Duyurular

 

  • 30 Ekim 2020

Almanya Karantina Uygulaması

 

Alman Konsolosluğu tarafından yapılan bilgilendirmede , 8 Kasım tarihinden itibaren geçerli olması beklenen uygulamada Türkiye'den ülkeye giriş yapan kişilerin 10 gün otel/ev izolasyonu zorunluluğu bulunmaktadır denildi.

 

  • 30 Ekim 2020

Tube & Wire Dusseldorf Fuarı iptal edildi.

 

Pandemi nedeni ile iptal edilen fuarların arasına Tube & Wire Fuarı'da dahil oldu. Organizatör firma tarafından yapılan açıklamada fuar için gerekli sağlık koşullarının sağlanması için yapılan çalışmalara rağmen katılımcı firmaların ve fuar paydaşları ile yapılan toplantı neticesinde organizasyonun 2022 yılında gerçekleştirilmesine karar verilmiştir

 

  • 22 Eylül 2020

Heimtextil Frankfurt Fuarı tarih güncellemesi 

 

Her yıl düzenli olarak yapılan Heimtextil Frankfurt fuarı 2021 yılında 12 - 15 Ocak tarihleri için planlanmıştı. Ancak pandemi süresince oluşan global ulaşım sorunundan dolayı, Frankfurt Messe'deki tüm güvenli fuar hazırlıkları tamamlanmış olmasına rağmen Techtex fuarı ile birleştirilip 4 - 7 Mayıs 2021 tarihinde düzenlenecektir. 

 

  • 21 Eylül 2020

Medica Dusseldorf Fuarı Güncelleme

 

Medica Dusseldorf 2020 Fuarı ve COMPAMED Dusseldorf 2020 Fuarları Dusseldorf Messe'nin tüm hijyen gerekliliklerini yerine getirmesine rağmen , pandemi nedeni ile tüm dünyadaki ulaşım ağında yaşanan sıkıntılardan dolayı , katılımcı ve ziyaretçilerin fuara ulaşım zorluğu yaşama ihtimali göz önüne alınarak virtual show olarak yapılmasına karar verilmiştir. Fuar sanal fuar olarak düzenlenecektir.

 

  • 15 Eylül 2020

İtalya ve Almanya Vize Durumu

 

İtalya konsolosluğu aracı kurumu IDATA İtalya Konsolosluğu'nun 14 Eylül tarihinde İtalya'da düzenlenen fuarlara katılımcı olarak (Stand açarak) giden kişilerin vize başvurularını kabul edeceğini duyurdu. Ziyaretçileri kapsamayan bu uygulama neticesinde İtalya fuarlarına katılımcı gidecek şirketlerin vize başvuruları başladı. 

Almanya Konsolosluğu Almanya'da gerçekleşecek fuarlara katılımcı veya ziyaretçi olarak gidecek kişilerin durumlarını belgeleyen (Fuar stand sözleşmesi, ödeme dekontu, fuar katılım belgesi, ziyaretçi bileti vs..) evraklarla birlikte konsolosluğa mail atılarak randevu talebi oluşturması uygulamasına geçti. Başvuru sahibinin atacağı maile randevu bilgileri mail ile konsolosluk tarafından gönderiliyor

 

  • 13 Eylül 2020

Hollanda Vize Güncellemesi

 

Hollanda konsolosluğu ticari yaşamı, küçük ve orta ölçekli şirketleri ve sportif faaliyetleri olumsuz etkilemesi nedeni ile Coronavirüs kapsamında uygulanan seyahat yasaklarını esnetme talebinde bulundu. Hollanda Bakanlar Kurulu tarafından onaylanan bu talebin neticesinde 21 Eylül itibari ile iş insanlarının ticari vize başvurunda bulunmasının ve ülkeye giriş yapabilmesinin yolu açıldı.

 

  • 09 Eylül 2020

Dubai Uçuşları ve Seyahat Kısıtlamaları

 

01 Ekim'de Dubai uçuşlarının açılması planlanıyor. Dubai vize prosedürü eskisi gibi devam edecek. Tabi bu süreçte her yerde bazı gecikmelerin olduğunu ön görerek başvuruların seyahatten en geç 10 gün önce yapılması tavsiye ediliyor. Vize yine 3 iş gününde sonuçlanıyor olsa da ani değişikliklerden etkilenmemek için vizeye erken başvurmak avantaj kabul ediliyor. Seyahat Süresince vize çıktısı, pasaport, doldurulmuş Dubai Health Declaration Form ve Dubai Arrivals Quarantine Procedure Declaration Form belgelerinin yolcuların yanında olması gerekiyor. Daha önce zorunlu olmayan Seyahat Sağlık Sigortası artık zorunlu hale gelmiş durumda. Dubai'ye varışınızdan 48 saat önce PCR testi yaptırılması gerekiyor. 

 

  • 08 Eylül 2020

Gulfood Manufacturing Dubai ve Yummex Middle East Fuarları Ertelendi

 

Bu sene 03 - 05 Kasım 2020 tarihlerinde yapılması planlanan Gulfood Manufacturing Dubai ve Yummex Middle East fuarları 2020 yılındaki bir çok fuar gibi ertelendi. Her sene düzenlenen fuar 2020 yılını tıpkı diğer fuarlar gibi iptal etmek zorunda kaldı. Gıda Paketleme ve Ekipmanları konusunda Ortadoğu'nun en önemli fuarlarından olan Gulfood Manufacturing ve Şekerleme ve Gıda fuarı Yummex Middle East birlikte düzenleniyor. Her 2 fuar yeni tarihini 07 - 09 Kasım 2021 olarak güncelledi.