ADIPEC Abu Dabi

 

ADIPEC (Abu Dhabi International Petroleum Exhibition and Conference), dünyanın önde gelen petrol ve gaz fuarlarından biridir. Her yıl Birleşik Arap Emirlikleri’nin Abu Dabi kentinde, Abu Dabi Fuar Alanı'nda düzenlenen bu büyük etkinlik, bu sene de 11-14 Kasım 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Fuar; petrol ve gaz sektöründeki yenilikleri, teknolojik gelişmeleri ve enerji transferi konularını ele alarak geleceğe yönelik katkılar sunmayı hedeflemektedir.

ADIPEC Abu Dabi 2024, petrol ve gaz sektöründeki teknolojik yeniliklere odaklanırken aynı zamanda sürdürülebilirlik, çevre koruma ve enerji verimliliği gibi konulara da vurgu yaparak geleceğe yönelik bir katkı sunmayı hedeflemektedir. Bu büyük etkinlik, sektördeki inovasyonu teşvik etmekte ve enerji sektörünün geleceğine şekil vermektedir

 

ADIPEC: Geleceğin Enerji Dönüşümünü Şekillendiren Lider Fuar

ADIPEC 2024 fuarı, petrol ve gaz endüstrisine odaklanan bir fuar olmanın ötesine geçerek enerji sektörünün geleceğine dair heyecan verici bir vizyon sunmaktadır. Fuarın en önemli odak noktalarından biri yenilenebilir enerjidir. Sürdürülebilir enerji kaynaklarına yönelik yenilikçi çözümler; güneş enerjisi, rüzgâr enerjisi, hidroelektrik ve biyokütle gibi alanlarda sergilenmektedir. ADIPEC, temiz ve yenilenebilir enerji kaynaklarının keşfedilmesi, geliştirilmesi ve benimsenmesi konusunda ilham verici bir platform sunmaktadır.

Bunun yanı sıra 2024 ADIPEC, enerji transferi konusuna da büyük önem vermektedir. Enerji transferi; enerjinin güvenli, verimli ve sürdürülebilir bir şekilde iletimi ve dağıtımıyla ilgilenen bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır. Fuar; bu alandaki son teknolojileri, ekipmanları ve sistemleri sergileyerek enerji transferinin daha güvenli, verimli ve çevre dostu bir şekilde gerçekleştirilmesine katkı sağlamaktadır.

ADIPEC fuarında 4 ana bölüm oluşturulacaktır. Bunlar:

Maritime & Logistics Zone (Denizcilik ve Lojistik Bölgesi): Açık deniz, denizcilik, gemicilik ve lojistik sektörlerinin önde gelen küresel bir buluşmasıdır. Küresel denizcilik ve enerji endüstrilerini birbirine bağlamak için projeler ve fikirler anlatılacaktır.

Decarbonisation Zone (Dekarbonizasyon Bölgesi): Sürdürülebilir bir gelecek için karbonsuzlaştırma stratejileri ortaya atılacaktır. Enerji sektöründe dekarbonizasyon stratejilerine yönelik artan bir ihtiyaç vardır. Bu bölge, enerji sektöründeki liderlerin düşük karbonlu teknolojileri ve fosil yakıtlardan daha temiz enerji biçimlerine geçişi hızlandırmada oynadıkları temel rolü tartışacakları bir forum olacaktır.

Digitalisation in Energy Zone (Enerji Alanında Dijitalleşme): Dijital teknolojinin enerji sektöründeki faaliyetlere daha derinlemesine entegre olması ile ortaya çıkan fırsatları değerlendiren bir bölge olacaktır.

Manufacturing & Industrialisation Zone (Üretim ve Sanayileşme Bölgesi): Enerji dönüşümünün karmaşıklığını anlamak ve sıfır karbon ekonomisinde üretim için fırsatları belirleyen benzersiz bir platform sunmaktadır. Ekonomik kalkınma ve çeşitlendirmeyi hızlandırmak için enerji, imalat ve ileri teknoloji sektörleri arasında köprü kuran “İmalat ve Sanayileşme Bölgesi”; yapay zekâ, nesnelerin interneti ve gelişmiş robot teknolojileri de dahil olmak üzere hızla gelişen teknolojilerden yararlanır ve sektörün üretkenliğini artırmasını sağlar.

 

Fuar bünyesinde düzenlenen bir etkinlik de ADIPEC Ödülleri’dir. Enerji sektörünün en çok takdir gören ödülleri arasındadır. Bu uluslararası takdir, iklim odaklı yeni önceliklere yanıt olarak enerji sisteminin sınırlarını zorlayan yenilikçileri ve yıkıcıları kutlamak için mevcut enerji ortamıyla birlikte gelişmiştir. Etkinlik; sektör üzerinde kalıcı bir etki yaratan, iş yapma biçimini yükselten, geleceğin enerji biçimini şekillendiren, sürdürülebilir ve yenilikçi fikirleri ödüllendirmektedir.

Fuar aynı zamanda enerji sektöründeki yetenekleri ve uzmanlıkları bir araya getiren bir buluşma noktasıdır. ADIPEC 2023’te aralarında hükümet bakanları, CEO’lar, politika yapıcılar, enerji uzmanları ve yenilikçilerin de bulunduğu 1.500’den fazla konuşmacı, 350 benzersiz oturumda dünyanın karbonsuzlaştırma hedeflerini ilerletmek için gereken eylemlere ilişkin görüşlerini paylaştı. 2024 yılında yine Abu Dhabi’de düzenlenecek fuar; eğitim programları, paneller, seminerler ve atölye çalışmaları gibi etkinliklerle sektör profesyonelleri ile genç yeteneklere bilgi ve deneyim paylaşımı sağlayarak sektöre değer katacaktır.

 

ADIPEC Fuarı Verileri

ADIPEC 2022 verileri,

 

ADIPEC 2021 verileri,

ADIPEC Fuarı Katılımcı Listesi

Petrol ve gaz sektörünün gözde fuarı ADIPEC, 11 ve 14 Kasım 2024 tarihlerinde Abu Dabi’de gerçekleşecek. Uluslararası pek çok katılımcıyı ve ziyaretçiyi ağırlayan fuar, sektörün kalbi ve enerji kaynaklarının merkezi olan Abu Dabi’de büyük bir organizasyon için hazırlanmaktadır.

ADIPEC Abu Dabi fuarının en son düzenlenmiş olan 2023 etkinliğinin katılımcı listesine ulaşmak için tıklayınız.

 

DixiFuar ile ADIPEC’e Enerji Dolu Bir Yolculuk Yapın

ADIPEC Abu Dabi 2024 fuarı, enerji sektöründeki dönüşümü şekillendiren bir etkinlik olmanın yanı sıra, geleceğin enerji ihtiyaçlarını karşılamak için önemli bir platform sunmaktadır. Bu heyecan verici etkinlik; petrol ve gaz sektöründeki gelişmeleri takip etmek, yeni iş fırsatları keşfetmek, en son teknolojik yeniliklere aşina olmak ve sektördeki diğer paydaşlarla bağlantı kurmak isteyenler için eşsiz bir fırsattır. Bu fırsatı değerlendirmenin en iyi yolu ise DixiFuar’dan geçmektedir. Hemen şimdi DixiFuar’la iletişime geçin ve 2024 ADIPEC fuarında unutulmaz bir deneyim yaşayın. DixiFuar, profesyonel ekip ve geniş ağ bağlantılarıyla sizlere kusursuz bir fuar organizasyonu sunmak için burada.

 

ADIPEC Fuarı Hakkında Bilgiler

ADIPEC fuarı, petrol ve gaz sektörünün lider fuarıdır. Abu Dabi'de düzenlenecek etkinlik sektörün gününü ve geleceğini bir arada sunacak kapsamlı bir etkinliktir.

 Fuar Adı İngilizce ADIPEC - Abu Dhabi International Petroleum Exhibition and Conference  
 Fuar Adı Türkçe Abu Dabi Uluslararası Petrol Fuarı ve Konferansı
 Tarihler 11-14 Kasım 2024
 Ülke  BAE
 Şehir Abu Dabi
 Fuar Alanı Abu Dhabi National Exhibition Centre
 Fuar Alanı Adresi Al Khaleej Al Arabi St - Al Rawdah - Al Ma’arid - Abu Dhabi - BAE
 Fuar Web Sitesi Tıklayın
 Fuar İletişim e-mail enquiry@adipec.com /
sales@adipec.com
 Organizatör Dmg Events 
 Organizatör e-mail  info@dmgevents.com
 Sektörler  Petrol ve Gaz
 Ürün Grupları Enerji Transferi, Dekarbonizasyon Stratejileri, Sürdürülebilir Gelecek Projeleri, Açık Deniz ve Denizcilik Sektörlerinde Dijitalleşme Projeleri; Karbon Yakalama, Kullanma ve Depolama (CCUS); Metan Emisyonları, Hidrokarbonlar, Nükleer Enerji, Yenilenebilir Enerji, Enerji Verimliliği Spektrumu, Enerji Dönüşümü ve Dekarbonizasyon, Saha Geliştirme Proje Yönetimi, Konvansiyonel Olmayan Kaynaklar
 Fuar Metrekare Bilgisi  140.000 metrekare 
 Son Fuar Katılımcı Sayısı 2.200 
 Son Fuar Ziyaretçi Sayısı 160.000
 Düzenlenme Sıklığı Her Yıl
 Fuar Giriş Ücretleri -
 Fuarın Şehre Mesafesi 8,4 km
 Fuar Sosyal Medya Sayfaları Facebook
Twitter
Linkedin

Instagram
Youtube
 Sektöre Ait Birlik ve Odalar PETDER (Petrol Sanayi Derneği), GAZBİR (Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği), GAZMER (Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği), EED (Türkiye Enerji Ekonomisi Derneği), VERİMDER (Enerji Verimliliği Derneği), DİDER (Türkiye Doğalgaz İthalatçıları Derneği) YENADER (Yenilenebilir Enerji Araştırmaları Derneği)
 Sektöre Ait Dergiler Oil & Gas Journal, Enerji Gazetesi, Petrol-İş Dergisi, PetroTurk

 

 

ADIPEC Fuarı Hakkında Sık Sorulan Sorular

 

ADIPEC fuarı katılımcı listesine nasıl ulaşabilirim?

ADIPEC Abu Dabi fuarının en son düzenlenmiş olan 2023 katılımcı listesine ulaşmak için tıklayınız.

ADIPEC 2024 fuarı ne zaman gerçekleşecek?

AIDIPEC 2024 fuarı,11-14 Kasım 2024 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

ADIPEC 2024 fuarı nerede gerçekleşecek?

Petrol ve gaz sektörünün buluşma adresi olan fuar, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Abu Dabi şehrinde gerçekleşecektir. Abu Dhabi National Exhibition Centre fuar alanında düzenlenecektir.

ADIPEC fuar alanına nasıl ulaşım sağlayabilirim?

Şehir merkezinde bulunan Abu Dabi Otobüs Terminali’nden 094 numaralı otobüs ile fuar alanına yaklaşık 40 dakikada, uygun bir fiyata ulaşabilirsiniz. Bunun yanında taksi veya özel aracınızla da rahatlıkla ulaşma seçeneğiniz vardır.

ADIPEC fuarına yürüyüş mesafesindeki oteller nelerdir?

Premier Inn Abu Dhabi Capital Centre Hotel, Capital Centre Arjaan by Rotana, Pearl Rotana Capital Centre gibi oteller, fuara yakın mesafede yer almakta ve oldukça kaliteli bir hizmet sunmaktadırlar.

2024 ADIPEC fuar biletini nasıl temin edebilirim?

ADIPEC 2024 fuar biletine ve ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

ADIPEC fuarı milli katılım listesinde var mı?

Fuar, milli katılım listesinde yer almamaktadır.

ADIPEC 2024 fuarında stant kiralamak için ne yapmalıyım?

2024 ADIPEC fuarında stant kiralamak ve ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

 

Bize Yazın

  Ad Soyad Firma Adı
  Telefon
  E-posta
  Mesajınız

işaretlenmiş alanların girilmesi zorunludur.

Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor