Marmomac Verona Turları

Bu kategoride fuar turu bulunamamıştır.
Güncel tur programları hakkında detaylı bilgi almak için 0216 504 16 80 telefon numarasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Marmomac Verona Turları

 

Marmomac Verona Fuarı 24-27 Eylül 2024 tarihlerinde düzenlenecek olan Uluslararası Taş ve Dekorasyon Fuarı’dır. Taş üretim zincirine ait olan en önemli dünya fuarı olarak gösterilen Marmomac, her yıl Eylül ayında ve İtalya’nın Verona şehrinde yapılmaktadır. İtalya'nın ana doğal taş çıkarma ve işleme bölgelerinden birinde doğmuştur ve bugün sektörün ana uluslararası merkezidir.

Sektöre dair yenilik ve eğitim için ayrıcalıklı bir yer olan Marmomac Fuarı, tüm taş sektörü için referans etkinlik olarak gösterilmektedir. Pazar alanının nasıl olması gerektiği ve nasıl olacağı önemli ölçüde bu fuar ortamında belirlenmektedir. Bu yıl düzenlenecek fuar, uluslararası ölçekte en son yenilikleri, projeleri, doğal taş malzemelerin mimarideki ve tasarımdaki ifade potansiyelini tanıtan birçok girişimi vurgulayacaktır.

 

Doğal Taş Sektörü

Doğal taş sektörü, taş ocaklarından çıkarılan doğal kaynakların işlenerek kullanıma sunulduğu bir sektördür. Etki ettiği üretim ve ticaret alanı oldukça geniştir. Doğal taşların üretiminin her aşamasını kapsayan sektör, bununla birlikte üretilen ürünlerin ticaretinde de doğrudan etkilidir. Görsellik, dayanıklılık, kendine has renkler gibi özelliklere sahip olan doğal taşlar çeşitli türlerde bulunabilmektedir. Doğal taşlar yapı malzemeleri, iç ve dış dekorasyon, anıtlar ve diğer farklı birçok alanda kullanılmaktadır. İç mimarların da ilgi alanına giren doğal taş sektörü, aynı zamanda heykelcilik için de kullanılmaktadır. Bu neden sanat alanında da oldukça önemli bir yer kaplamaktadır.

 

Verona Hakkında Bilgi

Verona, İtalya’nın Veneto bölgesinde bulunan yedi şehirden biridir. Şehir kuzey İtalya’nın en büyük ovası üzerine kurulmuştur ve bulunduğu bölgenin en önemli turizm merkezlerindendir. Şehrin bir diğer özelliği ise dünyada en çok bilinen ve anlatılan aşk hikayelerinden biri olan Romeo ve Juliet hikayesine ev sahipliği yapmasıdır. Bu ölümsüz aşkın simgesi haline gelen Juliet Evi, şehirde görülmesi gereken yerlerin başına gelmektedir.

Verona şehri kültürel, mimari ve tarihi eserleri ile öne çıkmaktadır. Ayrıca şehirle bütünleşen bazı uluslararası fuarlar, tiyatrolar ve operalar vardır. Şehrin karakteristik yapısını oluşturan bu tiyatro ve operalar, Klasik Romalılardan kalma Antik Arena’da ve genel olarak yaz aylarında yapılmaktadır. İtalyan rönesansına tanıklık eden Verona şehrinin tamamı merakınızın yanı sıra görselliğiniz de beslenecektir.

 

Verona Exhibition Centre Fuar Alanı

Verona Exhibition Centre, İtalya’nın Verona şehrinde bulunan ve tamamen modern fuar etkinliklerine göre düzenlenmiş olan fuar merkezidir. Ülkede bulunan en önemli sergi mekanlarından biridir ve yıl içinde çeşitli fuar, sergi, konferans gibi etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Kapalı 152.000 m² ve açık 157.000 m² olmak üzere toplamda 309.000 m² alanı bulunan Verona Exhibition Centre, 7 farklı giriş ve 13 salonu vardır. Ayrıca fuar alanında snack barlar ve self-servis noktaları, restoranlar ve bir VIP salonu dahil olmak üzere geniş ve çeşitli restoran ve yemek tesisleri sunulmaktadır.

Verona Fuar Merkezi, yüksek kalite standartlarına sahip modern ve işlevsel tesislerin, iklim kontrollü ve kablolu iç salonların, dış sergi alanlarının, saha içi ve dışı otopark olanaklarının, servislerin, ikram tesislerinin, Basın Merkezi ve Kongre Merkezi'nin organik bir birleşimidir.

Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor