Alimentaria Barcelona

 

Gıdaya dair her ayrıntının ustalıkla sunulduğu organizasyon Alimentaria Barcelona Fuarı, 23-26 Mart 2026 tarihlerinde sektör profesyonellerine kapısını açacak. İspanya’nın Barselona şehrinde Fira Barcelona Gran Via Fuar Merkezi'nde düzenlenen fuarda, geleceğin gıda teknolojileri uluslararası platformda konuşulacak.

Her sunumu güncel trendlere ve sektör ihtiyaçlarına uyum sağlayan fuarın bu sunumu, sektörlerin kesişen çıkarlarını artırmaya yönelik çalışmalara ortam sağlıyor. Tarımsal kaynaklı yiyecek, içecek ve gastronomi endüstrisinde en gelişmiş uluslararası profesyonel fuar; Alimentaria Barcelona 4 gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak.

 

Gıdanın Yıldızı Alimentaria Barcelona’da Parlar!

Çok hızlı değişen yiyecek ve içecek endüstrisinde son trendleri bilmek ve uygulamak rekabet avantajı sağlar. Alimentaria Barcelona Fuarı katılımcı ve ziyaretçilerine güncel kalmanın ötesinde geleceğin sürdürülebilir gıda teknolojisini yaratma imkanı sunar ve dünya çapında tanınarak sektörde söz sahibi bütün işletmelerle rekabet edebilmenin yolunu açar.

Alimentaria’ya katılmak sektör profesyonelleri için gereklidir. Çünkü tek merkezde uluslararası bağlantılar kurmaya, yenilikleri işin mutfağında görmeye, karar alıcılarla aynı ortamı paylaşarak yeni pazarlara açılmaya olanak tanır.

Gastronomi aktivitelerinin yapıldığı, gıda teknolojisi ve her türlü yeniliğin tanıtıldığı fuarın ürün kategorileri; tarımsal kaynaklar, organik yiyecekler, et, süt ve hayvansal gıdalar, konserve ürünler, çoklu gıda ürünleri, akıllı mutfaklar, yemek servis ve dağıtım kanallarıdır.

Türkiye için büyük öneme sahip fuar Ticaret Bakanlığı’nın Milli Katılım Organizasyonları listesinde yer alıyor. Ülkemizden çok sayıda büyük firmanın katılım sağladığı fuarın 2024 sunumuna 28 Türk firma katıldı; ürünlerini tanıttı ve küresel bağlantılara imza attı.

 

Sayılarla Alimentaria Barcelona Fuarı

 

Alimentaria Barcelona 2024 ;

 

2022 fuar-sonrası yayımlanan rapora göre;

 

2018 sunumunda;

 

Gıda Trendlerini Dixifuar Ayrıcalığı ile Yakalayın!

70’e yakın ülkeden üretici, distribütör, ihracat ve ithalatçı şirketlerin özellikle katılımcı olduğu ve 156 ülkeden toptancı, perakendeci, satın alma yöneticileri, market, şarküteri, otel ve restoran sahiplerinin, beslenme uzmanları ve trend belirleyici şeflerin ziyaretçi olduğu büyük organizasyonda siz de yerinizi alın. Bu seyahate çıkmak ancak ayrıntılarla uğraşmak istemiyorsanız; ulaşımdan konaklamaya fuar katılımlarınızın her aşamasında tüm detayları sizin yerinize Dixifuar düşünür. Kusursuz fuar planlarınızı Dixifuar ayrıcalıkları ile yapın, rahat edin.

 

Alimentaria Fuarı Hakkında Bilgiler

Alimentaria Barcelona 2024, 18-20 Mart tarihleri arasında düzenlenecek. Daha fazla bilgi ve fuar tur programları için Dixifuar ile iletişime geçin.

Fuar Adı İngilizce Alimentaria Barcelona
Fuar Adı Türkçe Uluslararası Gıda Fuarı
Tarihler 23-26 Mart 2026
Ülke  İspanya
Şehir Barcelona
Fuar Alanı Fira Barcelona Gran Via
Fuar Alanı Adresi Av. Joan Carles I, 64, 08908 L'Hospitalet de Llobregat, Barcelona
Fuar Web Sitesi  Tıklayın
Fuar İletişim e-mail dlapuerta@alimentaria.com ; drodriguez@alimentaria.com
Organizatör Alimentaria Exhibitions S.A
Organizatör e-mail  comercial@alimentaria.com
Sektörler  Gıda, İçecek
Ürün Grupları Gıda,Şarküteri Ürünleri, İçecekler, Süt ve Süt Ürünleri, Dondurulmuş Gıdalar, Hamurişleri, Et ve Et Ürünleri, Meyve ve Sebze, Şekerlemeler, Meyve Suları, Su Ürünleri, Catering, Gıda Teknolojisi, Fırın Ekipmanları, Zeytin ve Zeytinyağı, Bakliyatlar, Baharatlar, Doğal ve Organik Ürünler, Gıda Katkı ve Yardımcı Ürünler, Kuruyemişler, Konserve Ürünler, Hazır Yemek ve Çorba Ürünleri, Şarküteri Sosları, Kuru Meyve ve Sebzeler, Bitkisel Yağlar, Dondurmalar, Dondurulmuş Ürünler için Hammaddeler ve Yardımcı Maddeler, Et için Hammadde ve Yardımcı Ürünler, Et Yerine Geçen Ürünler, Yumurta ve Yumurta Ürünleri, Ekmekler, Fırınlar, Glutensiz Ürünler, Diyet Ürünler, Fonksiyonel Gıdalar
Fuar Metrekare Bilgisi  100.000 m²
Son Fuar Katılımcı Sayısı 3.000+
Son Fuar Ziyaretçi Sayısı 107.900
Düzenlenme Sıklığı İki Yılda Bir
Fuar Giriş Ücretleri Henüz Belli Değil
Fuar Alanının Şehre Mesafesi 8,2 km.
Fuar Sosyal Medya Sayfaları Twitter
Facebook
Instagram
Youtube 
Sektöre Ait Birlik ve Odalar TGDF (Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu), TUGİDER (Tüm Gıda Dış Ticaret Derneği), GTD (Gıda Teknolojisi Derneği), GIDABIL(Gıda Bileşenleri ve Geliştiricileri Sanayicileri Derneği), SETBIR (Türkiye Süt,Et,Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği), GGD (Gıda Güvenliği Derneği), GKTD (Gıda Kurtarma Derneği), IGTOD (İstanbul Gıda Toptancı Tüccarları Derneği)
Sektöre Ait Dergiler Dünya Gıda Online Magazine, Drinktech, Food Turkey, Süt Dünyası, ZZ Dergisi, Food Sektör, Gıda 2000, Food Machine

 

Alimentaria Barcelona Hakkında Sık Sorular Sorular

 

Alimentaria Barcelona Katılımcı Listesi

Gıdayla ilgili her şeyin ustalıkla sunulduğu fuarın en son yayımlanan 2024 katılımcı listesine ulaşmak için tıklayınız.

Alimentaria Barcelona Fuarı gerçekleşecek mi?

23-26 Mart 2026 tarihleri arasında Venue, Barcelona Gran Via’da gerçekleşecektir.

Alimentaria Barcelona nerede gerçekleşiyor?

Barcelona Gran Via’da gerçekleşecektir.

Alimentaria Barcelona tarihleri nelerdir?

23-26 Mart 2026 tarihleri arasında yapılacaktır.

Alimentaria Barcelona fuar alanına ulaşım nasıl sağlanır?

Fira Gran Via mekanı, tek bir çatı altında ve Barselona şehir merkezine yakın sonsuz konumlar sunmaktadır. Bazı otellerden Dixifuar’ın katılımcı ve ziyaretçilere özel fuar transferleri bulunmaktadır.

Alimentaria Barcelona yürüyüş mesafesindeki oteller nelerdir?

Eurohotel Gran via Fira, Hotel Fira Congress Barcelona, Hotel Porta Fira, Travelodge Barcelona Fira, Apartment Barcelona-Congress ve Hotel Barcelona yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Alimentaria Barcelona fuar biletini nasıl temin edebilirim?

Dev gıda fuarının biletleri henüz satışa çıkarılmamıştır, bilet bilgileri güncellendiğinde bilgi verilecektir.

Alimentaria Barcelona Milli Katılım mıdır?

Gıdaya dair her ayrıntının sunulacağı fuar Milli katılım listesinde yer almamaktadır.

Alimentaria Barcelona stant kiralamak için ne yapmalıyım?

Stant kiralamak ve ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız. 

Bize Yazın

  Ad Soyad Firma Adı
  Telefon
  E-posta
  Mesajınız

işaretlenmiş alanların girilmesi zorunludur.

Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor