Gifa Düseldorf Turları

Bu kategoride fuar turu bulunamamıştır.
Güncel tur programları hakkında detaylı bilgi almak için 0216 504 16 80 telefon numarasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

GIFA Düsseldorf Turları

 

GIFA Düsseldorf ticaret fuarı 21-25 Haziran 2027 yılında yapılacaktır. Ay ve gün olarak henüz açıklanmayan etkinlik, dört yılda bir Almanya’nın Düsseldorf ilçesinde düzenlenmektedir. Kendi sektöründe beklenilen Uluslararası Döküm Ticaret ve İhtisas Fuarı’dır. Ticaret fuarına çok sayıda seminer, uluslararası kongre, sempozyum ve ders dizisinden oluşan çeşitli bir destek programı eşlik etmektedir. Bu destek programında genel olarak; sürdürülebilirlik, dijitalleşme, döngüsel ekonomi ve yenilikçi teknolojiler gibi konulara değinilmektedir.

Messe Düsseldorf’ta yapılacak olan etkinlik iş profesyonellerini bir araya toplayarak birbirleri ile iş bağlantıları kurmalarına zemin hazırlamaktadır. Sektör yeniliklerinden haberdar olmak ve sektörün gelecekte neye dönüşeceğine dair fikir sahibi olmak için bu tür etkinliklere katılım sağlamak önemlidir.

 

Döküm Sektörü

Döküm sektörü, ham metaller ya da diğer malzemelerin eritildikten sonra kalıplara dökülmesi işlemi ile parça üretimi yapan bir endüstri dalıdır. Plastik, seramik ve cam gibi malzemelerin de dökümü yapılabilir ama en yaygın kullanılanı metal dökümdür.

Çeşitli alanlarda kullanılan küçük ve büyük parçaların üretimini yapmaktadır. Bu sektörde otomotiv, inşaat, savunma, enerji, elektrik-elektronik ve beyaz eşya gibi birçok sektöre hizmet veren yüzlerce farklı firma bulunmaktadır. Döküm sektörünün özellikle imalata etkisi oldukça büyüktür. Çünkü birçok endüstriyel ürünün üretiminde kullanılan parçalar döküm yoluyla elde edilmektedir. Ülke ekonomilerinin önemli bir kısmını oluşturan döküm sektörü, uluslararası pazar alanında da oldukça önemli bir alanı kaplamaktadır.

 

Düsseldorf Hakkında Bilgi

Dünyaca ünlü sanayi fuarları ile öne çıkan Düsseldorf şehri, Ren Nehri kıyısına kurulmuş iyi bir yerleşim yeridir. Her yıl dünyanın her yerinden binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Gezi seyahatlerinin yanı sıra sahip olduğu etkili iş platformlarıyla iş seyahatleri için de sıklıkla tercih edilmektedir.

Düsseldorf arabaya ihtiyaç duymadan dolaşabileceğiniz en rahat şehirlerden biridir. Bisiklet şehir içi ulaşımlar için insanların sıklıkla tercih ettiği bir ulaşım aracıdır. Şehirde birçok özel bisiklet şeridi ve yolu vardır. Buna göre Düsseldorf bisiklet dostu bir şehir olarak anılmaktadır. Toplu ulaşım araçları da şehir içindeki ulaşımı oldukça kolay bir hale getirmektedir. Trenler şehir merkezini çevre bölgelere bağlayan S-Bahn denen geniş bir banliyö tren ağına sahiptir. Ana tren istasyonu "Düsseldorf Hauptbahnhof" olarak adlandırılmaktadır. Ayrıca şehirdeki tramvaylar Düsseldorf'un çeşitli bölgelerini kapsayan ve şehir içinde seyahat etmek için uygun bir yol olan iyi gelişmiş bir ulaşım ağıyla tasarlanmıştır. Otobüs, U-Bahn ve taksi gibi diğer seçenekler de mevcuttur.

 

Messe Düsseldorf Fuar Alanı

Messe Düsseldorf, Almanya’nın Düsseldorf şehrinde bulunan en önemli fuar merkezidir. Uluslararası kongreler, sergiler, konferanslar, fuarlar ve bunun gibi diğer etkinlikler için sıkça tercih edilmektedir. Messe Düsseldorf bu etkinliklere sadece ev sahipliği yapmaz, profesyonel ekibiyle bu etkinliklerin organizatörlüğünü de üstelenmektedir.

262.000 m² kapalı ve 43.000 m² açık olmak üzere toplamda 305.000 m² fuar alanı bulunmaktadır. 18 ayrı sergi salonu vardır. Messe Düsseldorf’un küçük, orta ve büyük ölçekli her etkinliğe cevap verebilecek bir etkinlik altyapısı bulunmaktadır. Etkinlikleri düzenlerken onlara uygun olan altyapı üzerine çalışmakta ve her zaman için güncel teknolojiden yararlanmaktadır.

Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor