Micam Milano Turları

Bu kategoride fuar turu bulunamamıştır.
Güncel tur programları hakkında detaylı bilgi almak için 0216 504 16 80 telefon numarasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Micam Milano Turları

 

Micam Milano Fuarı 17-21 Şubat 2024 tarihleri arasında İtalya’nın Milano şehrinde gerçekleştirilecektir. Uluslararası ayakkabı sektörüne referans olan ticaret fuarı, sektör profesyonellerini Fiera Milano Fuar Alanı’nda her yıl bir araya getirmektedir. 1969 yılında kurulmuş olan Micam Milano Fuarı, kurulduğu günden beri Eylül ve Şubat aylarında olmak üzere, yılda iki defa düzenlenmektedir.

Ayakkabı çeşitleri konusunda yelpazesini oldukça geniş tutan bu fuarda uluslararası ayakkabı markalarından, yerel ayakkabı üreticilerine kadar birçok farklı ürünü görebilirsiniz. Fuar ayakkabı moda dünyasına büyük oranda yön veren etkinliklerden biridir ve farklı kategorilerde olan ayakkabılar fuar boyunca sergilenmektedir. Aynı zamanda sektör içerisinde olan yeni malzemeler, üretim teknolojileri ve ayakkabı aksesuarları da fuar kapsamında katılımcı ve ziyaretçiler için sergilenmektedir.

 

Deri ve Ayakkabı Sektörü

Sürekli değişen ve gelişen bir sektör olan deri ve ayakkabı sektörü insanlık tarihinde önemli bir yere sahiptir. Gelişen teknoloji ile birlikte üretim şekillerinin değiştirildiği bir sektördür. İhtiyaca yönelik üretimin yapılmasının yanı sıra moda dünyasını besleyen bir üretim devamlılığı da bulunmaktadır. Modadan doğrudan beslenen bu sektörde, dayanıklılık kadar görsellik de ön planda tutulmaktadır. Buna göre tasarım aşamasında modaya uygunluk önem verilen bir üretim detayıdır. Endüstriyel ve yerel tasarımlar olmak üzere alıcılara birçok farklı seçenek sunulmaktadır.

Deri, ayakkabı üretiminde kullanılan başlıca malzemelerden biridir. Ayrıca çanta ve giyimde de sıklıkla tercih edilen kaliteli bir malzemedir. İnsanların günlük hayatlarında en çok kullandığı ürünlerden biri olan ayakkabılar, deri malzemesiyle üretildiği zaman kullanım ömrü de artmaktadır. 

 

Milano Hakkında Bilgi

Milano, İtalya’nın en büyük ikinci şehridir ve ekonomik anlamda merkezi olarak görülmektedir. Milano, bu gerçeği kısmen kendisine bir pazar merkezi olarak her zaman avantajlar sağlayan coğrafi konumuna borçludur. Şehirde ülkenin en önemli toptan satış pazarları bulunmaktadır.

Moda dünyasının başkenti olan Milona’da çok sayıda lüks mağaza ve butikler bulunmaktadır. Şehir moda ve tasarım olmak üzere yaratıcı ekonominin önemli oyuncularına ev sahipliği yapmaktadır. Milano yaratıcı endüstriler inşa eden bir şehir olarak, kültürü ve yaratıcılığı sosyal ve ekonomik gelişiminin merkezinde tutmaktadır. Modern şehre dair olan tüm nitelikleri Milano’da bulabilirsiniz. Fakat şehirde modernliğe zıt olan birçok iz bulmak da oldukça mümkündür. Bu iki zıt özelliği bir arada barındıran şehirde vakit geçirmek herkes için ufuk açıcıdır.

 

Fiera Milano Fuar Alanı

Fiera Milano, 1920 yılından beri dünyanın dört bir yanından uluslararası etkinliklerin yöneticiliğini ve ev sahipliğini yapmaktadır. Mimar Pierluigi Nicolin tarafından tasarlanan Allianz MiCo bölümü, Avrupa'nın en büyük kongre merkezlerinden biridir. Orijinal kuyruklu yıldız şeklindeki kapak, Allianz MiCo'nun ayırt edici özelliğidir.

Fuar alanı İtalya ve dünya çapında düzenlenen çok çeşitli etkinlikler sayesinde, büyüme ve yeni pazarlar için fırsatlar yaratan bir köprü konumundadır. Özel olarak tasarlanan farklı bölmeleri sayesinde farklı etkinlik ihtiyaçlarına cevap verebilmektedir. Aynı zamanda fuar alanı bünyesinde 84 yeme-içme noktası bulunmaktadır. Fiera Milano Fuar Alanı çok sayıda karayolu, metro ve demiryolu bağlantısından yararlanmaktadır.

Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor