IBA Munih Turları

Bu kategoride fuar turu bulunamamıştır.
Güncel tur programları hakkında detaylı bilgi almak için 0216 504 16 80 telefon numarasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

IBA Munich Turları

 

Almanya’nın Münih şehrinde yapılması planlanan IBA Munich Fuarı, 18-22 Mayıs 2025 tarihleri arasındadır. Gelecek yıl 26. kez kapılarını dünyaya açacak olan IBA Munich, 1949 yılından beri yapılmaktadır. Unlu mamuller, pastacılık ve fırıncılık endüstrisi için önemli fuarların başında yer alan bu ticari etkinlik, uluslararası pazar alanında büyük bir ilgiyle karşılanmaktadır. Sektördeki yenilikleri, trendleri ve yeni ürünleri keşfetme fırsatı sunan IBA Munich, 5 gün boyunca gıda endüstrisinin ihtiyaçlarına odaklanacaktır.

 

Unlu Mamuller ve Fırıncılık Sektörü

Gıda sektörünün bir alt sektörü olan unlu mamuller ve fırıncılık sektörü, bu sektörde yüksek bir pay sahibidir. Öncelikli amacı; pazarda oluşan talebi en iyi şekilde karşılayabilmektir. Sektör; un, yağ, şeker, kabartma tozu ve diğer malzemeler kullanılarak yapılan hamur işleri, ekmek, börek, kurabiye ve diğer türde ürünlerin üretimi, pazarlanması ve satışı ile ilgilidir. Her ülkede geniş bir çeşitliliği olan unlu mamuller ve fırıncılık sektörü, ülkelerin ekonomisine doğrudan katkı sağlamaktadır.

 

Münih Hakkında Bilgi

Münih, Almanya’nın en büyük üçüncü şehridir ve Bavyera eyaletinin başkentidir. Bavyera, Alpleri’nin kuzeyinde ve İsar Nehri kıyısında konumlanmış olan bu şehir, Almanya’nın önemli finansal kaynaklarından biridir. Bu nedenle Münih şehri birçok ticari etkinlik için tercih edilmektedir. Aynı zamanda kültürel zenginlikleri ile de öne çıkan Münih, Berlin’den sonra Almanya’yı kültürel anlamda temsil eden ikinci şehirdir. Münih’te her yıl Eylül ayının sonu ve Ekim ayının ilk haftasında “Oktoberfest” denen bira festivali düzenlenmektedir. Etkinliğin yapıldığı her dönem şehirdeki turist sayısı artmaktadır. Bira festivali olarak anılan bu etkinlikte Bavyera geleneklerine dair birçok renkli görüntü görülebilir.

 

Messe Münih Fuar Alanı

Messe Münih fuar alanı, çeşitli ticaret fuarlarına ev sahipliği yapabilecek niteliklere sahiptir. Geniş fuar portföyü ile dünyanın önde gelen fuar organizatörlerinden biri olmuştur. Bu fuar alanı 180.000 m² iç alan, 425.000 m² dış alan olmak üzere 16 salondan oluşmaktadır. Almanya’da bulunan ve en büyük açık alana sahip olan fuar merkezi; Messe Münih’tir. Modern ve sürdürülebilir ticaret fuarı komplekslerinden birine sahip olan Messe Münih, yılda yaklaşık olarak 40 ticaret fuarı düzenlemektedir.

 

Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor