Dubai World Trade Centre Gerçekten Bir Ticaret Merkezi Mi?

 

 

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde bulunan Dubai World Trade Centre (DWTC), 40 yılı aşkın bir süredir bulunduğu bölgenin önde gelen ticari etkinlik merkezidir. Bölgenin en büyük etkinlik ve sergi merkezi olan ticaret merkezi göründüğünden çok daha fazlasıdır.

Dubai World Trade Centre ev sahipliğini yaptığı büyük ya da küçük ölçekli firmaları bölge ekonomisinin merkezine yerleştiriyor. Bölgede sahip olduğu güç sayesinde, etkili bir ticaret merkezi olarak görülüyor. Yılda 3 milyondan fazla ticari ziyaretçisi, 50 binden fazla katılımcısı ve yaklaşık olarak 185 ülkenin temsil edildiği bir merkezdir. Sahip olduğu esnek altyapısı ile farklı sektörlerden olan firmalara uygun olarak dönüşüm gösterebilmektedir. Bu sayede firmaların ilgisini çeken bir ticaret merkezidir. DWTC bünyesinde farklı altyapılara sahip sergi merkezleri, restoranlar, oteller, ofisler ve dinlenme salonları bulundurmaktadır.

 

Dubai World Trade Centre, şehrin ilk yüksek binasıdır ve 1979 yılından bu yana birçok ticari etkinliğe ev sahipliği yapar.

Dubai’nin İlk Büyük Kulesi ve İş Merkezi

Dubai World Trade Centre 1979 yılında Dubai şehrinin ilk büyük kulesi ve iş merkezi oldu. Kısa bir süre sonra ülkedeki iş dünyasının atan kalbi olan ticaret merkezi, kurulduğu zamandan beri Dubai'nin hızlı büyüme ve gelişiminin bir sembolü haline gelmiştir. “Dubai Trade Centre” olan adı küresel çapta bir ticaret merkezi olduğunu desteklemek amacı ile zaman içinde “Dubai World Trade Centre” olmuştur.

 

Dubai World Trade Centre bünyesinde düzenlediği iş etkinliklerinin yanı sıra birçok farklı konser, sergi, konferans ve çok çeşitli canlı gösteriler de gerçekleştirmektedir.

 

Dubai World Trade Centre’da Öne Çıkan Ticari Etkinlikler

Bir ticaret merkezi olarak bölgesinin en önemli kompleksi olan Dubai World Trade Centre, bünyesinden oldukça önemli fuarlar düzenlemektedir. Gulfood Manufacturing Dubai her yıl DWTC’de düzenlenen gıda teknolojileri fuarıdır. Orta Doğu’nun önemli laboratuvar teknolojileri fuarlarından Medlab Middle East, konferans etkinlikleri ile DWTC alanını oldukça aktif bir şekilde kullanmaktadır. Dünyanın en büyük gıda fuarı Gulfood Dubai, her yıl kusursuz bir organizasyonla gerçekleştirilmektedir. The Big 5 Global Dubai ise yapı ve inşaat teknolojileri alanında Orta Doğu’nun en büyük ve en etkili fuarıdır. DWTC’nin farklı sektörlere ait bu fuarların hepsini gerçekleştirebilecek iyi bir altyapısı vardır ve sektörlerin bölge merkezi olarak görülmektedir.

 

Dubai World Trade Centre Yalnızca İş Merkezi Değil

Dubai World Trade Centre bünyesinde düzenlediği iş etkinliklerinin yanı sıra birçok farklı konser, sergi, konferans ve çok çeşitli canlı gösteriler de gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda işletmelere, kuruluşlara ve çeşitli etkinliklere planlanma konusunda hizmet vermektedir.

Çok yönlü bir merkez olması onu dünya çapında daha da ünlü ve ikonik bir ticaret merkezi yapmaktadır. Gerçekleştirilen etkinlik sonrasında ziyaretçiler çok sayıda restoran, otel ve dinlenme salonunun olduğu alanlarda vakit geçirebilir. Dubai World Trade Centre, sahip olduğu çok yönlü altyapı ve diğer özellikleri ile birlikte bölgenin en sık tercih edilen ticaret merkezidir.

 

Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor