ISM Köln 2025

 

Dünyanın öne çıkan şekerleme ve bisküvi fuarlarından ISM Cologne, 02-05 Şubat 2025 tarihlerinde Almanya’nın Köln şehrinde, Köln Messe Fuar Alanı'nda kapılarını açacak. Her yıl düzenlenen Uluslararası Şekerleme ve Atıştırmalık Ürünler Fuarı ISM, Avrupa’nın dünyaya kapı açan en önemli şekerleme fuarıdır. Dünyanın her bölgesinden sektöre yön veren satın alma direktörleri bu fuarda buluşuyor. 50 yıldır düzenlenen fuara son 20 yıldır Türkiye’den çok sayıda büyük firma katılıyor. ISM Colonge Köln Messe tarafından organize ediliyor.

Fuar, ziyaretçilere geniş bir ürün yelpazesi sunar ve en son ürün yenilikleri, tatlar, ambalaj sistemleri ve pazarlama stratejileri hakkında bilgi edinme şansı verir. Ayrıca düzenlenen seminerler, paneller ve tadım etkinlikleri aracılığıyla sektördeki güncel konular ve gelişmeler hakkında bilgi alışverişi yapma fırsatı sunar. 

 

Sektörde Güncel Kalmak İçin ISM Köln'e Katılın

ISM Cologne, dünya çapında ilham verici yenilikler, alanında uzman çok sayıda katılımcı ve ziyaretçi sunuyor. Sektöre giren genç şirketler ile sektörde söz sahibi profesyonelleri buluşturan ISM, son trendleri belirlerken daha keyifli daha yenilikçi ürünler geliştirmenin yollarını gösteriyor. Etkinlik boyunca atölye çalışmaları, sunum ve konferanslar sektörde yapılan güncel gelişmelere sahne oluyor.

Şekerleme endüstrisinin tüm ürün gruplarına hitap eden fuarda çikolata ve çikolatadan üretilen tüm gıda maddeleri, bisküvi, kek, şekerleme grupları, içecek grupları, kurabiye, kraker, gevrek, diyet şekerler, dondurma ve tatlılar öne çıkıyor.

ISM Cologne ziyaretçi hedef grubunda gıda perakende ve toptancıları, tedarikçiler ve üreticilerin yanı sıra gıda mühendisleri, kimyagerler, eczaneler, marketler, pastane ve kafeler bulunuyor. Sektörün gelecek planları bu fuarda yapılıyor, güçlü iş ilişkileri sağlanıyor, büyük kontratlar imzalanıyor.

 

ISM Köln Fuarı Verileri

ISM Köln 2018 yılı verileri,

 • 70 ülkeden 1.650’den fazla katılımcı, 140 ülkeden 35 binden fazla ziyaretçi oldu.
 • 2018 yılında 110.000 metrekareye kuruldu.
 • Türkiye ISM Colonge fuarına 20 yıldır milli destekle katılıyor.

 

ISM Köln 2019 yılı verileri,

 • 33 Türk firması stant açtı.
 • 120.000 metrekarede,  1.774 katılımcı, 148 ülkeden 37.000 ziyaretçi oldu.
 • Katılımcıların %87’si uluslararası firmalardı.

 

ISM Köln 2022 yılı verileri,

 • Almanya, İtalya, İsviçre, İngiltere, Hollanda, Malezya, Kore, Fas, Mısır ve Türkiye başta olmak üzere 40 farklı ülkeden katılımcı rağbet etti.
 • 1,776 katılımcı ve 37.000 ziyaretçi birbirleriyle buluştu.
 • 120.000 m²'lik bir alanda gerçekleşen fuarda 9 farklı kategoride ürün ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

 

ISM Köln 2023 yılı verileri,

 • Dünya genelinden toplamda 1,274 katılımcı firma, fuarda boy gösterdi.
 • Katılımcıların %84'ü yurt dışından geldi.
 • 135 ayrı ülkeden toplamda 25 bin ziyaretçi, fuarda tanıtılan ürünleri yakından inceleme fırsatı buldu.
 • Fuara katılan uluslararası ziyaretçilerin oranı %72 olarak kaydedildi.

 

ISM Köln 2024 yılı verileri,

 • 74 ülkeden 1.427 katılımcı, 140'ı aşkın ülkeden 30.000'in üzerinde ticari ziyaretçi fuara ilgi gösterdi.
 • %70 oranında uluslararası katılımcı

 

ISM Köln Katılımcı Listesi

02-05 Şubat 2025 tarihleri arasında düzenlenecek ISM Köln Fuarı, önde gelen Uluslararası Şekerleme ve Atıştırmalık Fuarı’dır. En son 2024 yılında düzenlenen fuara dünya genelinden 1.274 uluslararası firma katılım sağladı. 2025 yılında yapılacak olan fuara daha büyük bir firma katılımı beklenmektedir. Fuara katılan firmaların çoğunluğu genelde yurt dışından olmaktadır. Bu da uluslararası firmalar ile iş bağlantısı ihtimalinizi artırmaktadır.

ISM Köln 2025 katılımcı listesi henüz açıklanmamıştır. Gün geçtikçe büyümeye devam eden Şekerleme ve Atıştırmalık Fuarı, son gerçekleşen ISM Köln 2024 katılımcı listesine buradan ulaşabilirsiniz.

 

ISM Köln 2025 DixiFuar Farkıyla Sizi Bekliyor

Dünyanın en büyük şekerleme fuarında yer almak sizi uluslararası arenaya taşır. Tanınmak için siz de ISM Cologne’da yerinizi ayırtın. DixiFuar ihtiyaçlarınıza özel hazırlanmış fuar tur paketlerine online ulaşabileceğiniz seyahat, konaklama ve transfer planlayıcınız. Siz de vakit kaybetmeden planlarınızı DixiFuar ile yapın, eşsiz avantajlardan yararlanın.

 

ISM Köln Fuarı Hakkında Bilgiler

Dünyanın öne çıkan şekerleme ve bisküvi fuarlarından ISM Cologne, 28-31 Ocak 2024 tarihlerinde Almanya’nın Köln şehrinde kapılarını açacak.

Fuar Adı İngilizce Ism Cologne
Fuar Adı Türkçe Uluslararası Şekerleme ve Atıştırmalık Fuarı
Tarihler 02-05 Şubat 2025
Ülke  Almanya
Şehir Köln
Fuar Alanı Köln Messe
Fuar Alanı Adresi Messeplatz 1 Mülheim, 50679 Köln
Fuar Web Sitesi  Tıklayın
Fuar İletişim e-mail ism@visitor.koelnmesse.de
Organizatör Koelnmesse
Organizatör e-mail  info@koelnmesse.de
Sektörler  Şekerleme,Tatlı
Ürün Grupları Alkollü ve Alkolsüz Çikolatalar, Badem Cips Çikolatalar, Badem Çikolatalar, Badem Kraker Çikolataları, Fındık Pralin Çikolata, Badem ve Fındıklı Çikolatalar, Sütlü, Tam Yağlı ve Krem Çikolatalar, Blok Çikolata, Brendi Çikolatalar, Kahveli Çikolatalar, Çikolatalı Cipsler, Çikolatalı Bisküviler, Çikolatalı sigara ve Pürolar,Çikolatalı Mısır Gevrekleri, Çikolata Yumurta, Fruktoz, Tatlandırıcılı Çikolatalar, Kaplamalı Jöleler, Kolalı Çikolatalar, Krem Çikolata, Bitter Çikolata, Fondan, Kakao Tozları, Nuga, Karamel, Pirinç Patlakları, Trüfler, Anason Çubukları, Kuruyemişler, Şekerlendirilmiş Meyveler, Diyet Şekerleri, Sakızlar, Kakaolu Şekerlemeler, Hindistancevizi ile Yapılan Ürünler, Kremalı Tatlılar, Meyveli Kaynamış Tatlılar, Glikoz Tabletleri, Bitkisel Tatlılar, Ballı Tatlılar, Turtalar, Lokumlar, Lolipoplar, Meyveli Pastalar, Serinletici Tatlılar, Jöleler, Bisküviler, Kekler, Tatlı Çörekler, Tahıllı Kurabiyeler, Krakerler, Patates Cipsleri, Kuru Meyveler, Barlar, Smootiesler, Vegan Tatlılar, Kakao Spesyalleri, Katkısız Ürünler, Özel Çaylar, Yulaf Lapaları, Probiyotik İçecekler, Dondurulmuş Kekler, Dondurulmuş Pastalar, Dondurmalar, Fıstık Ezmeler, Fındık Ezmeleri, Şerbetler, Bal
Fuar Metrekare Bilgisi  100.000 metrekare
Son Fuar Katılımcı Sayısı 1.274
Son Fuar Ziyaretçi Sayısı 25.000
Düzenlenme Sıklığı Her Yıl
Fuar Giriş Ücretleri

-

Fuarın Şehre Mesafesi 2 km
Fuar Sosyal Medya Sayfaları Facebook
Linkedin

Instagram
Sektöre Ait Birlik ve Odalar ŞEMAD (Şekerli Mamül Sanayicileri Derneği), NÜD (Nişasta ve Glikoz Üreticileri Derneği), NİSAD (Nişasta Sanayicileri Derneği), BAKTAD(Baklava ve Tatlı Üreticileri Derneği)
Sektöre Ait Dergiler Tatlı Dünyası Dergisi, Tatlı Hayat

 

ISM Köln Fuarı Hakkında Sık Sorulan Sorular

 

ISM Cologne katılımcı listesine nasıl ulaşabilirim?

Dünyanın öne çıkan şekerleme ve bisküvi fuarlarından ISM Cologne 2025 katılımcı listesi henüz açıklanmamaıştır. ISM Köln 2024 katılımcı listesine ulaşmak için tıklayınız

ISM Cologne ne zaman gerçekleşecek?

ISM Köln fuar tarihi 02-05 Şubat 2025'tir.

ISM Cologne fuarı nerede gerçekleşiyor?

02-05 Şubat 2025 tarihleri arasında Venue, Köln Messe’de gerçekleşecektir.

ISM Cologne fuar alanına ulaşım nasıl sağlanır?

Koelnmesse'nin Avrupa'daki merkezi ve elverişli konumu sayesinde Almanya ve yurtdışındaki birçok şehirden araba, tren, uçak ve toplu taşıma araçları ile Koelnmesse'ye hızlı bir şekilde ulaşabilirler. Bazı otellerden Dixifuar’ın katılımcı ve ziyaretçilere özel fuar transferleri bulunmaktadır.

ISM Cologne fuara yürüyüş mesafesindeki oteller nelerdir?

Radisson Blu Hotel, Hyatt Regency Cologne, Dorint Hotel An der Messe, Ibis Koeln Messe, Centro Hotel Arkadia, Centro Hotel Ayun, Burns Art & Cologne otelleri yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

ISM Cologne fuar biletini nasıl temin edebilirim?

Fuar bileti için ayrıntılı bilgiye ulaşmak ve biletinizi temin etmek için tıklayınız.

ISM Cologne milli katılım listesinden var mıdır?

Milli katılım listesinde yer almaktadır.

ISM Cologne fuarında stant kiralamak için ne yapmalıyım?

Stant kiralamak ve ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

 

Bize Yazın

  Ad Soyad Firma Adı
  Telefon
  E-posta
  Mesajınız

işaretlenmiş alanların girilmesi zorunludur.

Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor