Interpack Dusseldorf Turları

Bu kategoride fuar turu bulunamamıştır.
Güncel tur programları hakkında detaylı bilgi almak için 0216 504 16 80 telefon numarasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Interpack Dusseldorf Turları

 

Interpack Dusseldorf Fuarı Uluslararası Ambalaj ve Paketleme Fuarı’dır. 1958 yılından beri yapılan bu ticari etkinlik, üç yılda bir düzenlenmektedir. Paketleme teknolojisi, kalite güvencesi ve tüketicinin korunması gibi konularda ürün ve çözümlerin takibinde olan bu fuar, oldukça etkileşimli bir ortam yaratmaktadır. Interpack Dusseldorf Fuarı, ambalaj sektöründe dünyanın en büyük etkinliği olarak bilinmektedir. Ambalaj sektörü ve bağlantılı olduğu diğer sektörleri bir araya getiren bu fuar, 7-13 Mayıs 2026 tarihleri arasında tekrar yapılacaktır.

Ambalaj makineleri ve malzemeleri endüstrisinin üretim, dağıtım, geliştirme ve sürdürülebilir teknolojileri konferans ve sunumlarla ziyaretçilere aktarılmaktadır. Ödül törenlerinin, yarışma ve yıllık toplantıların yapıldığı Interpack Fuarı, küresel bilinirliği artırmak için mükemmel bir platformdur.

 

Ambalaj Sektörü 

Ambalaj sektörü ülkede ve dünyada günden güne güç kazanan ve gelişmekte olan bir sektördür. Bu sektör üretilen herhangi bir ürünün tüketiciye ulaşma aşamasında önemli bir yere sahiptir. Gıda, içecek, ilaç, kozmetik gibi birçok ürünün paketlenmesini içermektedir. Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu'da bulunan tüketicilere yönelik, çeşitli ambalaj ürünlerinin üretildiği ve ihracatının yapıldığı bir ülkedir. Son yıllarda ambalaj teknolojilerinde ileri düzey olan materyallerin kullanılması ve sürdürülebilir ambalaj çözüm arayışları, bu sektörün büyümesine ve gelişmesine katkı sağlamıştır. Ayrıca artan e-ticaret ile birlikte kullanıcı dostu ve güvenli ambalaj çözümlerine olan talepte büyük bir artış yaşanmıştır. Böylece ambalaj ve paketleme sektörü ülke ekonomilerinin önemli bir kısmını oluşturmaktadır.

 

Düsseldorf Hakkında Bilgi

Düsseldorf fuar ve moda merkezi olarak bilinen bir şehirdir. Şehir Düsseldorf adını Düssel Deresi’nden almıştır. Kuzeyinde Ruhr Bölgesi, güneyinde ise Köln bulunmaktadır. Ren Nehri kıyısına konumlanan şehirde kent ulaşımı, Ren’in iki yakasını birbirine bağlayan altı köprü ile sağlanmaktadır. Bu ulaşım, şehirle bütünleşmiş ve şehre özgünlük katmıştır. Düsseldorf, bir kongre, fuar kenti olarak tanınmaktadır. Şehirde düzenlenen ticari fuarlar, dünyanın her yerinden ziyaretçi çekmektedir. Geniş bir alana yayılan şehirde birçok park, gezinti alanları ve mağazalar olan ünlü caddeleri vardır. Düsseldorf merkezinde yer alan meyhane ve birahaneleriyle ünlü Altstadt Semti, dünyanın en uzun barı olarak anılmaktadır.

 

Messe Düsseldorf Fuar Alanı

Messe Düsseldorf 1947 yılında yerel bir fuar alanı olarak kurulmuştur ve kurulduğu günden beri uluslararası pazarı etkileyecek birçok ticari fuar organizasyonuna ev sahipliği yapmıştır. Messe Düsseldorf; organizatörler, katılımcılar ve ziyaretçilerin talepleri göz önüne alınarak düzenlenmiştir. Fuar alanı oldukça iyi bir altyapıya sahiptir. Her türlü fuar için etkinlik organizasyonu düzenlenebilecek bir altyapısı vardır. 4.000 m² ile 25.000 m² arasında değişen salon boyutları, her türlü etkinliğin düzenlenebileceği büyüklüktedir. Düsseldorf Messe yıllık ciro bazında dünyada en güçlü on ticaret fuarı merkezinden biridir. Bu fuar alanı, Düsseldorf şehrinin fuar kenti olarak anılmasında oldukça etkin bir rol oynamaktadır. 

 

Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor