ulaşmak için tıklayınız.

Techtextil Frankfurt gerçekleşecek mi?

21-24 Nisan 2026 tarihleri arasında Venue, Messe Frankfurt’ta gerçekleşecektir.

Techtextil Frankfurt fuarı nerede gerçekleşiyor?

Messe Frankfurt’ta gerçekleşecektir.

Techtextil Frankfurt tarihleri nelerdir?

21-24 Nisan 2026 tarihleri arasında yapılacaktır.

Techtextil Frankfurt fuar alanına ulaşım nasıl sağlanır?

Mükemmel ulaşım bağlantıları sayesinde Messe Frankfurt'a hava, tren veya araba ile hızlı ve kolay bir şekilde ulaşılabilir. Bazı otellerden Dixifuar’ın katılımcı ve ziyaretçilere özel fuar transferleri bulunmaktadır.

Techtextil Frankfurt fuarına yürüyüş mesafesindeki oteller nelerdir?

Bristol Hotel, Frankfurt, Capri By Fraser Frankfurt, Fleming’s Hotel, Frankfurt Messe, Fleming’s Hotel Frankfurt- Hamburger Allee, Hampton By Hilton Frankfurt City Centre Messe, Novotel Frankfurt City otelleri yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Techtextil Frankfurt fuar biletini nasıl temin edebilirim?

Fuar bileti için ayrıntılı bilgiye ulaşmak ve biletinizi temin etmek  için tıklayınız.

Techtextil Frankfurt milli katılım listesinde var mı?

Milli katılım listesinde yer almamaktadır.

Techtextil Frankfurt stant kiralamak için ne yapmalıyım ?

Stant kiralamak ve ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Bize Yazın

  Ad Soyad Firma Adı
  Telefon
  E-posta
  Mesajınız

işaretlenmiş alanların girilmesi zorunludur.

Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor