IFA Berlin 2023’te Neler Oldu?

 

Dünyanın önde gelen tüketici elektroniği ve ev aletleri fuarı IFA Berlin, bu yıl 02-04 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Hem ticari hem de halka açık şekilde gerçekleştirildiği için bireysel ilgiyi de üzerine toplayan fuar, her yıl tüketici elektroniği sektör firmaları ve ilgilileri tarafından büyük bir ilgiyle karşılanmaktadır. 

Küresel teknoloji güçleri, sektör öncüleri, küresel ikonlar ve uluslararası medya IFA Berlin Fuarı’nda bir araya gelmektedir. Düzenlendiği her yıl sektör girişimcileri, yatırımcılar, perakendeciler ve daha fazlası; bilgi paylaşımı ve iş ilişkileri için IFA’da buluşmaktadır.  Geleceğin teknolojik adımları için ilham olan IFA Berlin, sürdürülebilir ve yaratıcı bir gelecek yaratılması adına sektör için yapması gerekeni en iyi şekilde üstlenmektedir.

 

IFA Berlin 2023’te Öne Çıkan Yenilikler

Robotların Evi

IFA Berlin 2023 Fuarı’nda “House of Robots” diye bir bölüm yer aldı. Bu bölümde Pepper ve Nao’nun yaratıcısı yeni ürünlerini tüm ilgililere sundu. Sergilenen bir diğer ürün ise Desi by SingularityNET oldu. IFA Berlin Fuarı’nın 2023 yılında robotlar konusunda sergilediği performans ve gördüğü ilginin 2024 yılında artması bekleniyor. 2024 yılında yapılacak olan IFA’nın yüzüncü yılında robotların sergisi teknolojinin sınırlarını oldukça zorlayacak gibi gözüküyor. Yenilikleri ile insan dünyasını büyük oranda etkileyen ve değiştiren robotlar, yarattığı bu etki ile birlikte dünyayı farklı bir yere götüreceğe benziyor.

Oyun Arenası

Son zamanlarda tüm dünyayı saran eylemlerden biri olan oyun, IFA Berlin 2023’te tüm yenilikleri ile ilgilileri için “The Gaming Arena” ismi ile fuar sahnesine çıktı. IFA Fuarı bu eylemi değiştirme ve geliştirme konusunda oldukça kararlı adımlar atıyor. Fuarda oyun için ayrılan bölümde, sektör için yapılan yeniliklerin neredeyse tamamı yer almaktadır. IFA Berlin 2024 yılı için bu alanı yeniden tanımlayacak keskin adımlar atmayı hedeflemektedir.

Sürdürülebilirlik Köyü

IFA Berlin 2023 yılı Fuarı’nda Sürdürülebilirlik Köyü'nün ilk edisyonu yapıldı. “Sustainability Village” özel bir katılımcı alanının olduğu, interaktif özellikler ve en büyük sorunların ele alındığı bilgilendirici bir içerik programı olarak gerçekleştirildi. Teknoloji alanında sürdürülebilir bir yaklaşımın benimsenmesiyle ilgili birbirinden yaratıcı fikirler sunuldu. Alanında önemli şirketler arasında olan Treedom şirketi, IFA Fidanlığını büyütmek üzere fuarda ağırlandı. E-atık mücadelesi için Onarım ve Tamir Atölyesi ve Akıllı Yaşam gibi faaliyetler gerçekleştirildi. IFA Berlin 2024 yılı için sektörde sürdürülebilir tüketici bilinç hakimiyetinin güçlenmesi beklenmektedir.

 

Dünyanın önde gelen tüketici elektroniği ve ev aletleri fuarı IFA Berlin, bu yıl 02-04 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

 

IFA Berlin 2023 ziyaretçileri:

 

Katılımcı

 

Medya

 

Ticari Ziyaretçilerin Amaçları:

 

Dünyanın önde gelen tüketici elektroniği ve ev aletleri fuarı IFA Berlin, bu yıl 02-04 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

 

IFA Berlin 100. Yılında 2024 Hedeflerinize İtici Güç Olacak

IFA Berlin Fuarı perakendeciler, distribütörler, tüketiciler ve iş ortaklarından oluşan üst düzey bir kitleyi kendine çeken gerçek anlamda küresel olan ticari bir etkinliktir. Geçtiğimiz günlerde 02-04 Eylül 2023 tarihleri arasında düzenlenen IFA, 2023 yılını en iyi şekilde bitirdi. Ticari ziyaretçi ve katılımcılar, fuardan beklentilerini büyük oranda karşıladıklarını belirtti. Aynı ticari ziyaretçi ve katılımcılar 2024 yılında düzenlenecek olan bir sonraki IFA Berlin Fuarı’nı kendi hedefleri için sağlam bir itici güç olarak görmektedir.

 

IFA Berlin Fuarı, tüketici elektroniği sektöründe şirketlere potansiyel müşteri yaratma, düşünce liderliği, marka bilinirliği, küresel perakendeciler ve distribütörlerden oluşan geniş bir kitleye ulaştırmak için farkındalık ve ağ oluşturmaktadır. 2 binden fazla çözüm sağlayıcılar IFA Berlin 2024’ü potansiyel müşteriler yaratma ve mevcut ilişkilerini koruma amacıyla ziyaret edecektir. Aynı zamanda katılımcılar piyasaya sürdükleri yeni ürünlerini IFA Berlin’de sergileyecektir.

 

En son 2023 yılında yapılan IFA Berlin’in elde ettiği verilere göre; IFA Avrupa’nın en büyük işletmeler arası kaynak bulma platformu konumundadır. IFA Berlin’in küresel çapta yarattığı pazar, fuarı tüketici elektroniği sektöründe etkili ve eşsiz bir iş platformu yapmaktadır. Fuarın sahip olduğu orijinal tasarımcı ve ekipman üreticileri, nitelikli bir ticari ziyaretçi ve katılımcı profili yaratmaktadır. Sektörde başarı elde etmek ve sahip olduğu başarıyı korumak için firmalar bu fuara mutlaka katılım sağlamalıdır.

 

IFA Berlin hem ticari hem de halka açık şekilde gerçekleştirildiği için ilgililerin bireysel olarak da çok fazla katılım gösterdiği bir fuardır. Bireysel ilgilinin bu kadar çok olduğu bir fuar olması, IFA’yı kendi alanı dışında da konuşulan ve müşteri potansiyelinin fazla olduğu bir iş platformu haline getirmektedir. Tüketici elektroniği alanındaki üreticiler ve dünyanın dört bir yanından birçok seçkin firma, henüz keşfedilmemiş marka ve benzersiz tasarımlarını yoğun talep gören IFA Berlin 2024 Fuarı’nda sergilemek için hazırlanmaktadır. 2024’te 100. yılını kutlayacak olan IFA Berlin, katettiği teknolojik ilerlememe ve inovasyon ile birlikte 2024 yılında tüketici elektroniği sektöründe büyük ses getireceğe benziyor.

 

Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor