K Düsseldorf Turları

Bu kategoride fuar turu bulunamamıştır.
Güncel tur programları hakkında detaylı bilgi almak için 0216 504 16 80 telefon numarasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

K Düsseldorf 2025 Turları

 

08-15 Ekim 2025 tarihleri arasında planlanan K Düsseldorf Fuarı, Almanya’nın Düsseldorf şehrinde yapılacaktır. 1952 yılından beri düzenlenen ticari etkinlik köklü fuarlardan biridir. Uluslararası Plastik ve Kauçuk Fuarı olan K Düsseldorf, 3 yılda bir yapılmaktadır ve sektörün bütün profesyonelleri bu iş platformunda buluşmaktadır. Plastik ve kauçuk makineleri, hammadde, yardımcı malzeme ve yarı mamul, teknik parça ve takviyeli plastik ürünlerin en önemli tedarikçilerini tek çatı altında toplamaktadır.

K Düsseldorf Fuarı, plastik ve kauçuk sektörü için düzenlenen dünyanın en büyük ticaret fuarıdır. Katılımcılar; yeni iş bağlantıları kurabilir, ürünlerini tanıtabilir ve sektördeki yeniliklerin öncüleri olma fırsatını yakalayabilirler.

 

Plastik ve Kauçuk Sektörü

Plastik ve kauçuk sektörü, ülkelerin ekonomileri için önem verilen sektörlerin başında yer almaktadır. Bu sektör, plastik ve kauçuk malzemelerinin üretimi, işlenmesi ve dağıtımını kapsamaktadır. Birçok farklı sektöre ürün tedarik etmektedir ve bu nedenle birçok sektör için önemlidir. Üretilen ürünler tarım sanayisinden savunma sanayisine kadar, birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Bu sektör çoğunluklu olarak ara mal üretimi yapmaktadır ve üretilen plastik ve kauçuk ürünleri günlük hayatı büyük oranda kolaylaştırmaktadır.

Büyük ekonomik değere sahip olan bu sektör, son zamanlarda sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm gibi konulara odaklanmaktadır. Sektör kendi bünyesinde çevre dostu teknoloji ve faaliyetler geliştirerek değerini büyük oranda artırmaktadır.

 

Düsseldorf Hakkında Bilgi

Moda ve fuar şehri olarak öne çıkan Düsseldorf, Ren Nehri kıyısına kurulmuştur. Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin başkenti olan şehir ismini Düssel Deresi’nden almıştır.

Şehir içerisinde bir yerden bir yere gitmek istediğiniz zaman, 10 dakikanızı vermeniz genel olarak yeterli olmaktadır. Kolay bir şehir olmasının yanı sıra iyi bir ulaşım ağına sahip olması, şehri parlatan özelliklerinden sadece biridir. U-Bahn ve S-Bahn şehrin ulaşımını çok iyi bir şekilde desteklemektedir. Kısa sürede keşfedilecek kadar küçük bir şehir olan Düsseldorf’un yüzölçümünün %57'den fazlasının yeşil alandır. Şehir sahip olduğu eşsiz özellikler ile birlikte dünyanın yaşanabilir şehirleri arasında gösterilmektedir.

 

Messe Düsseldorf Fuar Alanı

Almanya’nın Düsseldorf şehrinde bulunan Messe Düsseldorf, düzenlenen fuarlar için her zaman ilk sıralarda olan bir fuar alanıdır. 262.000 m² kapalı ve 43.000 m² açık olmak üzere toplamda 305.000 m² fuar alanı bulunmaktadır. 18 ayrı sergi salonu vardır. Messe Düsseldorf’un küçük, orta ve büyük ölçekli her etkinliğe cevap verebilecek bir etkinlik altyapısı bulunmaktadır.

Messe Düsseldorf bünyesinde su altı manzarası, açık hava parkı ve son teknoloji oyun alanı bulundurmaktadır. Yılda yaklaşık olarak 30.000 katılımcı ve 1,5 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Piyasayı ve piyasada neler yapılması gerektiğini yakından takip eden ve çok iyi bilen bir fuar merkezidir.

Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor