Automechanika Fuarı Hangi Ülkelerde Düzenleniyor?

 

Otomotiv ve yan sanayi sektörü profesyonelleri, her yıl önemli bir platformda buluşmaktadır: Automechanika Fuarı.

Dünyanın birçok ülkesinde düzenlenen Automechanika fuarı; sektördeki yenilikleri, teknolojik gelişmeleri ve iş birliklerini bir araya getirerek otomotiv ve yan sanayi alanında önemli bir rol oynamaktadır. Messe Frankfurt tarafından organize edilen Automechanika fuarının düzenlendiği ülkeler ve şehirler şu şekildedir:

 

Bu ana fuarların yanında Automechanika, dünya genelinde toplam 29 etkinlik yürütmektedir. Bu etkinlikler; motosiklet, bisiklet, havacılık, otomotiv parçaları, tedarik, lojistik ve madencilik gibi alanlara eğilmektedir.

 

Automechanika fuarı, Messe Frankfurt tarafından dünyanın birçok farklı ülkesinde düzenlenen otomotiv ve yan sanayi sektörü fuarıdır.

Otomotiv ve Yan Sanayi Sektörünün Gözdesi: Automechanika Fuarları

Automechanika fuarı; otomotiv endüstrisinin en son gelişmeleri aktarmaktadır. Bu fuar, sektördeki teknolojik yeniliklerin ve ticaretin odak noktası haline gelen bir etkinliktir. Automechanika, katılımcı firmalar ve ziyaretçiler arasında sağladığı iş birlikleri ve ticaret fırsatlarıyla ekonomik kalkınmaya da önemli katkılarda bulunmaktadır. Aynı zamanda fuarların düzenlendiği şehir ve ülkeler de fuar süresince artan turizmle ekonomik canlanma yaşamaktadır.

Her geçen yıl artan katılımcı ve ziyaretçi sayıları, Automechanika fuarlarının sektöre olan etkisinin bir göstergesidir. Sadece otomotive değil başka sektörlere de pek çok etkisi vardır. Örneğin otomotivde kullanılan hafif alaşımların üretimi, alüminyum sektöründe yeni iş fırsatları yaratmaktadır. Ya da yapay zekâ teknolojilerinin otomotive entegre olması, yazılım sektörünü geliştirmektedir. Araçların içinde kullanılan koltukların malzemesi için tekstil, taşıma sistemleri için lojistik, yakıt için enerji sektörü, farklı ekipmanlar için elektrik ve elektronik sektörü Automeckanika fuarları ile yakında ilgilidir.

 

Şimdi gelin Automechanika fuarlarının dünya üzerindeki farklı ayaklarına bakalım…

 Automechanika fuarı Dubai, Frankfurt, İstanbul ve daha pek çok şehirde düzenlenen otomotiv ve yan sanayi fuarıdır.

1) Automechanika Frankfurt: Almanya'nın Frankfurt şehrinde düzenlenen bu fuar, dünyanın en büyük otomotiv fuarlarından biridir. İlk kurulduğu 1971 senesinden beri iki yılda bir düzenlenmektedir. Geçtiğimiz 2022 Automechanika Frankfurt fuarı; 178 ülkeden 78.000 ziyaretçi ve 70 ülkeden 2.804 katılımcıyı ağırlamıştır. Fuara Türkiye’den de 302 firma katılmıştır.

2) Automechanika Dubai: Dubai’deki bu fuar, Orta Doğu’nun otomotiv sektöründeki önemli oyuncularını bir araya getirerek bölgesel iş birliklerini güçlendiriyor. En son gerçekleşen fuarda 60’tan fazla ülkeden gelen 1.900’den fazla katılımcı vardı. 14 ayrı sergi salonunda devasa bir etkinlik geçekleştirildi. Otomotiv Dünyasındaki Kadınlar, Yılın Ürünü, Sürdürülebilirlik Ödülü, Mükemmel Hizmet Ödülü, Değişim Ödülü gibi kategoriler ile “Automechanika Ödül Töreni” düzenlendi.

3) Automechanika İstanbul: Ülkemizde düzenlenen Automechanika İstanbul, strateji konumunun avantajıyla Avrupa, Orta Doğu ve Asya’dan pek çok katılımcıyı ve ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

4) Automechanika Shanghai: Sektörün Çin’deki en önemli etkinliklerinden biri olan Automechanika Shanghai, her yıl binlerce katılımcıyı ağırlamaktadır. Geçtiğimiz 2023 fuarı, 220 bin metrekarelik büyük bir alanda gerçekleşmiş ve 3.302 katılımcıyla sektör için büyük bir etkinliğe imza atmıştır.

5) Automechanika Birmingham: Birleşik Krallık’ın Birmingham şehrinde düzenlenen fuar, Avrupa’dan ve dünyadan pek çok sektör ilgilisini ağırlar.

6) Automechanika Riyadh: Suudi Arabistan'ın başkenti Riyadh'ta düzenlenen bu etkinlik, Orta Doğu'nun otomotiv pazarındaki güncel gelişmelerini sergilemektedir.

7) Automechanika Kuala Lumpur: Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da düzenlenen bu fuar, Asya-Pasifik bölgesindeki otomotiv sektörünü temsil etmektedir.

8) INA PAACE Automechanika Mexico City: Meksika'nın başkenti Mexico City'de düzenlenen bu fuar, otomotiv ve yan sanayi için Amerika kıtasının önemli bir ayağıdır.

9) Automechanika Buenos Aires: Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te düzenlenen bu fuar, Güney Amerika'nın otomotiv dünyasını bir araya getirmektedir.

10) Automechanika Ho Chi Minh City: Vietnam'ın en büyük şehirlerinden birinde düzenlenen bu fuar, Güneydoğu Asya'nın otomotiv sektörüne odaklanmaktadır.

11) Automechanika Johannesburg: Güney Afrika'nın ticaret başkenti Johannesburg'da düzenlenen fuar, kıtadaki otomotiv endüstrisinin önemli bir buluşma noktasıdır.

12) Automechanika Astana: Kazakistan'ın başkenti Astana'da düzenlenen fuar, Orta Asya’da düzenlenen en önemli otomotiv fuarıdır.

13) ACAM Automechanika New Delhi: Sektör için önemli bir ayak olan Hindistan’ın başkenti New Delhi’de düzenlenmektedir.

 

Her bir fuar, kendi coğrafyasındaki öne çıkan konuları ele alarak katılımcılara sektördeki en güncel bilgileri ve fırsatları sunmaktadır. Otomotiv profesyonelleri için kaçırılmayacak bir fırsat olan Automechanika fuarları, sektördeki geleceği şekillendiren bir rol oynamaya devam ediyor.

 

Automechanika Fuarlarında DixiFuar ile Keşfe Hazır Olun!

Her yıl otomotiv dünyasının kalbi olan Automechanika fuarları; sektördeki yenilikleri, teknolojik gelişmeleri ve iş birliklerini bir araya getirerek önemli bir buluşma noktası haline gelmektedir. DixiFuar ile Automechanika Dubai, Automechanika Shanghai, Automechanika Frankfurt fuarlarında yer alabilirsiniz. Avantajlı fuar turları ve esnek planlamalar ile eksiksiz bir fuar deneyimi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor