Arab Health Dubai Turları

Bu kategoride fuar turu bulunamamıştır.
Güncel tur programları hakkında detaylı bilgi almak için 0216 504 16 80 telefon numarasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Arab Health Dubai Turları

 

Orta Doğu’nun en etkili ve büyük medikal etkinliklerinden biri olarak görülen Arab Health Dubai Fuarı, 29 Ocak – 01 Şubat 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde düzenlenen bu fuar, yapıldığı her yılda sektör içerisinde oldukça büyük bir ilgi görmektedir. Etkinlik için seçilen fuar alanı; Dubai Dünya Ticaret Merkezi’dir. Bu defa 47. defa gerçekleştirilecek olan fuar, bölge ve sektörde önem verilen organizasyonlar arasındadır. Medikal ve sağlık ekipmanlarını ana konu olarak belirleyen bu fuar etkinliği, sektör içerisinde bulunan güç sahibi firmaları bir araya getirmektedir.

 

Medikal ve Sağlık Sektörü

Medikal ve sağlık sektörü insan ve toplum sağlığını koruma ve iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Buna yönelik olan ürün ve hizmetlerin üretilip sunulmasını kapsayan bir sektördür. İnsanların hastalıklarının teşhisi, tedavisi ve rehabilitasyonu gibi amaçlar için gerek duyulan tıbbi cihazlar, ekipmanlar ve sağlık hizmetleri gibi çeşitli alanları içermektedir. Dijitalleşme ve teknolojik gelişmeler ile birlikte medikal ve sağlık sektörü canlı olmaya devam eden ve hızlı bir ilerleme kaydeden sektörlerden biridir.  

 

Dubai Hakkında Bilgi

Dubai, Arap Yarımadası’nda Birleşik Arap Emirlikleri’ni oluşturan emirliklerden biridir. 18 yüzyılda küçük bir balıkçı köyü olarak kurulan bu şehir, 21. yüzyıl başları itibariyle turizm ve lükse odaklanarak hızla büyümüştür. Şehir, Doğu Arap Yarımadası’nda önemli küresel ulaşım merkezlerinden biri olarak görülmektedir. Bölgede petrolün bulunması ile birlikte Dubai ticaret ve turizm merkezlerinden biri haline geldi. Zaman içerisinde önemli ticaret merkezlerinden biri olarak anılan şehir, sahip olduğu petrol geliri ile birlikte gelişimini çok hızlı bir şekilde devam ettirmektedir. Son yıllarda bölgesel ve uluslararası ticaret merkezleri arasında gösterilmektedir. Dubai şehrinin ekonomisi dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerindendir.

 

 

Dubai World Trade Center Fuar Alanı

Dubai World Trade Centre (Dubai Dünya Ticaret Merkezi), Dubai şehrinin ilk büyük kule ve iş merkezidir. 1979 yılında inşa edilen bu bina 149 metre yüksekliğindedir. 121 bin metrekare fuar alanı, küresel iş dünyasının kalbi olarak anılmaktadır. Yıllardır birçok ticari etkinliği ev sahipliği yapar ve Orta Doğu’nun ticaret merkezlerinden biri olarak anılmaktadır. Bu fuar bünyesinde düzenlediği ticari etkinlikler ile birlikte ülkeler arasında olan iş bağlantılarında bir köprü görevi görmektedir. Fuar merkezinde düzenlenen ticari fuarlar özellikle Türk işletmecilerin ve yatırımcıların ilgisini büyük oranda çekmektedir. Fuar alanı hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

 

Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor