Domotex Hannover Turları

Bu kategoride fuar turu bulunamamıştır.
Güncel tur programları hakkında detaylı bilgi almak için 0216 504 16 80 telefon numarasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Domotex Hannover Turları

 

Domotex Hannover Fuarı, 11-14 Ocak 2024 tarihleri arasında Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenecektir. Hannover Messe’de yapılacak olan halı, kilim, yer döşeme ve döşeme teknolojileri alanında bilinen ve önemli görülen bir ticaret fuarıdır. Yılda bir defa düzenlenen Domotex Fuarı, sektörün öncü firmalarını bir araya getirerek yeni iş bağlantıları kurmalarına ve kendilerini uluslararası pazar alanında tanıtmalarına imkan sağlamaktadır.

İlk defa 1989’da düzenlenmiş olan fuar, düzenlendiği her yıl uluslararası pazar için etki sahibidir. Fuarda sergilenen ürünler arasında el dokuma, makine dokuma, baskı ve kilim gibi farklı tekniklerle üretilen halılar, yer döşemeleri, zemin kaplamaları, döşeme malzemeleri ve aksesuarları yer almaktadır.

 

Halı ve Zemin Kaplama Sektörü

Halı ve zemin kaplama sektörü ev, iş yeri ve diğer birçok mekan için kullanılmak üzere olan halıları üreten ve pazarlamasını yapan bir sektördür. Üretilen halılar makine ya da el dokuması olarak farklı teknikler ile yapılmaktadır. Sektörde yer alan üreticiler, ihracatçılar ve diğer işletmeler uluslararası fuarlara katılım göstererek yeni iş bağlantıları kurma fırsatı yakalayabilmektedir.

Halı ve zemin kaplama sektör ürünleri iç tasarımı destekleme, zemini koruma ve soğuğu önleme amacıyla kullanılmaktadır. Etnik tasarımların ağırlıklı kullanıldığı dekor ürünleri olmasıyla da fuar ortamlarında sergilenmeye çok uygundur. Sektör ürünleri, geniş kullanım alanı ile pazarda yüksek bir talebe sahiptir.

 

Hannover Hakkında Bilgi

Hannover şehri Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletinin başkenti ve en büyük şehirlerinden biridir. Ülkenin önemli ticaret, sanayi ve kültür merkezlerinden biri sayılan şehirde “Hannover Fuar Alanı” bulunmaktadır. Bu fuar alanı dünyanın en geniş fuar alanlarından biri olarak gösterilmektedir. Ayrıca şehir Almanya ve Avrupa’da fuar şehri olarak anılmaktadır.

Hannover şehrinin sahip olduğu karakteri, büyük oranda Barok ve Gotik tarzda olan yapılar belirlemektedir. Tarihi ve modern yapıları ile birlikte seyahat eden insanlar için cezbedici bir şehirdir. 2. Dünya Savaşı esnasında oldukça hırpalanan şehir, zamanla yaralarını sarmış ve bugünkü görünümüne kavuşmuştur. Şehrin ünü olduğu başka bir konu ise; açık havada düzenlediği etkinlikler ve festivallerdir. Bu özellikler iyi bir gece hayatını da beraberinde getirmektedir.

Hannover ulaşım konusunda kendini geliştirmiş Alman şehirlerinin başında yer alan bu şehirde ulaşım güçlüğü çekmezsiniz. U-Bahn ve S-Bahn raylı sistemleri ile şehrin birçok noktasına ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Hannover Messegelande Fuar Alanı

392.453 m² kapalı, 58.000 m² açık alanı bulunan Hannover Messegelande Fuar Alanı, Almanya’nın Hannover şehrinde yer almaktadır. 1947 yılından beri çeşitli sektör öncüleri ve profesyonellerini bir araya getirerek yeni iş bağlantıları kurma ve iş birliği fırsatları yaratan bir mekandır. Çeşitli sektörlerin fuar etkinliklerine ev sahipliği yapan Hannover Messegelande dünyanın en büyük fuar alanları arasında gösterilmektedir. Fuar alanı sahip olduğu modern ve işlevsel tasarımı sayesinde farklı temaları olan fuar etkinliklerine kolay bir şekilde ev sahipliği yapabilmektedir.

Hannover Messegelande, çok sayıda halka açık ve özel gösteriler düzenler ve böylece sahip olduğu popüler bir mekan olma durumunu korumaktadır. Bünyesinde salonlar, konferans merkezleri, toplantı odaları, restoranlar ve farklı hizmet birimleri barındırmaktadır.

 

Halı ve zemin kaplama sektörü kapsamında düzenlenen fuarlara katılım sağlamak; pazar canlılığı, yeni iş bağlantıları kurma ve sektör alanında yapılan trendleri takip etmek açısından önem taşımaktadır. Bu fuarlara katılmak için Dixifuar ile iyi ve size özel bir seyahat planlaması yapabilirsiniz. Fuar turları hakkında daha detaylı bilgi için Dixifuar ile iletişime geçin.

Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor