Boot Dusseldorf Turları

Bu kategoride fuar turu bulunamamıştır.
Güncel tur programları hakkında detaylı bilgi almak için 0216 504 16 80 telefon numarasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Boot Düsseldorf Turları

 

Boot Düsseldorf Fuarı düzenlenen en büyük ve popüler tekne fuarlarından biridir. Her yıl Almanya’nın Düsseldorf şehrinde yapılan fuar, bu yıl 20-28 Ocak 2024 tarihlerindedir. 1969 yılında bot, tekneler ve su sporları amacı ile kurulmuş bir fuardır. Dünyanın her noktasından katılımcı ve ziyaretçi çeken fuar, dünyanın en büyük uluslararası kapalı fuar etkinliği olarak görülmektedir.

Boot Düsseldorf halka açık olarak düzenlenmektedir. Çok çeşitli tekne, yat ve denizcilik ekipmanlarının sergilendiği fuar, tekne meraklıları, sektör profesyonelleri ve halk için popüler bir etkinliktir. Katılımcı ve ziyaretçilere sektör bilgilerinin yanı sıra denizcilik bilgisi de aktarılmaktadır.

 

Denizcilik ve Su Sporları Sektörü

Denizcilik ve su sporları sektörü, su esaslı profesyonel ve eğlence faaliyetlerini kapsamaktadır. Deniz üzerinde faaliyette olan gemilerin inşa, işletme ve bakımı, bunlarla birlikte deniz turizmi de sektör içerisine girmektedir. Ayrıca deniz ürünlerinin üretilmesi ve pazarlanmasıyla da bu sektör ilgilenmektedir.

Denizcilik ve su sporları sektörü çeşitlilik arz etmekte ve sürekli gelişmektedir. Bu alandaki küçük ya da büyük işletmeler, girişimciler ve suya dayalı faaliyetleri gerçekleştirenler için çeşitli fırsatlar yaratmaktadır. Tekne, yelken, balıkçılık, sörf, tüplü dalış gibi faaliyetlerin tamamını içine alan bir sektördür.  

 

Düsseldorf Hakkında Bilgi

Kuzey Ren-Vestfalya başkenti olan Düsseldorf, Almanya’nın modern ve düzenli şehirlerinin başında gelmektedir. Düsseldorf kendine has özellikleri ile öne çıkmaktadır. Bir kültür şehri olarak anılan Düsseldorf, her sokağında kültüre dair bir iz taşımaktadır. Gezip görülebilecek birçok müzesi vardır. Düsseldorf Filmmuseum, sinemaseverler için özel olan bir müzedir. Burada sinemayla ilgili afiş, fotoğraf ve ekipman gibi birçok şeyi görebilirsiniz. Dikkat çeken bir diğer müze ise; Neandertal Müzesi’dir. İnsanlık tarihine ilgi duyan turistler burada keyifli vakit geçirebilir. Bunlar gibi birçok farklı müze şehirle bütünleşmiştir. Bazı müzeler haftanın ya da ayın belli günlerinde tematik konular işlemektedir.

Düsseldorf şehrinin gece ve eğlence hayatından bahsedilince akla ilk gelen yerlerden biri Altstadt ve Hafen’dir. Şehrin sahip olduğu eğlence hayatı bu iki bölgede toplanmıştır. Gece mekanlarının oldukça fazla olduğu bu bölgede dünyanın en uzun bar yeri bulunmaktadır.

 

Dusseldorf Messegelande Fuar Alanı

Modern bir sergi ve konferans merkezi olan Dusseldorf Messegelande, Avrupa’nın en güçlü ekonomik bölgelerinden birindedir. 60 yıllık bir deneyimi vardır. Sahip olduğu bu bilgi birikimi ile alanında oldukça dikkat çekmektedir. Fuar alanının öne çıkan özelliklerinden bir diğeri ise; Düsseldorf Uluslararası Havalimanı'na iyi ulaşım bağlantılarının olmasıdır.

Dusseldorf Messegelande 18 adet sergi salonu vardır. 262.727 m² kapalı ve 43.000 m² açık olmak üzere toplamda 305.727 m²’lik bir alana sahiptir. Geniş sergi alanı ile fuar ürünlerini sergileme konusunda hiçbir sorun yaşanmaz ve gelen ziyaretçiler için sınırlandırma koymaz.

 

 

Denizcilik ve su sporları sektörü alanında gerçekleştirilen fuarlar sektör için büyük önem taşımaktadır. Eğer sizler bu sektörde küçük ya da büyük işletme sahibi iseniz, yapılan fuar etkinliklerine katılım sağlayarak, birçok iş avantajına sahip olabilirsiniz. Sizler için en uygun ve özel seyahat planlamasını DixiFuar’da bulabilirsiniz. Fuar turları hakkında daha detaylı bilgi için DixiFuar ile iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor