Batimat Paris Fuar Turları

Batimat Paris Fuar Turları

 

Batimat Paris Fuarı, inşaat ve yapı fuarları arasında dünyanın en büyük ve kapsamlı ikinci fuarıdır. 30 Eylül – 3 Ekim 2024 tarihleri arasında Paris Expo Porte de Versailles merkezinde yapılması planlanmaktadır. Sektör yeniliklerini ve gelişmelerini yakından takip eden fuar, edindiği tüm bilgileri fuar katılımcı ya da ziyaretçilerine aktarmaktadır.

1959 yılından beri iki yılda bir yapılan Batimat Paris Fuarı, firmaların uluslararası alanda ihtiyaç duydukları ilerlemeye büyük oranda katkı sağlamaktadır. Fuar inşaat sektöründeki yenilikçi çözümler, teknolojiye tam uyum ve doğanın sürdürülebilirliği konularını destekleyen kendine özgü projeleriyle sektöre yön vermektedir. Büyük çapta hazırladığı çevre dostu projeleri ile öne çıkmaktadır. Yapı ve inşaat sektöründe minimum oranda doğaya zarar vererek de harika projeler yaratılabileceğini öncü firmalara gösteren bir fuardır.

 

Yapı ve İnşaat Teknolojileri Sektörü

İnsanların temel ihtiyaçlarından biri olan barınmayı sağlayan yapı ve inşaat teknolojileri sektörü, ülke ekonomilerini doğrudan etkilemektedir. Yapıların inşa, tasarım ve bakım süreçlerinin tamamında aktif bir rol alan sektör, ülkelerin gelişmişlik düzeylerini en net gösteren sektörler arasındadır.

Yapı ve inşaat teknolojilerinde son teknolojinin kullanılmasına oldukça özen gösterilmektedir. Çünkü bu alanda güncel teknolojiye ait ekipman ve malzemeleri kullanmak yapı süreçleri için önemlidir. Bu nitelik aynı zamanda firmaların uluslararası alanda görünürlüğünü de artırmaktadır. Firmalar arasında yaşanan rekabet gün geçtikçe artmaktadır. Sektördeki teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, yaşanan bu rekabet ortamında her zaman bir adım önde olabilirsiniz. Birçok farklı sektörde de beslenen yapı ve inşaat teknolojilerinin daha da büyük bir sektör haline geleceği çok açık bir şekilde öngörülmektedir.

 

Paris Hakkında Bilgi

Aşıklar şehri olarak anılan Paris şehrinin ismi, Batı Avrupa’nın büyük bir kısmının eski adı olan Galyalılardan gelmektedir. Demir Çağı’ndan Roma İmparatorluğu’na kadar bölgede yaşayan Galyalılar, farklı kabileler halinde yaşarlardı ve bu kabilelerden biri de Parisiilerdi. Roma İmparatorluğu Parisii kabilesinin yaşadığı bölgeye “Parisiilerin Şehri” (Civitas Parisiorum) olarak anmaktaydı. Roma İmparatorluğu’nun “Civitas Parisiorum” dediği bu bölge zaman içerisinde “Paris” olarak anılmaya başlanmıştır. 5. yüzyılda bölgede hüküm süren Merovenj Hanedanı ile şehir direkt olarak “Paris” ismini almıştır. Paris Fransa’nın başkenti ve en kalabalık şehridir. Avrupa’nın önemli finans, ticaret, moda, sanat ve diplomasi şehirleri arasında anılmaktadır.

Paris’in içinden geçen Seine Nehri’nin çevresinde birçok park ve tarihi yapı bulunmaktadır. Eyfel Kulesi şehrin sembollerinden biridir. 324 metre yüksekliğe sahip bu yapıyı görmek için binlerce turist şehre gelmektedir. Gotik mimarisine ait örnekler de taşıyan bu şehirde kültür ve sanat adına birçok farklı etkinlik de bulabilirsiniz. Sahip olduğu geniş metro sistemi sayesinde şehrin birçok noktasına kolay ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Parc des Expositions de Villepinte Fuar Alanı

Parc des Expositions de Villepinte Fuar Alanı, Paris şehrinin sahip olduğu en büyük sergi ve fuar alanıdır. Biyoçeşitliliğin korunduğu 200.000 m²'lik yeşil alanları ve yeşil çatısı ile çevreci bir fuar alanıdır. Fuar etkinliklerinin daha pratik bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için asma kat, toplantı odası, bölünebilir salon ve yemek alanı gibi farklı bölümleri bünyesinde barındırmaktadır. 7 tane birbiri ile bağlantıları olan salonun yanı sıra 2 adet bağımsız salonu da vardır. Modern ve iyi tasarlanmış alt yapısı ile farklı fuar temalarına büyük oranda uyum sağlamaktadır.

Parc des Expositions de Villepinte Fuar Alanı’na Charles de Gaulle Havalimanı 15 dakika, Paris merkezi ise 30 dakika mesafededir. Fuar alanına RER B hattı ile kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. RER, banliyö hatları ile metronun birleşimi olan banliyö tren ağıdır. Paris metrosuyla birkaç bağlantısı vardır ve şehir içerisinde metro gibi çalışmaktadır. Metro ulaşımından daha hızlıdır.

Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor