ISM Köln Ve ProSweets Fuarları

 

ISM Köln, Uluslararası Şekerleme ve Atıştırmalık Fuarı olarak bilinir. ISM Köln fuarı, 02-05 Şubat 2025 tarihlerinde Köln Messe fuar alanında düzenlenecektir. Her yıl Almanya'nın Köln şehrinde gerçekleşen bu fuar, dünya genelinden birçok şekerleme, çikolata, bisküvi, atıştırmalık firmasını bir araya getirir. Sektördeki yenilikleri, son trendleri ve pazarlama stratejilerini sergileyerek katılımcılara geniş bir ürün yelpazesi sunar.

50 yıl aşkın bir geçmişe sahip olan ISM fuarı, Köln Messe’de düzenlenmeye başlanan ilk fuarlardan birisidir. Son 20 yıldır da Türkiye’den önemli bir katılım olmaktadır. ISM Köln, 2006’dan beri ProSweets fuarıyla birlikte düzenlenmektedir. Prosweets fuarı, şekerleme ve atıştırmalık tedarik sistemleri fuarıdır. Bu anlamda iki fuar da sektörün her yönünü ele alabilmektedir.

Almanya ve Türkiye arasındaki ticaret ilişkileri her zaman iyi bir seviyede olmuş ve bu durum tatlı-şekerleme alanına da olumlu yansımıştır. Bu nedenle ISM ve Prosweets fuarlarında yer almak sektördeki her Türk firma için büyük fırsatlara kapı aralayabilir.

 

Peki ya bu fuarlarda neler mi olacak, gelin sırayla anlatalım…

 

ISM ve ProSweets Köln fuarları 28-31 Ocak 2024 tarihlerinde Köln Messe fuar alanında düzenlenecek.

 

ISM Köln Fuarıyla Sektöre Dair En Tatlı Yenilikler

ISM, Avrupa’nın ve dünyanın en önemli şekerleme ticaret fuarı olarak kakao, çikolata, çikolata ürünleri, bisküvi, atıştırmalık gıdalar, şekerleme, dondurma gibi geniş bir ürün yelpazesine odaklanır. Tüketicinin değişen ihtiyaçları ve yeni beslenme trendleri, fuarı sürekli olarak güncel ve yenilikçi tutar. ISM, dolgulu çikolatalar, vegan çikolatalar, trüfler, Paskalya ve Noel atıştırmalıkları gibi yeni tema alanlarıyla ürün dünyasını zenginleştirir. Çerezler, müsliler, dondurmalar, enerji barları, bisküviler, karameller, kaplamalı şekerler, bonbonlar, reçeller, ezmeler ve hatta sebze, et, balık içeren atıştırmalıklar içeren kapsamlı ve yenilikçi bir platformdur.

ISM Köln fuarının teması “Etkinleştir, Heyecanlandır, Teşvik Et” olarak belirlendi. Peki nedir bu temanın anlamı?

Etkinleştir: Şekerleme endüstrisinin coşkusunu ve zanaatına olan bağlılığı için bu ifade tercih edilmiştir. Bu, sektördeki profesyonellerin bir araya gelip birbirlerini etkilemesini, iş birliği ve bilgi alışverişi yapmalarını teşvik edecek bir ifadedir. Yani, fuarın katılımcılar arasında etkileşimi ve enerjiyi artırmayı amaçladığını göstermektedir.

Heyecanlandır: Yaratıcı ürünler ve inovatif etkinlik konseptleri aracılığıyla şekerleme çeşitliliğine yönelik coşkuyu artırmayı hedefleyen bir ifadedir. Yeni ürünlerin sergilenmesi ve sektöre ilham verilmesi için çeşitli platformları içerir.

Teşvik Et: Profesyoneller arasında bilgi yayılımını ve yoğun alışverişi temsil eder. Bu, fuarın sektör uzmanlığını derinleştirmeyi ve dünyanın dört bir yanından uzmanları bir araya getirmeyi amaçlar. Tartışmalar, çalıştaylar ve seminerler aracılığıyla bilgi paylaşımını teşvik eder ve sektörde öncü çözümler üzerinde iş birliği yapmayı amaçlar.

 

ISM Köln Fuarı’ndaki Etkinlikler:

ISM Award (ISM Ödülleri): ISM'nin en önemli etkinliklerinden biri de ISM Ödülü'nün takdim edilmesidir. Ödül, şekerleme ve atıştırmalık endüstrisinin daha da gelişmesine yönelik olağanüstü katkıları onurlandırmaktadır. 28 Ocak 2024 Pazar günü düzenlenecek özel ISM Yemeği'nde 10. kez takdim edilecektir.

Expert Stage (Uzmanlık Sahnesi): ProSweets ile beraber yürütülen bu alanda ödül töreni, yenilikçi çözümler, start-up fikirleri sunulacak.

GISMO Square: Bu alnda dinlenebilir veya organize edilecek birçok eğlenceye katılabilirsiniz. Kendi eskizinizi çizdirebilir, oyunlar oynayabilir, şekerlerden yiyebilir ya da iyi bir amaç için bağışta bulunabilirsiniz.

Halal Market (Helal Ürün Alanı): Helal gıdaya yönelik birçok yeni ürün, fikir ve tatlı atıştırmalık bu alanda olacak.

Consumer Award (Tüketici ürünü): Yeni Ürün Vitrininde yer alan seçkin ürünler arasından tüketicilerin en beğendiği ürünü taçlandırmak üzere düzenlenecektir.

 

ISM Köln Fuarı Özel Alanları:

ISM Finest Creations: Bu alanda küçük ölçekli işletmelerin el yapımı ürünleri sergilenecek. Pastane, kafe, özel şekerleme perakende mağazaları ve şarküteri dükkanları olacak. Bu özel alandaki katılımcılarla ilgili bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

ISM Newcomer Area (Yeni Gelenler): Burada ISM'ye "Yeni Gelenleri", diğer bir deyişle ISM'de yeni olanları keşfedebilirsiniz. beş yıldan eski olmayan şirketleri keşfedeceksiniz. İlgili firmaların bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

New Product Showcase (Yeni Ürün Vitrini): Burada katılımcılar son ISM'den sonra yeni geliştirilen ürünlerini sergilerler. En iyi üç inovasyon ödüllendirilecek ve festival ISM akşam yemeğinde bir ödülle onurlandırılacaktır.

Trend Snacks (Trend Atıştırmalıklar): Sağlıklı ve doyurucu atıştırmalıklar burada oalcak. Meyve veya sebze bazlı atıştırmalıkların yanı sıra et ve balık atıştırmalıkları da buna dahil!

 

Bu özel etkinliklerin dışında ISM Köln birçok uzmana ve onların değerli sunumlarına da ev sahipliği yapacak.

Geçmiş ISM Köln fuarı, katılımcılar ve ziyaretçiler açısından oldukça uluslararası bir etkinlik olarak dikkat çekiyordu. 71 ülkeden 1.274 katılımcının yer aldığı fuar, küresel çapta geniş bir katılıma sahipti. Katılımcıların %88'inin yurt dışından gelmesi, fuarın uluslararası şekerleme ve atıştırmalık endüstrisinin liderlerini bir araya getiren bir platform olduğunu göstermektedir. Aynı zamanda, fuara 135 ülkeden toplamda 25 bin ziyaretçinin katılım göstermesi, sektördeki geniş ilgiyi ve fuarın önemini vurguluyor.

 ISM ve ProSweets

 

ProSweets Köln Fuarı Neler Sunacak?

ProSweets Köln fuarı; tatlı ve atıştırmalık ürünlerinin hammaddelerini, üretim sürecini, ambalaj işlemlerini ve sürdürülebilir paketleme yöntemlerini sunacak.

Fuar 4 ana ürün grubuna ayrılmıştır. Bunlar,

Üretim ve Paketleme Teknolojisi: Dolum ve mühürleme makineler, sarma makineleri, yükleme ünitelerinin oluşturulması sökülmesi ve sabitlenmesi için makineler dahil pek çok ambalaj makinesi olacak. Ayrıca üretime makineleri olarak da doldurma, kesme, porsiyonlama, pişirme, kızartma ve fırınlama gibi sayısız makine çeşidi bu alanda sergilenecek. Daha fazla makine grubuna buradan ulaşabilirsiniz.

Ambalajlar: Bir ürünün satın almada en büyük motivasyon kaynaklarından birini oluşturan ambalajlar için bu alanda sayısız tasarım ve yenilik sergilenecek.

Hammaddeler ve Malzemeler: Tatlı ve atıştırmalık ürünlerin üretiminde kullanılan hammaddeler, enzimle ve katkı maddeleri için bu alanı ziyaret edebilirsiniz. Tatlandırıcılar, baharatlar, proteinler, süt ürünleri, meyveler, jeller, kıvam arttırıcılar ve çok daha fazlası burada olacak.

İşletme Ekipmanları ve Yardımcı Cihazlar: Gıda üretim, depolama ve nakliye ile ilgili ekipmanlar ve cihazlar bu alanda olacak

 

DixiFuar ile Lezzetli İş Fırsatları: ISM Köln ve ProSweets Köln Fuar Turları

ISM Köln ve ProSweets Köln fuarları, Almanya ve Türkiye arasındaki ticaret ilişkilerini güçlendirmenin yanı sıra, tatlı ve atıştırmalık sektöründeki Türk firmalarına büyük fırsatlar sunan önemli etkinliklerdir. DixiFuar’ın fuar turlarıyla bu organizasyonlara katılarak sektördeki yenilikleri yakından takip edebilir, yeni iş bağlantıları kurabilir ve sektördeki liderlerle bir araya gelme şansını elde edebilirsiniz.

 

 

Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor