A+A Dusseldorf Turları

Bu kategoride fuar turu bulunamamıştır.
Güncel tur programları hakkında detaylı bilgi almak için 0216 504 16 80 telefon numarasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

A+A Dusseldorf Turları

 

İş sağlığı ve güvenliği sektörü ile ilişkili olan firmaları bir araya getiren A+A Düsseldorf Fuarı, 04-07 Kasım 2025 tarihleri arasında yapılacaktır. Mesleki Güvenlik ve Sağlık Fuarı A+A, Almanya’nın fuar kenti olan Düsseldorf’ta yapılacaktır. Fuar alanı olarak Messe Düsseldorf seçilmiştir.

A+A Düsseldorf Fuarı’nda bütünsel bir yaklaşım benimsenerek, sektörün bütün yönleri ele alınmaktadır. Kendi sektöründe önde gelen fuarlar arasında gösterilmektedir ve sektör bilgisi anlamında verdiği kongreler ile öne çıkmaktadır. Kongreler için seçilen konular tamamen sektör bilgisine, sektörün gelişmesine ve geleceğine yönelik şekildedir.  Sektör uzmanları tarafından sağlanan bilgi akışı, fuar sayesinde oluşturulan uluslararası platformdan tüm sektör bileşenlerine kadar ulaşabilmektedir.

 

İş Sağlığı ve Güvenliği Sektörü

İş sağlığı ve güvenliği sektörü (İSG), çeşitli iş yerleri için çalışan kişilerin sağlıklı ve güvenli bir ortamda çalışmasını amaç edinen ve buna yönelik ürün ve çalışmalar gerçekleştiren sektördür.

İşle ilgili gerçekleştirilen faaliyetler sonucunda yaşanan kaza, yaralanma ve hastalıkları önlemek ve çalışanlar için güvenli bir iş ortamı yaratmak, sektörün başlıca hedefleri arasında yer almaktadır. Dünya Sağlık Örgütü (WHO): “İş sağlığı, iş yerinde sağlık ve güvenliğin tüm yönleriyle ilgilenir ve tehlikelerin birincil olarak önlenmesine güçlü bir şekilde odaklanır. Sağlık ise; sadece hastalık veya sakatlık olmaması değildir. Fiziksel, zihinsel ve sosyal olarak tam bir iyilik halidir” diye tanımlamaktadır.

 

Düsseldorf Hakkında Bilgi

Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin başkenti olan Düsseldorf, aynı zamanda Düsseldorf Vilayeti'nin merkezidir. Ren Nehri’nin kıyısına kurulmuş bu şehir, iş seyahatleri yapan kişilerin uğrak yeridir. Bunun ana sebeplerinden biri; fuar kenti olmasıdır. Şehir çeşitli sektörlere hizmet etmekte ve dünya sanayisini doğrudan etkileyen fuarlar düzenlemektedir.

Düsseldorf şehrinde farklı yerel lezzetleri tadabilirsiniz. Rheinischer sauerbraten Düsseldorf’un geleneksel et yemeğidir. Eski zamanlarda at etiyle pişirilen bu geleneksel et yemeği; artık sığır, domuz, geyik veya koyun eti ile pişirilmektedir. Düsseldorf’un Altbier isimli esmer birası da meşhur içeceklerindendir. 1880’de Düsseldorf’da üretilmeye başlayan Altbier, sıcakken fermente edilmekte ve soğuduğu zaman servis edilmektedir.   Biraların küçük bardaklarda gelmesi, Düsseldorf ve Köln şehrine ait bir özelliktir.

 

Messe Düsseldorf Fuar Alanı

Messe Düsseldorf Fuar Alanı, 305.000 m² büyüklüğünde bir alana sahiptir. 947 yılından bir yerel fuar olarak kurulmuştur ve bugün geleceğe göre şekillenerek her zaman kendini güncel tutmaya çalışan bir fuar merkezidir. Messe Düsseldorf bir fuar alanı olarak sahip olduğu nitelikli özellikler nedeni ile bulunduğu şehrin fuar kenti olarak anılmasını sağlamıştır.

En geniş pazar katılımcılarının tercih ettiği bir fuar alanıdır. Son 7 içerisinde birçok farklı sektörün gelişimine eşlik etmiştir ve 5.000'den fazla etkinliğe ev sahipliği yapmıştır. Aynı zamanda organizatörlük görevini de üstlenen Messe Düsseldorf, dünyanın en başarılı 5 fuar organizatörleri arasında yer almaktadır.

Whatsapp İletişim
Uzman Temsilcilerimiz
Sorularınızı Bekliyor