ArabPlast Dubai

 

ArabPlast Dubai, iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Arap Plastik ve Kauçuk Fuarı’dır. MENA bölgesindeki en büyük plastik, petrokimya ve kauçuk endüstrisi fuarı olan ArabPlast, 13-15 Aralık 2023’te dünyanın dört bir yanından sektör uzmanlarını Dubai’de bir araya getirdi. Fuarın gelecek etkinliği iki yıl sonra yani 2025 yılında yapılacaktır.

30 yılı aşkın bir süredir düzenlenen ArabPlast; petrokimya, plastik, ambalaj ve kauçuk sektörlerini tek çatı altında birleştiren bir fuardır. Son olarak düzenlenen ArabPlast 2021 fuarı, dünyanın 30 ülkesinden 217 katılımcı ve 6 ülke pavilyonunun bir araya geldiği ilk canlı ve kişisel ticaret fuarı oldu. İki yılın ardından düzenlenecek olan ArabPlast 2023 fuarı, Dubai World Trade Centre’da ziyaretçileriyle buluşmaya hazırlanıyor.ArabPlast Dubai, iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Arap Plastik ve Kauçuk Fuarı’dır. MENA bölgesindeki en büyük plastik, petrokimya ve kauçuk endüstrisi fuarı olan ArabPlast, 2025'te dünyanın dört bir yanından sektör uzmanlarını Dubai’de bir araya getirecektir.
30 yılı aşkın bir süredir düzenlenen ArabPlast; petrokimya, plastik, ambalaj ve kauçuk sektörlerini tek çatı altında birleştiren bir fuardır. Son olarak düzenlenen ArabPlast 2021 fuarı, dünyanın 30 ülkesinden 217 katılımcı ve 6 ülke pavilyonunun bir araya geldiği ilk canlı ve kişisel ticaret fuarı oldu. İki yılın ardından düzenlenecek olan ArabPlast 2023 fuarı, Dubai World Trade Centre’da ziyaretçileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

 

Plastik ve Kauçuk Sektörleri, ArabPlast 2025’te Yenilikçi Bir Form Kazanıyor

Plastik, kauçuk, ambalaj ve petrokimya modern endüstrideki en önemli malzemelerdendir ve günlük hayatımızda kullanımları her yerde mevcuttur. Ev eşyalarından otomobillere ve tıbbi cihazlara kadar birçok ürünün imalatında temel bileşenlerdir. ArabPlast Dubai 2025 fuarı, bu sektörlerdeki en son gelişmelerin ve yeniliklerin sergileneceği mükemmel bir platformdur.

Uzun süreler kullanılabilen plastiğin bir özelliği de geri dönüştürülebilir olmasıdır ve bu da onu çevre dostu bir seçenek haline getirir. Ayrıca ArabPlast fuarı, sürdürülebilir üretimde plastik ve kauçuğun kullanımını teşvik etmek için önemli bir merkezdir.

Pazar alanı daima genişleyen plastiğin 2021’den 2028’e kadar %3,4’lük bir CAGR (yıllık bileşik büyüme oranı) ile 2028’e kadar 750,1 milyar ABD dolarına ulaşması beklenmektedir. Bu da onu dünya ekonomisinde çok önemli bir noktaya getirmektedir. Siz de büyüyen pazar payının yanında daima gelişen plastik, kauçuk ve petrokimya sektörünün tüm yönlerini ArabPlast fuarında bulabilirsiniz.

 

ArabPlast Dubai Fuarı Verileri

ArabPlast 2019 verileri,

 

ArabPlast 2021 verileri,

 

DixiFuar Sizin için Seyahatinizi Planlar

Plastik ve kauçuk sektörünün büyüyen pazarına dahil olmak ve bölgenin en önemli ticaret fuarlarından olan ArabPlast Dubai fuarına katılmak için vakit kaybetmeyin. DixiFuar ile iletişime geçin, güvenle seyahat edebileceğiniz ve ayrıntıları düşünmek zorunda kalmayacağınız uygun planlardan yararlanın.

 

ArabPlast Fuarı Hakkında Bilgiler

Orta Doğu’nun önemli fuarlarından ArabPlast, 2025'te Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenlenecek.

Fuar Adı İngilizce International Trade Show for Plastics, Petrochemicals, Packaging & Rubber Industry
Fuar Adı Türkçe Uluslararası Arap Plastik ve Kauçuk Fuarı
Tarihler 2025
Ülke  Birleşik Arap Emirlikleri-BAE
Şehir Dubai
Fuar Alanı DWTC - Dubai World Trade Centre
Fuar Alanı Adresi Sheikh Zayed Rd - Trade Centre 2 - Dubai
Fuar Web Sitesi  Tıklayın
Fuar iletişim e-mail rasheed@alfajer.net
Organizatör  Al Fajer Information & Services
Organizatör E-mail  rasheed@alfajer.net
Sektörler  Plastik, Kauçuk, Petrokimya, Ambalaj
Ürün Grupları  Baskı Ekipmanları, İşaretleme Ekipmanı, Kabartma Ekipmanları, Laminasyon Tesisi, Kaplama Tesisi, Floklama Tesisi, Şişirme Kalıpları, Metalizasyon Tesisi (Vakum Biriktirme), Kalıp İçi Dekorasyon Ekipmanı, Enjeksiyon ve Sıkıştırma Kalıbı, Ekstrüzyon Kalıpları, Standart Kalıp Parçaları, Tabanlar, Kalıp Bağlama Sistemi ve Enerji Kaplinleri, Plastik Ambalaj Makine-Teknolojileri, Güçlendirilmiş Plastikler, Katkı Maddeleri, Yapıştırıcı ve Tutkallar, Kozmetik Kimyasalları, Korozyon Önleyiciler, Deterjan Hammaddeleri, Gübreler, Dolgu Maddeleri, Boya Reçineleri, Petrokimyasallar, Baskı Mürekkepleri, Termoplastikler, Termosetler, Atık Yönetimi, Geri Dönüşüm Makineleri, Pultrüzyon Ekipmanları 
Fuar metrekare bilgisi 4.700 metrekare
Son fuar katılımcı sayısı  217
Son fuar ziyaretçi sayısı  11.230
Düzenlenme sıklığı  2 Yılda Bir
Fuar giriş ücretleri  Henüz Belli Değil
Fuar alanının şehre mesafesi  3,5 km
Fuar Sosyal Medya sayfaları Facebook
Twitter
Instagram
Youtube
Linkedin
Sektöre ait birlik ve odalar PLASFED (Plastik Sanayicileri Federasyonu), PAGDER (Plastik Sanayicileri Derneği), GEKADER (Geri Dönüşüm ve Geri Kazanımcılar Derneği), Kauçuk Derneği, GEKSANDER (Geri Kazanım Sanayicileri Derneği), Lasder (Lastik Sanayicileri Derneği), SEPA (Sert Plastik Ambalaj Sanayicileri Derneği) 
Sektöre ait dergiler PAGEV Plastik Dergisi, PLASFED Dergi, Plastik & Ambalaj Teknolojisi Dergisi, Geri Dönüşüm Ekonomisi Dergisi

 

ArabPlast Dubai Fuarı Hakkında Sık Sorulan Sorular

 

ArabPlast 2025 fuarı katılımcı listesine nasıl ulaşabilirim?

Plastik sektöründe öne çıkan ArabPlast 2025 katılımcı listesi açıklanmamıştır. Son düzenlenen ArabPlast 2023 katılımcı listesine ulaşmak istiyorsanız tıklayınız.

ArabPlast Dubai fuarı ne zaman gerçekleşecek?

ArabPlast 2023 fuarı, 13-15 Aralık tarihleri arasında gerçekleşmiştir. Fuarın gelecek etkinliği 2025 yılında yapılacaktır.

ArabPlast 2025 nerede gerçekleşecek?

Uluslararası Arap Plastik ve Kauçuk Fuarı, Dubai’de gerçekleşecektir.

ArabPlast fuar alanına nasıl ulaşım sağlayabilirim?

Dubai World Tade Centre fuar alanına ulaşmak için toplu ulaşım araçlarını, kendi aracınızı veya taksiyi kullanabilirsiniz. Bunun yanında bazı otellerden Dixifuar’ın katılımcı ve ziyaretçilere özel servisleri de bulunmaktadır.

ArabPlast fuarına yürüyüş mesafesindeki oteller nelerdir?

Novotel World Trade Centre ve Ibis Dubai World Trade Centre fuar alanında yer almaktadır. Sheraton Grand Dubai, Crowne Plaza DubaiThe H Hotel Dubai, Nassima Towers, Ascot Park Place gibi pek çok otel de fuar alanına yürüyüş mesafesinde yer almaktadır.

ArabPlast 2025 fuar biletini nasıl temin edebilirim?

ArabPlast Dubai 2025 fuarının biletleri henüz satışa sunulmamıştır. Fuar biletleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

ArabPlast Fuarı milli katılım listesinde var mı?

Milli katılım listesinde yer almaktadır.

ArabPlast 2025 Dubai fuarında stant kiralamak için ne yapmalıyım?

ArabPlast Dubai 2025 fuarının stant başvuruları ilerleyen dönemlerde başlayacaktır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 

Bize Yazın

  Ad Soyad Firma Adı
  Telefon
  E-posta
  Mesajınız

işaretlenmiş alanların girilmesi zorunludur.

Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor