R+T Stuttgart

 

R+T Stuttgart; dünyanın önde gelen kapı, pencere, güneş koruma sistemleri ve benzeri yapı elemanlarına odaklanan önemli bir yapı fuarıdır. Her üç yılda bir düzenlenen fuar, 2021 yılında pandemi nedeniyle ertelenmiştir. R+T Stuttgart, 15-19 Şubat 2027 tarihlerinde Messe Stuttgart fuar alanında düzenlenecektir. Fuar; sektördeki en yeni ürünleri, teknolojileri ve yenilikleri sergilemek üzere pek çok şirketin ve uzmanın bir araya geldiği bir platform sunacaktır.

R+T Stuttgart fuarının ürün grupları arasında güneşten koruma sistemleri, tenteler, panjurlar, akıllı ev sistemleri, teknik tekstil malzemeleri, kurulum ve bakım hizmetleri gibi birçok seçenek yer almaktadır. Fuar, bu yılki değişmez tema “sürdürülebilirlik” ile de firmaların çevresel etkiyi azaltmaya yönelik çözümlerini ön plana çıkarmakta ve gelecek nesillere yönelik sorumluluklarını vurgulamaktadır.

 

R+T Stuttgart ile Sürdürülebilir Gelecek

R+T Stuttgart 2024 fuarı, sürdürülebilirlik temasına odaklanacak ve “Birlikte Sürdürülebilir Bir Gelecek Yaratmak” için “Create. Sustainable. Future. TogetheR+T” sloganınıyla gerçekleşti. 

İnovasyon Ödülü: Fuardan bir gün önce düzenlenecek olan ödül törenini için toplamda 17 ülkeden 79 şirket, 125 ürün sundu. Bu 125 ürün arasından bağımsız jüri tarafından 41 ürün seçildi ve bunlar fuar öncesindeki bu seçkin törenle ödüllendirildi.

ES-SO Semineri: Avrupa Güneş Koruma Organizasyonu (ES-SO) tarafından düzenlenen bu seminer; bina enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik açısından güneş koruma çözümlerinin en son gelişmelerini sundu. Seminerin konusu “İklim Dayanıklılığına Zeki Güneş Koruma Sistemleri ile Ulaşmak” olacak.

Mimarlar İçin Özel Alan: Fuarın 4. Gününde yani 22 Şubat 2024 Perşembe günü, mimarlar ve planlamacılar için farklı konuşmalar ve atölye çalışmaları düzenlendi.

Doors & Gates Forumu: Kapı teknolojisindeki dijitalleşme, test ve sertifikasyondan uzman raporlama sistemlerine kadar kapı endüstrisindeki güncel zorluklar ve eğilimler bu alanda konuşuldu.

Smart Home Forumu: Günden güne gelişen akıllı ev teknolojileri ile ilgili en son yenilikler ve gelecekteki sistemler burada tanıtıldı.

OUTDOOR. AMBIENTE. LIVING.: "Yılın 365 günü açık hava keyfi" sloganıyla düzenlenen bu etkinlikte güneş gölge sistemleri, hava koruma sitemleri gibi alanlardan yenilikler sunulacak. Açık havada geçirilen zamanı konforlu hale getirecek tenteler, güneşlikler ve teras çatılar buradaydı.

Young Talent: Fuarın genç yeteneklere odaklandığı "Young Talent" etkinliği, panjur ve güneş gölgelikleri alanında çalışan genç teknisyenlerin becerilerini sergilediği bir platform oldu.

Craftsmen’s Battle: Bu alanda "En iyi zanaatkârları arıyoruz" sloganıyla bir dizi yarışma düzenlendi. Örneğin bir tente üzerindeki kumaşın değiştirilmesi ya da panjur kurulumu gibi görevler yer aldı. Bu yarışmaya her ziyaretçi katılabilir ve ödüller ise Apple Store’dan olacak.

 

R+T Stuttgart Fuarı Verileri

 

R+T Stuttgart 2018 fuarı verileri,

 

R+T Stuttgart 2024 fuarı verileri,

 

R+T Stuttgart Fuarı Katılımcı Listesi

R+T Stuttgart 2027 fuarının katılımcı listesi henüz açıklanmamıştır. 15-19 Şubat 2027 tarihlerinde Messe Stuttgart fuar alanında gerçekleşecek olan fuar için şimdiden 900’ün üzerinde katılımcı kaydı yapılmıştır. Fuara en çok katılımcı kaydı yaptıran ülkelerden birisi de Türkiye’dir. 2024’teki fuar için Türkiye’den 113 firma adını yazdırmış durumda. Bu firmalar; kapı sistemleri, aydınlatma, panjur, tekstil, alüminyum, plastik, cam, metal ve perde sistemleri gibi birçok alanda hizmet vermektedir.

R+T Stuttgart 2024 fuarının katılımcı listesine ulaşmak için tıklayınız.

 

DixiFuar ile R+T Stuttgart Fuarına Kapı Açın

R+T Stuttgart 2027 fuarı; kapı, pencere ve güneşten korunma sistemleri alanında yılın en çok konuşulacak fuarı olacak. Siz de bu fuarda yer almak istiyorsanız DixiFuar’ın hazırladığı uçak, otel, transfer hizmetleri dahil tur paketlerinden faydalanabilirsiniz. DixiFuar ile R+T Stuttgart fuarında sürdürülebilir geleceğin kapıları aralayın, en son ürünleri keşfedin ve iş bağlantılarınızı güçlendirin.

 

R+T Stuttgart Fuarı Hakkında Bilgiler

R+T Stuttgart, 19-23 Şubat 2024 tarihlerinde MesseStutgart fuar alnında kapı, pencere ve güneş koruma sistemleri ile ilgili en yeni teknolojileri sunacak.

Fuar Adı İngilizce R+T Stuttgart
Fuar Adı Türkçe R+T Kapı, Pencere ve Güneşten Koruma Sistemleri Fuarı
Tarihler 15-19 Şubat 2027
Ülke  Almanya
Şehir Stuttgart
Fuar Alanı Stuttgart Messe
Fuar Alanı Adresi Messepiazza 1, 70629 Stuttgart, Almanya
Fuar Web Sitesi Tıklayın
Fuar İletişim e-mail Ziyaretçi iseniz: info@messe-stuttgart.de / Katılımcı iseniz tıklayınız
Organizatör Landesmesse Stuttgart GmbH 
Organizatör e-mail  info@messe-stuttgart.de 
Sektörler  Yapı ve İnşaat
Ürün Grupları

Güneşten Koruma Sistemleri, Tenteler, Pergolalar, Güneş Perdeleri, Panjurlar, Dış Jaluziler, Sarmal Kapılar, Kepenkler, Endüstriyel Kapılar, Yangın Koruma Kapıları, Sürgülü Kapılar, Kanatlı Kapılar, Garaj Kapıları, Giriş Kapıları, Otomatik Kapılar, Kapı Operatörleri ve Aksesuarları, Dış Mekân Gölgeleme Sistemleri, Tekstil Mimarisi, Pencere Filmleri, Cephe Sistemleri, Akıllı Ev Entegrasyonu, Güneşten Korunma ve Güvenlik İçin Akıllı Ev Çözümleri, Sensörler ve Kontrol Sistemleri, Kumaşlar ve Malzemeler, Kurulum ve Bakım Ekipmanları

Fuar Metrekare Bilgisi  120.000 m²
Son Fuar Katılımcı Sayısı 1.017
Son Fuar Ziyaretçi Sayısı 61.155
Düzenlenme Sıklığı 3 Yılda Bir
Fuar Giriş Ücretleri

Henüz Belli Değil

Fuarın Şehre Mesafesi 12,8 km
Fuar Sosyal Medya Sayfaları Facebook
Instagram
Twitter
Linkedin
Sektöre Ait Birlik ve Odalar EFBA (Avrupa Güneş Koruma Üreticileri Birliği), DHF (Kapı ve Donanım Federasyonu), IDA (Uluslararası Kapı Birliği), Türkiye İMSAD (İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği), PENSA (Plastik Pencere Kapı Sanayi ve Ticaret Birliği), İZODER (İzolasyon Sanayicileri Derneği)
Sektöre Ait Dergiler Yapı Dergisi, Pencere Cephe Dergisi, Window & Door Magazine, Building and Environment


 

R+T Stuttgart Fuarı Hakkında Sık Sorulan Sorular

 

R+T Stuttgart fuarı katılımcı listesine nasıl ulaşabilirim?

R+T Stuttgart fuarı katılımcı listesine ulaşmak için tıklayınız.

2027 R+T Stuttgart fuarı ne zaman gerçekleşecek?

R+T Stuttgart fuarı, 15-19 Şubat 2027 tarihleri arasında gerçekleşmiştir.

R+T Stuttgart 2027 fuarı nerede gerçekleşecek?

R+T Stuttgart fuarı, Stuttgart Messe fuar alanında gerçekleşecektir.

R+T Stuttgart fuar alanına nasıl ulaşım sağlayabilirim?

Fuarın gerçekleşeceği Stuttgart Messe’ye 200 m uzaklıkta tren istasyonu bulunur. S2 ve S3 tren hatları ile şehir merkezinden fuar alanına kolaylıkla ulaşılabilir. Ayrıca havalimanından U6 tramvay hattı ile de fuar alanına ulaşmanız mümkündür. DixiFuar’ın fuar katılımcı ve ziyaretçilerine özel transfer hizmetleri de bulunur.

R+T Stuttgart fuarına yürüyüş mesafesindeki oteller nelerdir?

Essential by Dorint Stuttgart/Airport, fuar alanına araba ile 2,8 km mesafede bulunan bir oteldir ve toplu ulaşım imkânları da gelişmiştir. Best Western Plaza Hotel Stuttgart-Filderstadt, Parkhotel Stuttgart Messe-Airport ve Mövenpick Hotel Stuttgart Airport da fuar alanına yakın seçenekler arasında yer alır.

R+T Stuttgart 2027 fuar biletini nasıl temin edebilirim?

R+T Stuttgart 2027 fuar bileti için ayrıntılı bilgiye ulaşmak ve biletinizi temin etmek için tıklayınız.

R+T Stuttgart fuarı milli katılım listesinde var mı?

R+T Stuttgart fuarı, milli katılım listesinde yer almamaktadır.

2027 R+T Stuttgart fuarında stant kiralamak için ne yapmalıyım?

R+T Stuttgart 2027 fuarında stant kiralamak hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

 

  Ad Soyad Firma Adı
  Telefon
  E-posta
  Mesajınız

işaretlenmiş alanların girilmesi zorunludur.
     
Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor