WorldFood İstanbul Turları

Bu kategoride fuar turu bulunamamıştır.
Güncel tur programları hakkında detaylı bilgi almak için 0216 504 16 80 telefon numarasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

WorldFood İstanbul Turları

 

En önemli gıda fuarlarından biri olan WorldFood İstanbul, 3-6 Eylül 2024 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacaktır. Her yıl düzenlenen bu fuar sektörün profesyonel isimlerini ve girişimcilerini bir araya getirmektedir. Fuar İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecektir.

WorldFood Fuarı, 1.000'den fazla markanın katılımı ile çeşitli yeni ürünleri gıda dünyasıyla tanıştırmaya hazırlanmaktadır. Sektör ürünleri bir araya getirilerek, ziyaretçi ve katılımcılara zengin bir lezzet şöleni ve görsellik sunulmaktadır. Uluslararası Gıda Ürünleri Teknolojileri Fuarı WorldFood İstanbul, gıda ürünleri satın almakla ilgilenen çok sayıda perakende zinciri ve toptancı işletme temsilcisiyle doğrudan temas kurarak satışları artırmak, ürünleri tanıtmak ve yeni müşteriler çekmek için etkili bir araçtır.

 

Gıda ve İçecek Sektörü

Gıda ve içecek sektörüyiyecek ve içeceklerin üretimi, işlenmesi ve pazarlanması faaliyetlerini kapsamaktadır. Dünyanın en etkili ve en büyük endüstrilerinden biridir. Ürün yelpazesi çok çeşitli olan bu sektörün pazarındaki talep hiçbir zaman azalmamaktadır. Bu da sektörün yatırımcı ve girişimciler tarafından her zaman ilgi görmesini sağlamaktadır.

Oteller, restoranlar, kafeler vb. diğer işletmeler ile iç içe olan bir sektördür. İşletmeler gıda ve içecek hizmeti verirken sürdürülebilirlik, gıda güvenliği ve kalite gibi kriterlere dikkat etmektedir. Küresel nüfusun beslenme ihtiyaçlarının karşılanmasında büyük bir rol oynamakta ve tüm dünyada küresel ve yerel ekonomilere önemli katkılar sağlamaktadır.

 

İstanbul Hakkında Bilgi

Türkiye’nin kültür başkenti olan İstanbul, ülkenin en fazla göç alan ve en kalabalık olan şehridir. Kurulduğu günden bu yana 4 defa genişletilmiştir. Kültür başta olmak üzere, sanat ve ekonominin de oldukça canlı olduğu bir yerleşim yeridir. Şehir her daim kültür başkenti olma özelliğini korumaktadır. İstanbul aynı zamanda eski tarihlerden beri ekonomik anlamda besleyici bir yer olmuştur.

İstanbul; Karadeniz ile Marmara Denizi'ni bağlayan ve Asya ile Avrupa'yı ayıran İstanbul Boğazı'na sahip olmasıyla, önemli bir jeopolitik konumdadır. Tarihte birçok farklı imparatorluğa ev sahipliği yapan İstanbul, kıtalararası bir şehirdir. Her yıl binlerce insan iş ve gezi seyahatlerini bu şehre yapmaktadır. 

 

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Fuar Alanı

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, 1979 tarihinde İstanbul’da kurulmuştur. Temel amacı yurt içi ve yurt dışında olan fuarları düzenlemektir. 120.000 m² kapalı alan, 25.000 m² açık alan ile toplamda 145.000 m² fuar alanına sahiptir. Bu fuar alanı her çeşit temaya göre şekil alabilen bir altyapıya sahiptir. Ayrıca TÜYAP, önem verdiği ve geliştirdiği yüksek hizmet anlayışı ile fuarcılık sektörünün her zaman ilgisini çekmektedir. Yurt içinde ve dışında bulunan meslek örgütleri ile iş birliğine önem vermektedir ve her yıl milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.

Türkiye’deki fuarcılık sektörü İstanbul Fuar Merkezi ile birlikte düzenli bir hal almıştır. Kongre merkezi uluslararası standartlara uygun nitelikleri ile fuarcılık sektörünün öncüsü konumundadır.

Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor